venuspub
ورود / ثبت نام

استراتژی مطالعه کنکور در پاییز

5/آذر/1398 مقالات بدون دیدگاه

استراتژی مطالعه کنکور در پاییز : پاییز فصل آغاز مدارس می باشد. در این فصل همه چیز جدی تر می شود. مطالعه برای کنکور سراسری نیز رنگ و بوی جدی تری به خود خواهد گرفت. استرس مطالعاتی برای کنکور سراسری از این فصل کم کم آغاز میشود.

انواع مشکلات درس خواندن در پاییز

عدم تطابق دورس تدریس شده در مدرسه یا آموزشگاه با آزمون های آزمایشی
سردرگمی دانش آموزان در انتخاب پایه ی مناسب برای مطالعه ی در فصل پاییز
عدم اطلاع دانش آموزان از مطالعه دروس به ترتیب درست که همه ی پیش نیاز های دروس به صورت صحیح و اصولی رعایت شود.
عدم درک مناسب از مطالعه ی دروس پایه و دوازدهم در کنار هم
تداخل مباحث آزمون ها و امتحانات مدرسه با آزمون های آزمایشی و عدم تطابق آن ها که منجر به عدم موفقیت در هر 2 آزمون خواهد شد.

نحوه درس خواندن در فصل پاییز برای کنکور

►در پاییز یک لیست از امور باقی مانده قبلی خود (مباحث باقی مانده پایه و نیمسال اول سال آخر) تهیه کنید تا خیالتان از بابت آن‌ها راحت شود. یکی از راه‌های از بین رفتن نگرانی‌ها، نوشتن آنهاست. البته نه به این معنی که بدست فراموشی سپرده شوند، بلکه به این معنی که بعداً در فرصتی مناسب به آن‌ها خواهید پرداخت.

►حال نوبت آن رسیده که یک استراتژی دقیق برای این دوران داشته باشیم. یک لیست از تمام دروس خود تهیه کنید و میانگین درصد هر درس در آزمون‌های آزمایشی گذشته را روبه‌روی آن‌ها یادداشت کنید. سپس باید علت عدم نتیجه‌گیری خود در هر درس را پیدا کرده و متناسب با آن یک راهکار اتخاذ کنید.

►اگر در درس یا مبحثی ضعف دارید می توانید راهکارهایی مثل افزایش تعداد تست در هفته، دی وی دی کنکور و جزوه کنکور را اتخاذ نمایید.

►اگر بی دقتی شما در آزمون‌های آزمایشی زیاد است، می‌ توانید بی‌دقتی‌های خود را در دفترچه‌ای یادداشت کرده و قبل از هر آزمون آزمایشی آن‌ها را مرور نمایید.

►اگر درصد شما در یک درس در منزل بیشتر از درصدی است که در آزمون آزمایشی کسب می‌ کنید، به این معنی است که شما مشکل مهارتی دارید. می توانید با تست زنی به شیوه زماندار در منزل مشکلات مهارتی خود را به حداقل ممکن برسانید و در جلسه آزمون آزمایشی هم با مدیریت آزمون و زمان، درصد خود را ارتقاء دهید.

►در صورتی که احساس کردید مشکلتان حاد بوده و با روش‌های مرسوم امکان حل شدن آن وجود ندارد، حتماً به یک مشاور تحصیلی مراجعه نمایید.

►درنهایت اگر در این دوران با برنامه عمل کنید قطعاً با موفقیت از این دوران عبور خواهید کرد.

 نحوه مقابله با فشار روحی و افت انرژی داوطلبان کنکور سراسری 

اکثر داوطلبان کنکور در این دوران با فشار روحی مواجه می‌شوند. البته ابتلا به این فشار روحی دیر یا زود برای همه اتفاق می‌افتد؛ برخی در بهمن و اسفند و برخی هم در فروردین و یا دیرتر حتی شاید هم زودتر!

آنچه در این میان مهم است، نحوه مقابله با فشار روحی داوطلبان کنکور سراسری و البته مهم تر از آن روش پیشگیری از آن است. البته جدی گرفتن ورزش و استراحت در برنامه هفتگی و روزانه، احتمال ابتلا به سرماخوردگی روحی را بسیار کاهش می‌هد.

درصورت احساس ضعف روحی در این دوران توصیه می‌کنیم این حس را جدی بگیرید و به آن بی‌ توجهی نکنید. سرماخوردگی روحی مانند سرماخوردگی جسمی، نیازمند استراحت است. اگر احساس ابتلا به این بیماری به شما دست داد، حتماً چند روزی را فارغ از درس و مطالعه وکنکور، به خود استراحت دهید. می‌ توانید با هماهنگی خانواده و همراه با آنها به مسافرت کوتاه 2 یا 3 روزه بروید. این کار معجزه می‌ کند!

سعی کنید به اموری بپردازید که حالتان را خوب می‌ کند، تفریح، بازی، ورزش، دیدن یک فیلم کمدی، ارتباط با افرادی که انرژی مثبت دارند و حال شما را خوب می‌ کنند؛ تمام این موارد می‌ تواند در بهبود سرماخوردگی روحی به شما کمک کنند.

اما مهم‌ ترین توصیه در مواقعی که با افت انرژی روبه‌رو شدید این است که اهداف خود را مجدد مرور کنید، آن‌ها ‌را اضافه و کم کنید و اصطلاحاً اهدافتان را همانند یک درخت هرس کنید. یک‌ بار دیگر نقشه گنج خود را ترسیم کنید و خود را در موقعیتی تجسم نمایید که به هدف خود رسیده‌اید. از قدرت خارق‌العاده‌ای که خداوند در ناخودآگاه تمام انسان‌ها قرار داده غافل نشوید و آن قدرت تجسم اهداف است. مطمئن باشید که فقط کافیست طلب کنید تا خدا هرآنچه می‌خواهید و البته به صلاح شما هست را فراهم نماید.

خداوند متعال در قرآن می‌فرماید : بدون کوچک‌ ترین مکثی خداوند می‌ فرمایند هرآنچه از من بخواهید برایتان مستجاب خواهم کرد. پس هر زمان که ناامیدی به شما روی آورد، اهداف خود را مرور کنید و از یاد خدا غافل نشوید که او حاضر به برآورده کردن آرزوهای شماست

 

برچسب ها: دی وی دی کنکور ونوس پکیج ونوس قیمت پکیج ونوس محصولات ونوس قیمت محصولات ونوس خرید دی وی دی کنکور دی وی دی کنکور دی وی دی آموزشی کنکور استراتژی مطالعه کنکور در پاییزدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست