venuspub
ورود / ثبت نام

استراتژی مطالعه کنکور در زمستان

9/آذر/1398 مقالات بدون دیدگاه

استراتژی مطالعه کنکور در زمستان : آغاز نیمسال دوم تحصیلی همه چیزشکل جدی تری به خود میگیرد و استرس دانش آموزان بسیار بیشتر از قبل میشود مطالعه ی مدون و برنامه ریزی شده تا حدود زیادی میتواند این استرس را به کاهش برساند. در نحوه ی مرور دروس مطالعه شده و بسیاری از مسائل دیگر از مشکلاتی است که دانش آموزان در این فصل با آن دست وپنجه نرم میکنند.

شما برای اینکه یک برنامه ریزی خوب و اصولی داشته باشید، باید در درجه اول کارهای روزمره خودتون رو چک کنید. کارهایی از قبیل زمان خواب و استراحت، زمان غذا خوردن، زمان رفت و برگشت از مدرسه به منزل و … یک برنامه ریزی استاندارد، اصولی داره که حتما باید برای تنظیم برنامه رعایت کنید.

برنامه ریزی برای کنکور در زمستان باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

برنامه باید قابلیت اجرا داشته باشد :

هدف اصلی از برنامه ریزی، انجام به موقع و دقیق کار هاست. بنابراین برنامه ای که تنظیم میکنید باید در قالب توانایی شما باشه. اگر تا به امروز هفته ای ۲۰ ساعت مطالعه داشتید، نمیتونید به یکباره ساعت مطالعه ای هفتگی خودتون رو به ۵۰ ساعت برسونید. این فرایند افزایش ساعت مطالعه باید در گذر زمان انجام بشه.

زمانی برای جبران در نظر داشته باشید :

هر یک از شما، ممکنه در طول هفته به دلایلی نتونید چند روز رو مطالعه کنید. بنابراین برنامه ای که تنظیم میکنید باید برای این مشکل احتمالی چاره ای داشته باشه. انعطاف پذیری و وجود زمان جبرانی در برنامه ریزی از اهمیت فوق العاده ای برخورداره.

مرور و تست زنی دروس را فراموش نکنید :

مرور بهترین روشی است که باعث تسلط هرچه بیشتر شما بر روی تک تک مباحث کتاب درسی میشه. در نظر داشته باشید که با یکبار مطالعه کنید. کردن هر مبحثی، شما به تسلط نمیرسی

استراتژی مطالعه کنکور در زمستان . سایت ونوس

میزان استراحت در فصل زمستان برای کنکوری ها باید چقدر باشد؟

بهترین زمان برای خواب در طول شبانه روز، حد فاصل ساعت ۱۱ شب تا ۶ صبح هست.  بنابراین حتما این نکته رو در برنامه ریزیتون رعایت کنید که مطالعه از ساعت ۱۱ به بعد تجاوز نکنه.  در ضمن میتونید ۳۰ دقیقه خواب بعدازظهر هم در برنامه ریزی روزانتون لحاظ کنید.

موضوع بعدی قرار دادن زمان استراحت بین واحدهای مطالعاتی است. شما میتونید بعد از هر ۹۰ دقیقه مطالعه، ۱۵ دقیقه استراحت کنید و یا بعد از هر ۴۵ دقیقه مطالعه، ۵ دقیقه از جای خودتون پاشید و قدم بزنید و از فضای درسی دور بشید. به این نکته توجه داشته باشید که در زمان مطالعه فقط مطالعه کنید و در زمان استراحت، فقط استراحت کنید.

برنامه ریزی مطالعه برای کنکور در فصل های مختلف سال

فصل تابستان : ۸۰ درصد زمان مطالعاتی روزانه برای دروس اختصاصی و ۲۰ درصد برای دروس عمومی.
فصل پاییز :  ۷۰ درصد زمان مطالعاتی روزانه برای دروس اختصاصی و ۳۰ درصد برای دروس عمومی
فصل زمستان :  ۶۰ درصد زمان مطالعاتی روزانه برای دروس اختصاصی و  ۴۰ درصد برای دروس عمومی
فصل بهار سه ماه پایانی برای آمادگی جهت شرکت در کنکور :  ۵۰ درصد زمان مطالعاتی روزنه برای دروس اختصاصی و ۵۰ درصد برای دروس عمومی.

برنامه ریزی برای استفاده از دی وی دی کنکور و منابع کمک آموزشی

دی وی دی و کتاب های کمک آموزشی از مهم ترین ابزار هایی هستن که به داوطلب در فهم هر چه بهتر مباحث کتاب درسی کمک میکنند.

اما سوالی که برای اکثر داوطلب های کنکور سراسری پیش میاد این هست که چه زمانی در برنامه ریزی روزانه هم کتاب کمک آموزشی مطالعه کنیم و چه زمانی دی وی دی ببینیم. مشکل اینجاست که شما داوطلب های کنکور سراسری نحوه استفاده صحیح از منابع رو بلد نیستید.

کلیت دی وی دی های آموزشی و درسنامه های کتاب های کمک درسی، تفهیم مطالب به شما هست. بنابراین اگر شما برای یک درس زمان گذاشتید و دی وی دی تماشا کردید دیگه نیازی به مطالعه درسنامه کتاب کمک آموزشی نیست.

به عنوان مثال اگر در برنامه درسی روز شنبه شما ۳ ساعت زمان برای مطالعه درس فیزیک داشتید، میتونید ۲ ساعت رو دی وی دی فیزیک ونوس تماشا کنید یا درسنامه کتاب کمک آموزشیتون رو بخونید و مابقی زمان رو تست بزنید

استراتژی مطالعه کنکور در زمستان . قیمت محصولات ونوس

در روزهای زمستان چه درس هایی بخوانیم؟

برنامه مطالعاتی شما در سال کنکور باید تنوع داشته باشه. شما نمیتوانید مثل سال های قبل هر روز فقط یک درس رو برای امتحانات پایان ترم مطالعه کنید.  شما دومجموعه درس برای کنکور پیش روی خود دارید، دروس عمومی و اختصاصی. برنامه مطالعاتی هر روز شما باید ترکیبی از مجموعه درس های این دو گروه باشد. البته باید توجه داشته باشید که نسبت مطالعه دروس اختصاصی و عمومی در طول روز همیشه یکسان نیست.  به عنوان مثال داوطلب های حرفه ای در تابستان به دروس اختصاصی نسبت به عمومی توجه بیشتری دارند و این موضوع بعد از عید و در ماه های پایانی کنکور کاملا برعکس خواهد شد. بنابراین در برنامه مطالعاتی روزانه ای که تنظیم میکنید هم برای دروس عمومی و هم برای دروس اختصاصی وقت اختصاص بدید.

یک نکته مهم در تنظیم برنامه ریزی روزانه توجه به درس های ضعیفی هست که هیچ وقت در اون درس ها به دلایل مختلف مثل ضعف در پایه و… پیشرفتی نداشتید.  سعی کن مطالعه این درس ها رو در برنامه هر روز قرار دهید. مطمئن باشید بعد از مدت زمان کمی این درس ها که قبلا نقطه ضعف شما بود به نقطه قوت های مطالعاتی شما تبدیل میشوند و از مطالعه آنها لذت خواهید برد.

برچسب ها: پکیج ونوس محصولات ونوس قیمت محصولات ونوس قیمت دی وی دی های ونوس دی وی دی کنکور ونوس دی وی دی ونوس دی وی دی کنکور نحوه مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور در زمستان در زمستان چه درس هایی را بیشتر بخوانیم برنامه ریزی کنکور در زمستان استراتژی مطالعه کنکور در زمستاندیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

خارجی‌ها دنبال جذب فارغ التحصیلان کشور هستند اعتبار مدرک دانشگاه‌های ایران در دنیاکلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شود