venuspub
ورود / ثبت نام

احتمال تاخیر برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده

19/فروردین/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیل اخیر کشور و نگرانی دانش‌آموزان با نزدیک بودن ایام امتحانات وعقب افتادگی تحصیلی گفت: دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده به هیچ عنوان نگران آزمون‌ها و اشکالی که در مسیر تحصیلی آنها پیش آمده نباشند، خصوصا برای دانش آموزان پایه دوازدهم که خودشان را برای کنکور آماده می‌کنند چرا که اردوهای آموزشی پیش‌بینی کرده‌ایم که این اردوها به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در جمع خبرنگاران در خصوص دانش‌آموزان مناطق سیل زده گفت: با روش‌های جبرانی در معمولان و پلدختر پیش‌بینی‌هایی را در نظر گرفته‌ایم‌. همچنین کارگروهی به طور متمرکز تشکیل شده که در حال برنامه‌ریزی هستند.


وی ادامه داد: یکی از مهمترین نگرانی‌هایی که فرزندان ما دارند مربوط به ایام امتحانات است و با نزدیک شدن به این ایام دانش آموزان نگران عقب افتادگی تحصیلی هستند. فرزندان به هیچ عنوان نگران آزمون‌ها و اشکالی که در مسیر تحصیلی آنها پیش آمده نباشند خصوصا برای دانش آموزان پایه دوازدهم که خودشان را برای کنکور آماده می‌کنند چرا که اردوهای آموزشی پیش‌بینی کردیم که این اردوهای آموزشی به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.


 وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: با وزارت علوم نیز مذاکراتی انجام خواهیم داد تا بتوانیم تسهیلاتی برای این دانش آموزان جهت ورود به دانشگاه و آموزش عالی فراهم کنیم. اکنون در حال بررسی روش‌های مختلف برای برگزاری امتحانات نهایی هستم تا شاید امتحانات را برای این مناطق به تاخیر بیاندازیم.


بطحائی یکی دیگر از گزینه‌های پیش رو برای حل مشکلات دانش‌آموزان مناطق سیل زده را حذف بخشی از محتوای درسی دانش‌آموزان این مناطق اعلام کرد تا شاید بدین ترتیب فشار کمتری به آنها وارد شود.


وی در پاسخ به این سوال که تاخیر در برگزاری امتحانات چقدر خواهد بود؟ تصریح کرد: وضعیت آب و هوایی پاسخ این سوال شما را با مشکل رو به رو کرده به طوریکه در صدد بودیم مدارس را در برخی مناطق آسیب‌دیده با سه روز تاخیر بازگشایی کنیم اما متاسفانه به دلیل آماده نشدن مدارس و عدم استقرار خانواده‌ها در محل زندگی‌شان این موضوع محقق نشد و امیدوارم هفته آینده عموم مدارس را راه اندازی کنیم‌.

 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در استان خوزستان شرایط متفاوت شده است و سفری همین روزها به خوزستان خواهم داشت. شاید برای خوزستان مجبور باشیم مدارس شبانه روزی موقت راه‌اندازی کنیم تا مشکلات تحصیلی ایجاد نشود.


بطحائی در خصوص فاصله بین امتحانات نهایی و برگزاری کنکور نیز گفت: این پیشنهاد در اولین دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار دارد ولی ما چند محدودیت داریم از جمله تقارن با ماه رمضان است لذا فاصله بین امتحان نهایی و کنکور باید به نحوی باشد که بتوانیم سوابق تحصیلی را در اختیار سازمان سنجش قرار دهیم.

وی افزود: البته وزارت علوم و سازمان سنجش این آمادگی را اعلام کردند تا کنکور را با تاخیر برگزار کنند شاید چند روزی این آزمون به تاخیر بیفتد. از طرفی ما هم به دنبال این هستیم تا امتحانات نهایی را زودتر برگزار کنیم تا فاصله و فرصت کافی را برای آمادگی داوطلبان کنکور آماده کند که احتمالا ظرف چند روز آینده این تصمیم و خبر نهایی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه امسال پیشینه تحصیلی برای داوطلبان تاثیر مثبت دارد خاطر نشان کرد: از طرف دیگر دانش‌آموزان باید خودشان را برای کنکور آماده کنند تا فشار زیادی بر آنها وارد نشود البته تلاش می‌کنیم این فاصله قابل قبول باشد.

بطحائی درباره هزینه گزافی که برخی از اردوهای دانش‌آموزی از خانواده‌ها اخذ کرده‌اند گفت: بخشی که مربوط به ما هست را به شدت پیگیری می‌کنیم اما خانواده‌ها محور اصلی هستند و بارها من و سایر کارشناسان حوزه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده‌ایم آثار منفی فشارهایی که به دانش‌آموزان وارد می‌شود به مراتب بیش از آثار مثبت آن هست؛ اگر خانواده‌ها گول این روش‌های بسیار مخرب را نخورند و بتوانند همراه آموزش و پرورش باشند کنترل این مشکلات برای ما راحت‌تر است‌.

وی گفت: مدارس را مکلف کردیم سفرهای خارجی به هیچ عنوان نباید صورت بگیرد. اردوهایی که دانش آموزان تحت فشار روحی و عصبی قرار می‌دهد نباید برگزار شود و اگر در این زمینه گزارش به ما برسد با متخلفان برخورد می‌کنیم. خانواده‌ها باید ایمان بیاورند که اگر این روش‌ها در کوتاه مدت منافع داشته باشد اثرات مخربش در دراز مدت بیشتر است.ش

برچسب ها: تاخیر در برگزاری امتحانات نهایی مناطق سیل زده احتمال تاخیر در برگزاری کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

چگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟