venuspub
ورود / ثبت نام

اعلام جزئیات ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۸

15/بهمن/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به آغاز ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت از ۱۶ بهمن، درباره جزئیات آن توضیح داد.
آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آغازثبت‌نام دکتری تخصصی وزارت بهداشت از سه شنبه  ۱۶ بهمن ۹۷ اظهار کرد: متقاضیان شرکت در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی می توانند از ۱۶ بهمن تا ۲۷ بهمن ۹۷ می توانند برای ثبت نام مراجعه کنند.
رئیس سنجش آموزش پزشکی به زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود:  آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در روز‌های ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد.
وی افزود: شرایط برگزاری آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی با هدف تأمین نیروی انسانی متعهد و متخصص اعلام شد.
حیدرزاده با بیان اینکه ثبت نام آزمون دکتری به صورت اینترنتی است، گفت:  آزمون دکتری تخصصی در ۴۵ رشته علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، ۱۳ رشته داروسازی و ۲ رشته دندانپزشکی در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۹۸ برگزار می شود.
ضوابط و شرایط ثبت نام و برگزاری آزمون
داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون هستند که دارای شرایط عمومی زیر در تمام ادوار تحصیلی و مراحل شغلی باشند: ۱- برخورداری از سلامت و توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر. ۲- واجد کلیه شرایط عمومی متداول در آزمونهای مختلف کشور. ۳- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی. ۴- پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران. ۵- عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروههای محارب و ملحد و هواداری از آنها. ۶- نداشتن سوء پیشینه کیفری. ۷- عدم اشتهار به فساد اخلاقی.
شرایط اختصاصی ثبت نام دکتری وزارت بهداشت
۱- دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) مرتبط یا دکتری حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی)
۲- داوطلبان برای شرکت در آزمون صرفاً مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی هستند که باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آنها اقدام کنند.
۳- دانشجویان نیمسال آخر تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ مجاز به شرکت در آزمون هستند.
۴- داوطلبان حداکثر مجاز به ثبت نام در دو مجموعه یا رشته (با رعایت مدارک مورد پذیرش آن رشته) هستند.
۵- پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) سال تحصیلی ۹۸-۹۷ که در دانشگاه ثبت نام نکرده اند یا انصراف داده اند، مجاز به شرکت در این آزمون نیستند. در غیر این صورت، مسئولیت عواقب بعدی بر عهده داوطلب خواهد بود. این محرومیت شامل پذیرفته شدگان شهریه پرداز نمی شود.
۶- داوطلبان می توانند قبل از شروع و یا پایان طرح تعهدات نیروی انسانی در آزمون شرکت کنند و در صورتیکه در حین انجام طرح نیروی انسانی در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص ایشان برای ادامه تحصیل فراهم می شود.
۷- عدم اشتغال به تحصیل در دوره های دکتری تخصصی و پژوهشی یا دستیاری تخصصی در کلیه مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور
۸- دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی به شرح جدول اعلام شده در دفترچه ثبت نام.
۹- مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی
۱۰- اتباع خارجی متقاضی شرکت در آزمون ورودی در دوره دکتری تخصصی رشته های گروه پزشکی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ باید شرایط عمومی و اختصاصی آزمون را دارا باشند.
۱۱-با توجه به آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت که در دفترچه آمده است کسانی که طبق آیین نامه حائز شرایط استفاده از این سهمیه هستند، باید جهت دریافت معرفی نامه به معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل مراجعه کنند و هنگام ثبت نام آن را همراه سایر مدارک ارسال کنند.
۱۲- تمامی داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون دکتری پژوهشی و دکتری تخصصی (Ph.D) سال تحصیلی ۹۹ -۹۸ دانشگاه علوم پزشکی ارتش و بقیه ا… (عج) باید عضو رسمی نیروهای مسلح (سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی، وزارت دفاع) باشند و با ارائه گواهی عضویت از محل خدمت، مجاز به شرکت و انتخاب دانشگاه هستند.
داوطلبان باید همزمان با تکمیل فرم ثبت نام، نسبت به ارسال مدارک اسکن شده خود به صورت اینترنتی به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام کنند.  داوطلبان موظفند پس از صدور کد
رهگیری آن را به همراه نسخه چاپ شده از فرم ثبت نامشان برای مراحل بعدی آزمون نزد خود محفوظ نگه دارند.
هزینه ثبت نام و محل برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت
هزینه ثبت نام آزمون کتبی مبلغ ۷۵۰ هزار ریال (۷۵ هزار تومان) و استفاده از خدمات پیامکی ۵ هزار ریال (۵۰۰ تومان) است. داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به خرید اعتبار اقدام کند. داوطلبانی که متقاضی شرکت در دو رشته (یا مجموعه) هستند باید برای هر یک پرداخت جداگانه انجام دهند.
مدارک لازم جهت اسکن و ارسال اینترنتی در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی منتشر شده است.
آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در مناطق دهگانه آمایشی در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز، کرمان، زنجان، ساری و کرمانشاه برگزار می شود.
از تمامی پذیرفته شدگان آزمون دوره دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت تعهد خاص یا عام بر اساس اعلام نیاز از یکی از دانشگاهها و با تشخیص کمیسیون تعهدات خاص وزارت متبوع اخذ می شود.
بر اساس قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور» مجلس شورای اسلامی، سنجش و پذیرش در مقاطع دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی بر اساس شیوه پذیرش و درصد آزمون کتبی و سوابق آموزشی انجام می گیرد.
در شیوه پذیرش دکتری تخصصی ۵۰ درصد به آزمون کتبی، ۲۰ درصد به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، ۳۰ درصد به مصاحبه علمی اختصاص دارد.
در شیوه پذیرش دکتری پژوهشی ۳۰ درصد به آزمون کتبی، ۲۰ درصد به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، ۳۰ درصد به مصاحبه علمی و ۲۰ درصد به تهیه طرح واره اختصاص دارد.
آزمون کتبی به طور متمرکز و به صورت سؤالات چهار گزینه ای و دارای نمره منفی، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت برگزار می شود.

برچسب ها: ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت آزمون دکتری تحصیلات تکمیلی سنجش آموزش پزشکیدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمیآیا تدوین کتب درسی دانش‌آموزی و دانشجویی در مسیر استکبار ستیزی مفید است؟آیا ایجاد مراکز داخلی معتبر برای پذیرش مقاله در کشور امکان پذیر هست؟آیا آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تربیت مدرس بهمن ماه برگزار می‌شود آیا دولت 30 درصد از شهریه دانشجویان را پرداخت می کند