venuspub
ورود / ثبت نام

بهترین روش های مطالعه بخش اول چگونه برای مطالعه آماده شویم ؟

2/آذر/1398 مقالات بدون دیدگاه

بهترین روش های مطالعه بخش اول چگونه برای مطالعه آماده شویم ؟ وقتی برای مطالعه می نشینید ، چگونه می توانید انبوهی از اطلاعات و کتابها را به ذهن خود منتقل کنید؟ شما باید عادات مطالعه خوبی ایجاد کنید. در ابتدا ، تلاش بسیار آگاهانه ای برای تغییر روش های مطالعه شما صورت می گیرد ، اما بعد از مدتی به ماهیت دوم تبدیل می شود و مطالعه راحت تر انجام می شود.

آماده شدن برای مطالعه

1. وقت خود را مدیریت کنید. یک برنامه هفتگی تهیه کنید و روز مشخصی را در طول روز به مطالعه اختصاص دهید. این می تواند در کل یک ساعت یا حتی 3 ساعت باشد این نیز باعث بهبود نمرات شما می شود. این میزان بسته به اینکه در دبیرستان یا دانشگاه هستید ، متفاوت است ، و همچنین بسته به نوع تحصیل نیز متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان به برنامه خود می پردازید اما نترسید در بعضی از اوقات برنامه خود را تغییر دهید تا برای امتحان بیشتر مطالعه کنید. اطمینان حاصل کنید که این طرح مطالعاتی واقع بینانه است و غیرممکن نیست.

شما باید فعالیتهای مدرسه ، کار و برنامه های خارج از برنامه را متعادل کنید. باید وقت درس خواندن خود را در اولویت قرار دهید. به یاد داشته باشید: تحصیلات شما مهمترین چیز است زیرا پایه و اساس موفقیت آینده شماست.

برای کلاس های کنکور باید ساعت هایی را که در هر کلاس درس می خوانید پایه بگذارید که کلاس چقدر دشوار است و چند ساعت وقت گذاشتن برای کلاس ارزش دارد. به عنوان مثال ، اگر شما یک کلاس فیزیک 3 ساعته دارید که واقعاً سخت است ، می خواهید در هفته 9 ساعت مطالعه کنید (3 ساعت x 3 برای سختی). اگر یک دوره ادبیات دارید که ارزش آن 3 ساعت است و بسیار سخت است ، ممکن است بخواهید 6 ساعت در هفته مطالعه کنید (3 ساعت x 2 برای مشکلات متوسط).

2. دست بجنبون. برای مطالعه و تنظیم متناسب با آن بهترین سرعت را برای خود پیدا کنید. برخی از مفاهیم یا کلاس ها به طور طبیعی تر به شما کمک می کنند ، بنابراین می توانید سریعتر آن ها را مطالعه کنید. سایر موارد ممکن است وقت شما را دو برابر طولانی تر کند. زمان مورد نیاز خود را بگذرانید و با سرعت احساس راحتی خود درس بخوانید.

اگر آهسته تر درس می خوانید ، به یاد داشته باشید که به زمان بیشتری برای مطالعه نیاز خواهید داشت.

بهترین روش های مطالعه بخش اول چگونه برای مطالعه آماده شویم ؟ موسسه ونوس . قیمت محصولات ونوس

3 . استراحت کافی داشته باشید. وقت کافی را در برنامه خود قرار دهید تا خواب کافی داشته باشید. هر شب خوب بخوابید و از بهترین زمان مطالعه خود بهترین نتیجه را کسب کنید. این مهم است که شما شب قبل از هر آزمون خوب خوابیده باشید. مطالعات نشان داده است که خواب با افزایش حافظه و توجه به آزمایش اثر می گذارد. بیدار ماندن در تمام طول شب برای مطالعه ممکن است ایده خوبی به نظر برسد ، اما جلسات مطالعات  شبانه را کنار بگذرید. اگر در طول هفته خوب مطالعه کنید ، به هیچ وجه نیازی به چرت زدن نخواهید داشت. یک خواب خوب شبانه به شما کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشید.

اگر علی رغم بهترین تلاش خود ، از کم خوابی رنج می برید ، قبل از مطالعه ، چرت کوتاه بزنید. چرت خود را تا 15-30 دقیقه محدود کنید. بعد از بیدار شدن از خواب ، قبل از شروع فعالیت ، فعالیت های بدنی سبک انجام دهید.

4. ذهن خود را از هر موضوعی که ربطی به موضوع مورد مطالعه شما ندارد ، پاک کنید. اگر ذهنتان زیادی مشغول است ، قبل از شروع مطالعه ، یادداشتهایی راجع به آنچه فکر می کنید و چه احساسی دارید ، بنویسید. این به شما کمک می کند تا ذهن خود را پاک کنید و تمام افکار خود را روی کار خود متمرکز کنید.

5. حواس پرتی های الکترونیکی را از بین ببرید. یکی از بدترین حواس پرتی برای چک کردن دستگاه های الکترونیکی است. آنها به رسانه های اجتماعی وصل شده اند ، از طریق تلفن خود متن دریافت می کنید و لپ تاپ شما به اینترنت قلاب می شود. تلفن همراه خود را خاموش کنید یا آن را در کیف خود نگه دارید تا در صورت تماس با کسی یا تماس با شما ، حواس شما پرت نشود. اگر می توانید ، لپ تاپ خود را باز نکنید و یا به اینترنت وصل نکنید.

اگر به راحتی در سایت های شبکه های اجتماعی مانند YouTube ، Facebook ، یا دیگران دچار حواس پرتی نشوید ، یکی از برنامه های موجود را بارگیری کنید تا فوراً برخی از سایتهای پرتلاطم را در رایانه خود مسدود کنید. هنگامی که کار خود را تمام کردید ، می توانید مانند گذشته دسترسی به همه سایت ها را مسدود کنید. اما فراموش نکنید سایت های کنکوری میتوانند برای شما کمک فوق العاده ای باشند.

برچسب ها: موسسه ونوس موسسه کنکور ونوس محصولات ونوس سایت کنکور ونوس قیمت محصولات ونوس دی وی دی های ونوس سایت ونوس ونوس روش های مطالعه دروس کنکور جدیدترین روش های مطالعه چگونه برای کنکور مطالعه کنیم چگونه برای کنکور آماده شویم مطالعه دروس کنکور چگونه مطالعه کنیم نحوه مطالعه بهترین روش های مطالعه بخش اول چگونه برای مطالعه آماده شویم ؟دیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

خارجی‌ها دنبال جذب فارغ التحصیلان کشور هستند اعتبار مدرک دانشگاه‌های ایران در دنیاکلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شود