venuspub
ورود / ثبت نام

آشنایی با منابع درک عمومی هنر

14/مهر/1398 مقالات بدون دیدگاه

درک عمومی هنر مهم ترین درس کنکور هنر است. اگر به جدول ضرایب رجوع کنید، متوجه می شوید که این درس در تمامی زیر گروه ها ضریب بالایی (۳ یا ۴) دارد. این درس شامل ۳۰ سوال از مباحث تاریخی وهنری: پیشا تاریخی و بدوی، ایران باستان، بین النهرین، شرق دور (چین و ژاپن)، هند، اژه و یونان، اتروسک و روم، پیشا کلومبی، مصر، هنر اسلامی، معماری اسلامی، صدر مسیحیت و قرون وسطی، رنسانس، قرن ۱۹ و ۲۰، صنایع دستی، چاپ، عکاسی و سوالات دیگری که گاها از دروس نمایشی و موسیقی طرح می شوند، است.

همان طور که از اسم این درس اختصاصی پیدا است، داوطلب باید بتواند در این درس به سوالاتی که در زمینه های مختلف هنری از تاریخی گرفته تا تکنیک ها و اشخاص مشهور و سبک ها پاسخ گو بوده و این سوالات دربردارنده هر چیز مرتبط با هنری می تواند باشد. سازمان سنجش تنها برای این درس بیش از ۳۰ عنوان کتاب درسی معرفی کرده که تنها قسمت کمی از سوالات را پوشش می دهد و باقی سوالات از منابع آزاد طرح می شود.

البته لازم به ذکر است که خواندن همه کتاب ها معرفی شده از طرف سازمان سنجش لزومی ندارد. شما می توانید با بررسی لیست کتاب ها با مشاور خود تنها منابع مهم را بخوانید.

برای مثال: "كتاب طراحی اندام و لباس از طرف سازمان سنجش به عنوان یکی از منابع معرفی شده است، اما بر روی این کتاب ذکر شده که کتاب مخصوص بانوان تالیف شده است و از کتابی که مخصوص بانوان است در کنکور سراسری" غیرممکن است که سوالی طرح شود. - یا حداقل تا به حال که این طور نبوده است.

لیست کتاب های کنکور هنر معرفی شده از طرف سازمان سنجش

 تاریخ هنر جهان، رشته ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۳)
تاریخ هنر ایران، رشته ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۳)
خوشنویسی، رشته ی گرافیک و نقشه کشی معماری (چاپ ۱۳۹۱)
آشنایی با بناهای تاریخی، رشته ی نقشه کشی معماری (چاپ ۱۳۹۱)
پایه و اصول صفحه آرایی، گروه تحصیلی هنر (چاپ ۱۳۹۱)
 عکاسی (۱) رشته ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۱)
عکاسی (۲)، رشته ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۱)
 آشنایی با مکاتب نقاشی، رشته های نقاشی و هنر (چاپ ۱۳۹۱
آشنایی با صنایع دستی ایران، رشته ی صنایع دستی (چاپ ۱۳۹۱)
کارگاه طراحی نقوش سنتی، رشته ی صنایع دستی و چاپ دستی (چاپ ۱۳۹۱)
کارگاه چاپ دستی ا، گروه تحصیلی هنر، نقاشی و گرافیک (۱۳۹۰)
کارگاه چاپ دستی، رشته ی چاپ(۱۳۹۰)
مبانی تصویر سازی، رشته گرافیک(چاپ ۱۳۸۹)
مبانی هنرهای تجسمی، رشته ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۱)
خط در گرافیک، گروه تحصیلی هنر (چاپ ۱۳۹۱) منابع کنکور هنر
طراحی اندام و لباس، رشته های طراحی دوخت و هنر (چاپ ۱۳۹۱)
حجم مازیا، رشته های نقاشی و هنر (چاپ ۱۳۹۱)
کارگاه نقاشی، رشته های نقاشی و هنر (چاپ ۱۳۹۱)
کارگاه هنر (۱)، سال چهارم هنر (چاپ ۱۳۹۳)
 کارگاه هنر (۲)، سال چهارم هنر (چاپ ۱۳۹۳)
سیر هنر در تاریخ (۱)، پیش دانشگاهی هنر(چاپ ۱۳۹۳)
سیر هنر در تاریخ (۲)، پیش دانشگاهی هنر (چاپ ۱۳۹۳)
 آشنایی با میراث هنری و فرهنگی ایران، پیش دانشگاهی هنر (چاپ ۱۳۹۳)
هنر و ادب فارسی، پیش دانشگاهی هنر (چاپ ۱۳۹۳)
انسان، فضا، طراحی، پیش دانشگاهی هنر(چاپ ۱۳۹۰)
آشنایی با رشته های مختلف هنری، پیش دانشگاهی هنر (چاپ ۱۳۹۳)

دی وی دی درک عمومی هنر در سایت ونوس

دانلود دی وی دی درک عمومی هنر ونوس

مجموعه‌ی آموزشی درک عمومی هنر از دروس زیر مجموعه‌ی هنر می‌باشد که در موسسه آموزشی ونوس با تدریس استاد صالحیه تولید و منتشر شده است. این مجموعه شامل 8 دی وی دی آموزشی درک عمومی هنر می‌باشد که در دو فصل تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان مطالب را به هنرجویان و دانش‌آموزان داوطلب کنکور هنر ارائه داده است. سرفصل‌های این مجموعه به شرح زیر می‌باشد:
DVD 1     :     <<<     تاریخ هنر ایران     دوره‌های فرهنگی
DVD 2     :     <<<     معماری اسلامی
DVD 3     :     <<<     هنر دوره‌ی اسلامی، هنر دوره معاصر
DVD 4     :     <<<     مکاتب هنری ایرانی
DVD 5     :     <<<     تاریخ هنر جهان     دوره‌های مختلف تاریخ هنر جهان
DVD 6     :     <<<     دوره‌های مختلف تاریخ هنر جهان
DVD 7     :     <<<     سبک‌های مختلف هنری جهان
DVD 8     :     <<<     سبک‌های مختلف هنری جهان، هنر مفهومی

چگونه برای کنکور هنر 99 آماده شویم؟ اگر دیپلم ریاضی یا تجربی دارید و قصد شرکت در آزمون هنر را دارید، پیش از مطالعه دروس تخصصی، کتاب های آمادگی و مقدماتی مربوط به هر درس را مطالعه کنید.سعی کنید برنامه ریزی مطالعاتی خود را مستقل از زمان قرار دهیدو تعیین ساعت برای مطالعه فلان درس نادرست است. گام های مختلف برای برنامه ریزی مطالعاتی خود جهت آمادگی در آزمون هنر در نظر بگیرید. مثلا مطالعه اصولی ، مطالعه تثبتی، مطالعه مروری، مهارت تست زنی و پاسخ به سوالات عمومی سایر رشته ها.

فهم مطالب پایه دروس اختصاصی هنر و برقراری ارتباط معنادار بین مفاهیم اصلی و فرعی، نقش مهمی در ارتقای مهارت تست زنی شما در آزمون هنر در کنکور سراسری سال 99 دارد.

هر اندازی بر روی محتوای دروسی مسلط باشید، تا زمانی که منابع خوب برای تست زنی نداشته باشید، درصدهای بالایی در کنکور هنر برای شما در دسترس نخواهد بود.

یادداشت برداری و مرور مداوم یادداشت هایی که از نکات دروس هنر بر می دارید، نقش کلیدی در موفقیت شما در این رشته تقریبا حفظی دارد.

برای افزایش مهارت تست زنی، باید تست های زیادی را از منابع مختلف بزنید.

حتی در تست هایی که گزینه صحیح را انتخاب کرده اید، با روش حل طراح سوال آشنا شوید.

نکاتی که از حل تست های رشته هنر بدست می آورید را در دفترچه ای یادداشت و به نکات یادداشت شده همان درس اضافه کنید.

برچسب ها: موسسه کنکور ونوس موسسه ونوس سایت ونوس منابع کنکور هنر دی وی دی های آموزشی هنر ونوس دی وی دی کنکور هنر دانلود دی وی دی درک عمومی هنر ونوس درک عمومی هنردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم