venuspub
ورود / ثبت نام

برنامه ریزی برای امتحان نهایی سال دوازدهم

4/آذر/1398 مقالات بدون دیدگاه

برنامه ریزی برای امتحان نهایی سال دوازدهم ، متحانات نهایی سال دوازدهم فضایی را ایجاد کرده که دانش آموزان را از سال یازدهم وارد فضای رقابتی کند. رقابتی به نام کنکور که جزو ریشه های اصلی فضای علمی این مرز و بوم شده است. اهمیت امتحانات نهایی از جایی بیشتر شد که صحبت از تاثیر ۲۵ درصدی این امتحانات در کنکور سراسری به میان آمد. طبیعی هست که اکثر دانش آموزان سال آخر دبیرستان به دنبال به دست آوردن نمره ۲۰ در این امتحانات هستند تا با روحیه و اندوخته‌ای عالی به استقبال سال پیش دانشگاهی که سال سرنوشت سازی است بروند.

1. منظم شویدهمیشه برای کارهایی که قرار است انجام دهید، برنامه داشته باشید و سعی کنید تا نه تنها بر طبق آن پیش بروید بلکه تلاش کنید همواره از برنامه خود جلوتر باشید.

2. چند هندوانه را با هم بلند نکنیدمطالعات نشان داده‌اند که انجام چند کار (سنگین و مهم) با همدیگر از نظر فیزیکی غیر ممکن است.

3. بخش‌های مطالعاتی‌تان را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنیدقرار است درس خواندنتان مفید باشد نه اینکه تنها ساعت مطالعه خود را بالا ببرید! بنابراین برای موثر بودن زمانی که به مطالعه می‌گذرانید، به جای مطالعه چند ساعت پیوسته، در چند بخش نهایتا ۹۰ دقیقه‌ای به مطالعه بپردازید و پس از به انجام رساندن هر بخش از مطالعات خود، با استراحتی کوتاه (حداکثر نیم ساعت) به خود پاداش بدهید.

4. به اندازه کافی بخوابیداهمیت خواب شبانه بین ۶ تا ۸ ساعت را دست کم نگیرید! با یک خواب خوب و کافی شبانه، هنگام مطالعه بی خوابی ندارید و حواستان راحت‌تر جمع خواهد شد و همینطور حافظه‌تان بهبود خواهد یافت.

5. برنامه ریزی داشته باشیدممکن است تکراری به نظر برسد، اما لازم است تا برنامه به خصوص خود را داشته باشید و طبق آن پیش بروید. برای نوشتن برنامه به این نکته دقت داشته باشید که با توجه به ویژگی‌های شخصیتی خود، در چه وقت از شبانه روز عملکرد بهتری دارید و بیشتر در آن زمان‌ها درس بخوانید.

6. یادداشت برداری کنیدیادداشت برداری در طول کلاس نه تنها به شما کمک می‌کند تا سر کلاس با حواس بیشتری در کلاس حضور داشته باشید، بلکه به شما کمک می‌کند تا با خلاصه برداری از بخش‌های مهم‌تر درس، جزوه‌ای از نکات مهم داشته باشید و برای مرور سریع منبع بسیار خوبی در دست داشته باشید.

7. درست درس بخوانید! طبق شیوه‌های صحیح مطالعه درس بخوانید و فرآیند مطالعه خود را با حل تمرین و تست، در حافظه بلندمدت خود ماندگار کنید. بخش مهم‌تر این بخش رفع اشکال بخش‌هایی است که تا به حال خوانده‌اید.

برنامه ریزی برای امتحان نهایی سال دوازدهم . دی وی دی دوازدهم ونوس

8. فضای مطالعه مخصوص به خود را داشته باشیدجایی را پیدا کنید که کمک کند عملکردتان به نحو مشهودی بهبود یابد و بالا برود. در فضاهایی که دور از تلوزیون و سایر سرگرمی‌ها باشد، به دنبال این محل بگردید. این محل ممکن است کتابخانه منطقه‌تان و یا میزی در اتاقتان باشد.

9. یک گروه دوستانه برای مطالعه پیدا کنیددوستی با کسانی که به درسشان هم اهمیت می‌دهند و برای موفقیت در آن با برنامه تلاش می‌کنند، می‌تواند چیزهای زیادی به شما یاد بدهد. به خاطر داشته باشید آموزش دادن به دیگری، بهترین راه یادگیری است؛ فرقی نمی‌کند اینکه کسی مطلبی را که مشکل دارید به شما بیاموزد و یا خودتان به توضیح آنچه دوستتان مشکل دارد، بپردازید. زیرا تنها زمانی می‌توان مطلبی را به دیگران آموزش داد که خود آن را کاملا یاد گرفته باشید.

10. از سوال پرسیدن نترسید! شما به مدرسه می‌روید که مطالب جدید یاد بگیرید، پس از سوال پرسیدن هراس نداشته باشید. درخواست کمک از معلم، مربی و یا دوستتان یک روش بسیار خوب برای این است که مطمئن شوید که مطالب را واقعا و کاملا متوجه شده‌اید.

 

برچسب ها: نکته و تست دوازدهم ونوس پکیج دروس دوازدهم ونوس دی وی دی دوازدهم ونوس فیزیک دوازدهم ونوس شیمی دوازدهم ونوس پکیج داوزدهم ونوس ونوس برنامه ریزی برای امتحان نهایی سال دوازدهم دی وی دی های ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :