venuspub
ورود / ثبت نام

ثبت نام برای پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق (ع) آغاز شد

9/اسفند/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

ثبت نام داوطلبان در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه امام صادق (ع) آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام خواهران و برادران در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه امام صادق (ع) آغاز شده است و داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ نیز می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

متقاضیان جهت ثبت نام باید با ورود به پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی https://www.isu.ac.ir/ و مطالعه شرایط و در صورت واجد شرایط بودن در این دانشگاه ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه امام صادق (علیه السلام) این دانشگاه برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ در دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته ویژه برادران و کارشناسی ویژه خواهران دانشجو می‌پذیرد.

الف) رشته‌های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد پیوسته ویژه برادران
ردیف رشته و گرایش تحصیلی مقطع تحصیلی نوع دیپلم حداکثر ظرفیت (نفر)
۱ الهیات، معارف اسلامی و ارشاد - فقه و مبانی حقوق اسلامی

کارشناسی ارشد پیوسته (فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری ۳۰
۲ الهیات، معارف اسلامی و ارشاد - فلسفه و کلام اسلامی

کارشناسی ارشد پیوسته (فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری ۱۵
۳ الهیات، معارف اسلامی و ارشاد - علوم قرآن و حدیث کارشناسی ارشد پیوسته (فوق لیسانس پیوسته) کلیه رشته‌های نظری ۲۵
۴ معارف اسلامی و اقتصاد

کارشناسی ارشد پیوسته (فوق لیسانس پیوسته)

ریاضی و فیزیک و علوم تجربی ۳۰
۵ معارف اسلامی و حقوق _گرایش خصوصی

کارشناسی ارشد پیوسته (فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری ۲۰
۶ معارف اسلامی و حقوق_گرایش جزا ۲۰
۷ معارف اسلامی و حقوق_گرایش حقوق عمومی ۲۰
۸ معارف اسلامی و علوم سیاسی

کارشناسی ارشد پیوسته (فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری ۶۰
۹ معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات کارشناسی ارشد پیوسته (فوق لیسانس پیوسته) کلیه رشته‌های نظری ۴۵
۱۰ معارف اسلامی و مدیریت _ گرایش مدیریت مالی کارشناسی ارشد پیوسته (فوق لیسانس پیوسته) کلیه رشته‌های نظری ۲۰
۱۱ معارف اسلامی و مدیریت _ گرایش مدیریت بازرگانی ۲۰
۱۲ معارف اسلامی و مدیریت _ گرایش مدیریت صنعتی ۲۰
۱۳ معارف اسلامی و مدیریت _ گرایش مدیریت دولتی و سیاست‌گذاری عمومی

۲۰

ب) رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ویژه خواهران
ردیف رشته تحصیلی مقطع تحصیلی نوع دیپلم حداکثر ظرفیت (نفر)
۱ فقه و حقوق اسلامی کارشناسی (لیسانس) کلیه رشته‌های نظری ۴۰
۲ فلسفه ‌و کلام اسلامی کارشناسی (لیسانس) کلیه رشته‌های نظری ۴۰
۳ معارف اسلامی و علوم تربیتی کارشناسی (لیسانس) کلیه رشته‌های نظری ۴۰
۴ حقوق کارشناسی (لیسانس) کلیه رشته‌های نظری ۴۰

الف) شرایط داوطلبان:

کلیه داوطلبان باید علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری دارای شرایط زیر نیز باشند:

تدین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری

التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه

متولد سال ۱۳۷۷ و بعد از آن؛ انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.

برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی

گذراندن پایه های تحصیلی یازدهم و دوازدهم یا داشتن گواهی دیپلم و پیش‌دانشگاهی و شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری

ب) نحوه ثبت‌نام:

ثبت نام در دانشگاه امام صادق علیه السلام دو مرحله دارد که انجام هر دو مرحله ضروری است: ثبت نام در آزمون سراسری و انتخاب گزینه علاقمندی به دانشگاه امام صادق علیه السلام مندرج در آن (به تذکرات ۲ و ۳ ذیل بند ۳ توجه شود.) و مراجعه به سامانه ثبت‌نام اینترنتی دانشگاه امام صادق علیه السلام به نشانی isu.ac.ir و تکمیل اطلاعات مورد نیاز در آن.

داوطلبان پس از ثبت نام در آزمون سراسری و دریافت شماره پرونده آزمون سراسری لازم است با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه قسمت گزینش دانشجو حداکثر تا تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ به اقدام به ثبت‌نام کنند.

پرداخت اینترنتی هزینه ثبت‌نام به مبلغ ۱۸۰ هزار ریال (۱۸ هزار تومان) در سامانه ثبت‌نام (غیر قابل استرداد). دریافت رمز عبور و کد رهگیری در پایان ثبت‌نام و یادداشت آن.

داوطلبانی که قبل از آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه امام صادق (ع) کرده اند نیز لازم است از تاریخ اول اسفند تا ۲۹ اسفند ۹۷ با وارد کردن کد ملی و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و شماره پرونده آزمون سراسری خود را ثبت کنند.

داوطلبان نظام جدید آموزشی (دبستان، دبیرستان، ۶-۳-۳) لازم است بعد از مشخص شدن معدل کتبی سال دوازدهم حداکثر تا پایان خرداد ۹۸ با وارد کردن کد ملی و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و معدل کتبی خود را ثبت کنند.

مرحله آزمون شفاهی:

پس از ثبت‌نام داوطلبان در آزمون سراسری و سپس در سامانه ثبت‌نام گزینش دانشگاه امام صادق علیه السلام، گزینش دانشگاه از میان داوطلبان معرفی شده چند برابر ظرفیت توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای شرکت در آزمون شفاهی دعوت به عمل می‌آورد.

در این مرحله صلاحیت‌های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین معیارهای علمی پذیرش که به صورت جدی در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار می‌گیرند، عبارتند از معدل‌های داوطلب خصوصا معدل کتبی دیپلم و نمره و رتبه کل آزمون سراسری. بالاتر بودن این دو عامل به معنای کسب امتیاز بیشتر در صلاحیت‌های علمی داوطلب است که قدرت رقابت وی با دیگر داوطلبان را افزایش می‌دهد.

داوطلبان معرفی شده سازمان سنجش به دانشگاه با ضرایب خاص مربوط به این دانشگاه تعیین می‌شوند. این ضرایب در دروس زبان و ادبیات فارسی(۴)، معارف اسلامی(۴)، زبان عربی(۴)، زبان خارجی(۲) و در سایر دروس همان ضرایب آزمون سراسری است.

انتخاب رشته و اعلام نتایج:

ثبت‌نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته‌های آزمون سراسری ایجاد نمی‌کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری نیز پا برجا بوده و داوطلب می‌تواند از میان آن دو رشته پذیرفته‌شده، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کند.

انتخاب رشته این دانشگاه در مرحله آزمون شفاهی صورت می‌پذیرد. لذا نیازی به انتخاب رشته‌های این دانشگاه، هنگام انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری نیست.

نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان اواخر شهریورماه از طریق پایگاه اینترنتی isu.ac.ir (برادران) و www.isuw.ac.ir (خواهران) اعلام خواهد شد.

برچسب ها: دانشگاه امام صادق پذیرش در دانشگاه امام صادقدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست