venuspub
ورود / ثبت نام

برای کنکور چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟

30/مهر/1398 مقالات بدون دیدگاه

برای کنکور چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟ برای مطالعه خود بازه‌های زمانی مشخص در نظر بگیرید. منظور این است که مثلاً 90 دقیقه درس بخوانید و 30 دقیقه استراحت کنید. اینکار موجب می‌شود که بتوانید یک ساعت و نیم بر روی درس خود تمرکز کنید و قبل از اینکه به خستگی و خواب آلودگی برسید، انرژی خود را تأمین خواهید کرد. در آن 30 دقیقه می‌توانید خوراکی‌های مفید بخورید و یا یک چرت کوتاه بزنید، اندکی حرکات کششی انجام دهید و چند نفس عمیق و ارام بکشید.

فکر نکنید که با نوشیدن قهوه در طول روز می‌توانید انرژی خود را بیشتر کنید؛ بلکه این انرژی از طریق نوشیدن آب و آب میوه‌های تازه بهتر تأمین شده و اثر آن ماندگارتر خواهد بود.

تماشای تلویزیون را به حداقل برسانید و به جای آن می‌توانید ساعتی را در طبیعت بگذرانید و پیاده روی کنید

با دوستانی معاشرت کنید که علاوه بر اینکه با شما هدف یکسانی دارند، به هدف و برنامه ریزی درسی روزانه شما احترام بگذارند، افراد خوش بین و انرژی بخشی باشند و شما را تشویق کنند.

بر روی میز تحریر خود یک گلدان گل طبیعی قرار دهید تا هر روز شاهد رشد آن باشید. می‌توانید جملات مثبت را نیز بر روی کاغذ بنویسید و در معرض دید خود بگذارید. بهترین جملات، جمله‌ای است که خودتان به خودتان می گویید و بیانگر آرزویتان است. برای مثال قبولی در کنکور برای من آسان است.

ورزش کنید

بهانه گیری ممنوع : آیا اگر از سخت بودن درسی اعتراض کنید، آن درس آسان می‌شود؟ آیا شما می‌توانید ضریب اهمیت دروس در کنکور را تغییر دهید یا مثلاً یک درسی را حذف کنید؟ آیا اگر روزانه بهانه بگیرید و موجب ناراحتی خود و اطرافیانتان شوید می‌توانید تاریخ امتحانات و یا کنکور را تغییر دهید؟

بهانه گیری را فراموش کنید و واقعیت‌ها را بپذیرید و به جای غر زدن، انرژی خود را به این موضوع معطوف کنید که چگونه می‌توانید در بهترین شرایط با این واقعیت ها مواجه شوید؟ چگونه می‌توانید در درسی که برایتان سخت است پیشرفت کنید یا چگونه می‌توانید بر درسی که دارای ضریب بالاتری است مسلط شوید؟

برای کنکور چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟ قیمت محصولات ونوس

مثبت اندیش باشید

انسان به طور طیبیعی به اتفاقات منفی می‌اندیشد. اکثر دانش آموزان به این فکر می‌کنند که شاید در کنکور قبول نشوم اما چند درصد واقعاً این جمله را باور کرده‌اند ” من می‌توانم در کنکور قبول شوم “

اغلب نگران اتفاقاتی هستیم که شاید هیچ وقت اتفاق نیفتد. پس عقل حکم می‌کند که مثبت بیندیشیم. نگرش مثبت و منفی هر کدام عملکرد و کیفیت زندگی فعلی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اما چه تاثیری؟

قطعاً افکار منفی که ناشی از استرس بیهوده هستند، تأثیر مثبتی نخواهند داشت.

وقتی مطالعه را شروع کردید فقط به درس خواندن فکر کنید. اگر افراد دیگری در محیط منزل شما مشغول صحبت هستند، شما چرا باید حرف‌های آنها را در مغز خود تجزیه و تحلیل کنید؟! می‌توانید از هندزفری استفاده کنید، تا صداهای محیط را واضح نشنوید و بتوانید با تمرکز به کاری که در حال انجام دادن آن هستید، فکر کنید. اگر در هنگام در س خواندن یادتان افتاد که انجام کاری را فراموش کرده اید فقط کافی است آنرا بر روی یک کاغذ یادداشت کنید تا ذهن شما از پرداختن به این موضوع رها شود. قطعاً بعد از پایان مطالعه، کار ناتمام و فراموش شده خود را انجام خواهید داد.

عبادت، مراقبه و یاد خداوند یک راه مفید همیشگی برای افزایش انرژی و تقویت روحیه است.

به اهداف برتر خود بیندیشید، قطعاً بزرگترین هدف شما قبولی در کنکور نیست، به بعد از آن بیندیشید. سعی کنید موفقیت خود را تا ده سال آینده تصور کنید. یک چشم انداز طولانی برای خود داشته باشید.

انرژی بیشتر برای شرکت کردن مجدد درکنکور

نکاتی قابل توجه برای دانش آموزانی که می‌خواهند برای بار دوم در کنکور شرکت کنند:

اگر قبلاً در این آزمون شرکت کرده‌اید و نتوانسته‌اید موفق شوید و اکنون برنامه ریزی درسی جدیدی برای رسیدن به هدف خود دارید، علاوه بر اینکه رعایت کردن تمامی موارد گفته شده می‌تواند برای شما بسیار مفید و کاربردی واقع شود، یک واقعیتی وجود دارد که باید آن را بپذیرید و آن هم زمانی است که گذشته و غیر قابل بازیابی است.

اول از همه به شما تبریک می گوییم؛ زیرا اکنون که مجدداً برنامه ریزی کرده‌اید، نشان می‌دهد که گذشته را پذیرفته و از آن رد شده‌اید. اینکه سال پیش در کنکور شرکت کردید و به هر دلیلی قبول نشدید، باید از شما شخصی با تجربه ساخته باشد که اکنون با آگاهی بر کاستی‌ها و ضعف‌هایش سعی در برطرف سازی آنها خواهد داشت. به جای اینکه افسوس زمان از دست رفته خود را بخورید سعی کنید از زمانی که اکنون دارید، بهترین استفاده و بهره را ببرید و این یعنی یک فرصت فوق العاده برای دانش آموزی فوق العاده.

آینده‌تان را در دست بگیرید و سعی کنید آن را آنگونه که می‌خواهید بسازید، شما اکنون انرژی و قدرت تغییر آینده خود را دارید ولی قدرت تغییر گذشته را هرگز نخواهید داشت؛ زیرا زمان باز نمی‌گردد.

برچسب ها: دی وی دی ونوس دی وی دی کنکور اخبار کنکور سایت ونوس ونوس برای کنکور چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟ محصولات ونوس اخبار ونوس قیمت محصولات ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم