venuspub
ورود / ثبت نام

بررسی وضعیت بودجه دانشگاه‌ها در نشست رؤسای دانشگاه‌های برتر

14/بهمن/1397 اخبار بدون دیدگاه

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تشریح جلسه نشست رؤسای دانشگاه‌های برتر گفت: در این جلسه رؤسای دانشگاه‌ها وضعیت اختصاص بودجه به دانشگاه‌ها را بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، دکتر سید احمد معتمدی در حاشیه نشست رؤسای دانشگاه‌های برتر کشور گفت: این نشست در واحد بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه یکی از مهمترین موضوعات مورد بررسی کسری بودجه دانشگاه‌ها بود که این امر تأثیری زیادی در فعالیت‌های دانشگاه‌ها خواهد داشت.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت مانند سال گذشته از دانشگاه‌ها حمایت‌های خوبی داشته باشد و تا پایان سال کسری بودجه این مراکز جبران شود.

معتمدی اظهار داشت: درحال حاضر دانشگاه‌ها نسبت به دیگر ارگان‌ها و دستگاه‌ها حداقل بودجه را دریافت می‌کنند بنابراین لازم است بودجه این مراکز به صورت کامل اختصاص پیدا کند.

وی عنوان کرد: در این جلسه رئیس سازمان سنجش کشور نیز حضور داشت و درخصوص مسائل مربوط به کنکور خصوصاً در مقطع تحصیلات تکمیلی صحبت‌هایی ارائه کرد و تصمیمات خوبی گرفته شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه معاون فرهنگی وزارت علوم نیز حضور داشت که وی درخصوص مسائل روز صحبت‌هایی را مطرح کرد.

معتمدی با بیان اینکه در این جلسه درخصوص اصلاحات ساختاری در دانشگاه‌ها نیز موضوعاتی مطرح شد، افزود: که خوشبختانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این حوزه پیشگام بوده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی در ادامه تاکید کرد: در این زمینه برخی از دانشگاه‌ها تجربه‌های خوبی داشتند که آنها را ارائه کردند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: رؤسای دانشگاه‌های حاضر در این جلسه معتقد بودند که باید اصلاحات ساختاری و کلیدی در دانشگاه‌ها رخ دهد. چراکه اکنون در این زمینه از دانشگاه‌های بزرگ دنیا فاصله داریم و باید این فاصله را با اصلاح ساختار کم کنیم.

برچسب ها: بودجه دانشگاه‌ها نشست رؤسای دانشگاه‌های برتردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمیآیا تدوین کتب درسی دانش‌آموزی و دانشجویی در مسیر استکبار ستیزی مفید است؟آیا ایجاد مراکز داخلی معتبر برای پذیرش مقاله در کشور امکان پذیر هست؟آیا آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تربیت مدرس بهمن ماه برگزار می‌شود آیا دولت 30 درصد از شهریه دانشجویان را پرداخت می کند آیا رسانه‌ها نقش بسزایی در کمک به دانشجویان در انتخاب گرایش تحصیلی دارند ؟چرا توجه به بخش مشاوره برای انتخاب گرایش تحصیلی کم شده استدیگر مقطع دکتری ۶ تا ۹ سال طول نمی‌کشد