venuspub
ورود / ثبت نام

آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟

25/دی/1398 اخبار دانشگاه بدون دیدگاه
آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند ؟ یک مخترع و نخبه دانشگاه تهران گفت: کشور ایران نیازمند مراکز علمی و دانشگاه‌های هوشمند است تا هر یک از آنها بتوانند در یک حوزه خاص فعالیت کرده و در نتیجه نیاز جامعه را مورد بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.
دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند

سجاد آهنگر مخترع و نخبه دانشگاه تهران  گفت : با اشاره به اینکه وجود دانشگاه هوشمند می‌تواند مشکلات کشور را برطرف کند، گفت امروز بیش از هر زمان دیگری باید هر یک از دانشگاه‌های ما برای برطرف کردن نیازهای جامعه در یک حوزه خاص فعالیت کنند و در قالب دانشگاه هوشمند بتوانند با بررسی معضلات و مشکلات مختلف جامعه نسبت به رفع آنها گام‌های موثری را بردارند.

* رفع مشکلات باید تنها از طریق مراکز علمی و دانشگاه‌ها  اتفاق بیفتد

وی افزود: اگر قرار باشد مشکلات کشور یکی پس از دیگری در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برطرف شود، باید تنها از طریق مراکز علمی و دانشگاه‌ها این اتفاق بیفتد که در این رابطه مقام معظم رهبری توصیه‌های ارزشمندی را در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرده‌اند که باید نهادها و سازمان‌های حوزه آموزش عالی نسبت به این نکات مهم حساسیت نشان داده و در پیاده‌سازی آنها سرعت عمل داشته باشند.

 

* در حوزه رباتیک مردم هیچ‌گونه اطلاعاتی ندارند

آهنگر تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که امروز جامعه ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند این است که متاسفانه همه متخصصان علمی کشور در پایتخت جمع شده‌اند که این خود به تنهایی باعث می‌شود ارتباطات محدود شده و در نتیجه گسترش فرهنگ و پیشرفت علم و فناوری با سرعت کمی حرکت کند. این درحالی است که به طور مثال در حوزه رباتیک هیچ‌ یک از مردم کشور علاوه بر تهران از مقوله ربات و فعالیت‌های علمی در این حوزه هیچ‌گونه اطلاعاتی ندارند که باید در این حوزه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی و یادگیری  صورت بگیرد.

* مردم در حد فیلم‌های کارتونی در تلویزیون با ربات آشنا هستند

این مخترع و نخبه دانشگاهی ادامه داد: در حال حاضر یکی از مشکلاتی که نخبگان و مخترعان دانشگاهی با آن روبرو هستند، موضوع فرهنگ رباتیک است که مردم هنوز در بسیاری از شهرستان‌ها با مقوله ربات آشنایی ندارند، به حدی اطلاع‌رسانی در این زمینه ضعیف است که مردم در حد فیلم‌های کارتونی در تلویزیون با ربات آشنا هستند. این درحالی است که دنیا در حال پیشرفت و توسعه در حوزه‌های نانوتکنولوژی، بایوتکنولوژی، انرژی هسته‌ای و رباتیک است که ما نیز باید بیش از گذشته مردم را نسبت به تکنولوژی‌های روز دنیا آشنا کنیم که در این میان دولت نقش محوری دارد و باید به وظایف خود به درستی جامه عمل بپوشاند.

 

برچسب ها: رفع مشکلات باید تنها از طریق مراکز علمی و دانشگاه‌ها اتفاق بیفتد مقام معظم رهبری چه توصیه‌های ارزشمندی را بیانه کردند؟ در حوزه رباتیک مردم هیچ‌گونه اطلاعاتی ندارند مردم در چه حد ی با ربات آشنا هستند ؟دیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست