venuspub
ورود / ثبت نام

آشنایی با فیزیک پایه دوازدهم تجربی

11/شهریور/1398 مقالات بدون دیدگاه

آشنایی با فیزیک پایه دوازدهم تجربی : کتاب فیزیک دوازدهم تجربی از ابتدا تا انتها دارای حدود ۱۳۲ صفحه حدود ۲۱ گفتار و ۴ فصل می باشد هرفصل به طور میانگین ۳ تا ‍‍۸ گفتار دارد که هر کدام به طور میانگین 6 صفحه را شامل می شوند فصل های این کتاب به ترتیب به شرح زیر می باشند.

در مقابل فیزیک رشته ریاضی ۱۶۰ صفحه دارد و شامل ۲۷ گفتار می باشد که در ۶ فصل دسته بندی شده اند.

نام کتاب: فیزیک ۳ پایۀ دوازدهم دورۀ دوم متوسطه

پدیدآورنده: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

مدیریت برنامه‌ریزی درسی و تألیف: دفتر تألیف کتاب‌های درسی عمومی و متوسطه نظری

مدیریت آماده‌سازی هنری: اداره‌ی کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی

سال انتشار و نوبت چاپ: چاپ اول ۱۳۹۷

این کتاب شامل سه بخش اساسی مکانیک، موج و فیزیک جدید است. بخش مکانیک، از مباحث حرکت، دینامیک و حرکت دایره‌ای یکنواخت تشکیل‌شده است که دانش آموزان با مقدمات برخی از این مباحث در علوم نهم و فیزیک 1 آشنا شده‌اند. ضمناً بخشی از مطالب ریاضی مرتبط در سال‌های قبل آموزش داده‌شده است و بخشی نیز در سال جاری آموزش داده خواهد شد. در این فصل‌ها از تجزیه نیروها و مشتق استفاده نمی‌شود و نیروها در یک راستا و عمود بر هم موردبررسی قرار می‌گیرند و در فصل حرکت نیز فقط حرکت در مسیر مستقیم بررسی می‌شود.

سرفصل های کتاب فیزیک دوازدهم تجربی

  1. حرکت بر خط راست (۳ گفتار و ۲۶ صفحه)
  2. دینامیک (۴ گفتار و ۲۶ صفحه)
  3. نوسان و موج (۸ گفتار و ۴۲ صفحه)
  4. آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای (۶ گفتار و ۳۱ صفحه)

سرفصل های کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی

  1. حرکت بر خط راست (۴ گفتار و ۲۸ صفحه)
  2. دینامیک و حرکت دایره ای (۵ گفتار و ۳۳ صفحه)
  3. بر هم کنش های موج (۴ گفتار و ۲۷ صفحه)
  4. آشنایی با فیزیک اتمی (۴ گفتار و ۲۳ صفحه)
  5. آشنایی با فیزیک هسته ای (۴ گفتار و ۲۱ صفحه)

مباحث درسی فیزیک دوازدهم رشته تجربی و ریاضی و اختلاف آنها

تفاوت این کتاب ها کم نیست اما به صورت خلاصه به بررسی تفاوت های این دو کتاب می پردازیم در فصل اول که عنوان مشترکی در هر دو کتاب برای آن مشاهده می کنیم اختلافی باریکتر از مو هست! آن هم این است که فیزیک ریاضی یک گفتار بیشتر دارد که “سقوط آزاد” نام دارد.

همچنین فصل ۲ هم به همین منوال فیزیک تجربی یک فصل از رشته ریاضی کمتر دارد که “حرکت دایره ای یکنواخت” نام دارد و در فصل ۳ نیز همین تفاوت با بیشتر بودن دو گفتار “بازتاب موج” و “شکست موج” پا برجاست.

همچنین کتاب فیزیک رشته ریاضی یک فصل با نام برهمکنش های موج” اضافه دارد و فصل ۵ و ۶ آن که به ترتیب با نام های آشنایی با فیزیک اتمی” و “آشنایی با فیزیک هسته ای” هستند در کتاب فیزیک دوازدهم تجربی تبدیل به یک فصل شده اند که “آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای” نام دارد.

چگونه فیزیک کنکور را صد در صد صد بزنیم؟

فیزیک از دروس مهم در رشته تجربی است . با مروری بر سوالات آزمون های سراسری سال های گذشته خواهید دیدی که نمونه سوالات مطرح شده از فیزیک دوازدهم بسیار زیاد هستند. بنابراین در مطالعه در این درس اصلا کوتاهی نکنید

اگر در خواندن فیزیک و نحوه تست زدن آن مشکل دارید حتما دی وی دی های فیزیک را از سایت اصلی ونوس دانلود کنید.

تجربه نشان داده است کسانی که از دی وی دی های فیزیک ونوس به عنوان تست و یادگیری استفاده کرده اند نتایج بهتری را در کنکور کسب نموده اند.

اساتید که در زمینه تهیه این دی وی دی ها موسسه کنکور ونوس را همراهی نموده اند جزء اساتید برتر کشور محسوب می شوند ، شما می تواند رزومه استاد مهدی یحیوی را در قسمت اساتید ونوس مطالعه نمایید

برچسب ها: دی وی دی فیزیک تجربی ونوس دی وی دی فیزیک دوازدهم تجربی ونوس دی وی دی فیزیک ونوس دی وی دی فیزیک دوازدهم ونوس خرید دی وی دی فیزیک دوازدهم دی وی دی فیزیک دوازدهم دی وی دی فیزیک سال دوازدهم دی وی دی فیزیک 12 دی وی دی فیزیک 3 آشنایی با فیزیک پایه دوازدهم سایت ونوس موسسه ونوس موسسه ونوس کنکور سایت اصلی موسسه ونوس موسسه کنکور ونوس آشنایی با فیزیک پایه دوازدهم تجربیدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمی