venuspub
ورود / ثبت نام

بهترین روش های مطالعه بخش دوم فضای مناسب مطالعه

2/آذر/1398 مقالات بدون دیدگاه

بهترین روش های مطالعه بخش دوم فضای مناسب مطالعه :  وقتی برای مطالعه می نشینید ، چگونه می توانید انبوهی از اطلاعات و کتابها را به ذهن خود منتقل کنید؟ شما باید عادات مطالعه خوبی ایجاد کنید. در ابتدا ، تلاش بسیار آگاهانه ای برای تغییر روش های مطالعه شما صورت می گیرد ، اما بعد از مدتی به ماهیت دوم تبدیل می شود و مطالعه راحت تر انجام می شود.

فضای مطالعه خود را تنظیم کنید

1. یک مکان مطالعه مناسب پیدا کنید. کنترل فضای مطالعه خود را بدست آورید. شما باید احساس راحتی کنید تا لذت بردن از مطالعه بیشتر باشد. اگر از نشستن در یک میز در کتابخانه متنفر هستید ، در جایی بسیار دلپذیر تر ، مانند مبل یا صندلی مطالعه کنید. سعی کنید در لباس راحت مانند لباس راحتی یا شلوار یوگا مطالعه کنید. مکانی که در آن درس می خوانید باید عاری از حواس پرتی و نسبتاً ساکت باشد.

مکان خیلی راحتی را انتخاب نکنید که خطر به خواب رفتن داشته باشید. شما می خواهید راحت باشید ، اما نه برای اینکه بخوابید. یک تختخواب برای مطالعه خوب نیست.

2. موسیقی پس زمینه را با دقت انتخاب کنید. برخی افراد هنگام تحصیل سکوت را ترجیح می دهند ، برخی دیگر موسیقی را در پس زمینه ترجیح می دهند. موسیقی می تواند با کمک به شما در آرامش ، بالا بردن روحیه و ایجاد انگیزه در مطالعه شما مفید باشد. اگر به موسیقی گوش می دهید ، به موسیقی ساز و بدون کلام گوش دهید .

اگر حواس شما را پرت نکرد ، با کلمات به موسیقی آشنا گوش دهید. هر چیزی را که شما را از مطالعه خود منحرف می کند خاموش کنید. ممکن است بتوانید با کلمات به موسیقی راک گوش دهید اما نه پاپ. بفهمید چه چیزی برای شما مفید است.

حتما موسیقی را در حجم متوسط ​​تا کم نگه دارید. موسیقی با صدای بلند می تواند شما را منحرف کند در حالی که موسیقی آرام می تواند در هنگام مطالعه به شما کمک کند.

رادیو ممنوع . تبلیغات و صدای دی جی می تواند شما را از منطقه مطالعه شما بیرون بیاورد. تلویزیون ها همچنین می توانند حواس شما را پرت کنند ، بنابراین آنها را خاموش کنید.

بهترین روش های مطالعه بخش دوم فضای مناسب مطالعه . سایت ونوس

3. به صداهای پس زمینه گوش دهید. صداهای پس زمینه می تواند به شما کمک کند و بدون توجه به حواس پرتی ، روی مطالعات خود تمرکز کنید. صداهای طبیعی مانند آبشارها ، باران ، رعد و برق و صدای جنگل می تواند به اندازه کافی سر و صدای مفد ایجاد کند تا شما را متمرکز کند و صداهای دیگر را مسدود کند. مکانهای زیادی در اینترنت برای یافتن این نوع صداها وجود دارد.

4. تلویزیون را خاموش کنید. داشتن تلویزیون در هنگام تحصیل عموماً یک ایده بد است. این می تواند خیلی حواس شما را پرت کند و باعث شود شما به جای کتاب روی برنامه تلویزیونی یا فیلم تمرکز کنید. بعلاوه ، صداها بسیار پریشان کننده هستند زیرا مرکز زبان مغز شما را درگیر می کند. اما می توانید از دی وی دی های آموزشی که به شما در مطالعه و یادگیری کمک می کند استفاده کنید.

5. میان وعده هوشمند. به جای غذاهای پر از شکر و چربی ، هنگام مطالعه ، غذاهای سالم بخورید. به دنبال غذاهای تقویت انرژی مانند میوه یا مواد غذایی باشید مانند سبزیجات و آجیل ها را برای شما احساس کاملی ایجاد کند. اگر به چیزی شیرین نیاز دارید ، شکلات تلخ بخورید. آب بنوشید و در صورت نیاز به تقویت کافئین ، چای بنوشید.

از غذاهای دارای مقادیر زیاد قند و کربوهیدرات مانند نودل فوری ، چیپس و آب نبات خودداری کنید. نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه های قندی مصرف نکنید. آنها حاوی مقادیر زیادی قند هستند که باعث سقوط شما می شود. اگر قهوه می نوشید ، از نوشیدنی های سنگین قند بپرهیزید.

هنگام شروع جلسه مطالعه ، میان وعده های غذایی خود را آماده کنید تا گرسنه نشوید و به غذا بخورید.

برچسب ها: دی وی دی های آموزشی بهترین روش های مطالعه بخش دوم فضای مناسب مطالعهدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

چگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟