venuspub
ورود / ثبت نام

اولین واکنش رئیس دانشگاه آزاد به تغییرات آئین نامه انضباطی دانشجویان

10/اردیبهشت/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

اولین واکنش رئیس دانشگاه آزاد به تغییرات آئین نامه انضباطی دانشجویان
طهرانچی با اشاره به فضای مجازی و حریم شخصی دانشجویان، درباره تغییرات آئین نامه انضباطی دانشجویان توضیحاتی داد.

حق ورود به حوزه شخصی افراد را نداریم/محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آیین نامه جدید انضباطی که برای دانشجویان صادر شده است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد به دو حیطه  مهم توجه می‌کند یکی حوزه فضای مجازی که کاملا شخصی است و دیگری حوزه‌ی گروهی و دانشگاهی که این موضوع دیگر شخصی نیست و به صورت جمعی اداره می‌شود.

وی درباره فضای مجازی و حریم شخصی دانشجویان بیان کرد: ما حق ورود به حوزه شخصی افراد را نداریم و نمی‌توانیم درباره آن اظهار نظر کنیم.

طهرانچی درباره فضای گروهی اظهار کرد: گاهی اوقات دانشجویان یک کلاس  برنامه مشترکی را  در فضای مجازی تشکیل می‌دهند که این موضوع دیگر شخصی نیست و دانشگاه در آن دخالت می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه فناوری باید به حوزه آموزش وارد شود اظهار کرد: ورود فناوری به دروس دانشگاه و محیط درسی لازم است و باید در کنار کلاس حقیقی کلاس مجازی هم برگزار شود.
حریم کلاس مجازی را مشروعیت بخشیده‌ایم

وی ادامه داد: همکاری تعدادی از دانشجویان با یکدیگر از حوزه شخصی جدا است و مجموعه دانشگاه هیچ کاری به صفحه شخصی دانشجویان در فضای مجازی ندارد.

طهرانچی با اشاره به کلاس درس عمومی و مجازی گفت: در جایی که استاد و سایر دانشجویان حضور دارند دیگر بحث شخصی معنایی ندارد زیرا گروهی خاص با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: ما حریم کلاس مجازی را مشروعیت بخشیده‌ایم و آن را قبول داریم و در این مورد قوانین انضباطی جاری و ساری است.

وی درباره پرتال شخصی دانشجویان گفت: دانشجویان می‌توانند در صفحات شخصی خود با هر چهره، کار یا وظیفه شخصی ظاهر شوند و شخصیت فردی مستقلی بیرون از دانشگاه داشته باشند، اما اگر زمانی هویت جمعی و کلاس درسی  ایجاد شد حتی در فضای مجازی هم دانشجویان باید مطابق با قوانین  انظباطی دانشگاه عمل کنند، زیرا فضای مجازی درسی جدا از فضای حقیقی نیست و مسئولان باید این دو حوزه را از یکدیگر جدا کنند.

برچسب ها: اولین واکنش رئیس دانشگاه آزاد به تغییرات آئین نامه انضباطی دانشجویان موسسه کنکور ونوس بسته آموزشی کنکور بهترین موسسه کنکور بسته های آموزشی کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم