venuspub
ورود / ثبت نام

اولین واکنش رئیس دانشگاه آزاد به تغییرات آئین نامه انضباطی دانشجویان

10/اردیبهشت/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

اولین واکنش رئیس دانشگاه آزاد به تغییرات آئین نامه انضباطی دانشجویان
طهرانچی با اشاره به فضای مجازی و حریم شخصی دانشجویان، درباره تغییرات آئین نامه انضباطی دانشجویان توضیحاتی داد.

حق ورود به حوزه شخصی افراد را نداریم/محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آیین نامه جدید انضباطی که برای دانشجویان صادر شده است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد به دو حیطه  مهم توجه می‌کند یکی حوزه فضای مجازی که کاملا شخصی است و دیگری حوزه‌ی گروهی و دانشگاهی که این موضوع دیگر شخصی نیست و به صورت جمعی اداره می‌شود.

وی درباره فضای مجازی و حریم شخصی دانشجویان بیان کرد: ما حق ورود به حوزه شخصی افراد را نداریم و نمی‌توانیم درباره آن اظهار نظر کنیم.

طهرانچی درباره فضای گروهی اظهار کرد: گاهی اوقات دانشجویان یک کلاس  برنامه مشترکی را  در فضای مجازی تشکیل می‌دهند که این موضوع دیگر شخصی نیست و دانشگاه در آن دخالت می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه فناوری باید به حوزه آموزش وارد شود اظهار کرد: ورود فناوری به دروس دانشگاه و محیط درسی لازم است و باید در کنار کلاس حقیقی کلاس مجازی هم برگزار شود.
حریم کلاس مجازی را مشروعیت بخشیده‌ایم

وی ادامه داد: همکاری تعدادی از دانشجویان با یکدیگر از حوزه شخصی جدا است و مجموعه دانشگاه هیچ کاری به صفحه شخصی دانشجویان در فضای مجازی ندارد.

طهرانچی با اشاره به کلاس درس عمومی و مجازی گفت: در جایی که استاد و سایر دانشجویان حضور دارند دیگر بحث شخصی معنایی ندارد زیرا گروهی خاص با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: ما حریم کلاس مجازی را مشروعیت بخشیده‌ایم و آن را قبول داریم و در این مورد قوانین انضباطی جاری و ساری است.

وی درباره پرتال شخصی دانشجویان گفت: دانشجویان می‌توانند در صفحات شخصی خود با هر چهره، کار یا وظیفه شخصی ظاهر شوند و شخصیت فردی مستقلی بیرون از دانشگاه داشته باشند، اما اگر زمانی هویت جمعی و کلاس درسی  ایجاد شد حتی در فضای مجازی هم دانشجویان باید مطابق با قوانین  انظباطی دانشگاه عمل کنند، زیرا فضای مجازی درسی جدا از فضای حقیقی نیست و مسئولان باید این دو حوزه را از یکدیگر جدا کنند.

برچسب ها: اولین واکنش رئیس دانشگاه آزاد به تغییرات آئین نامه انضباطی دانشجویان موسسه کنکور ونوس بسته آموزشی کنکور بهترین موسسه کنکور بسته های آموزشی کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

چگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟