venuspub
ورود / ثبت نام

حذف کنکور از تمامی دانشگاه‌ها تا ۵ سال آینده

22/مهر/1398 اخبار بدون دیدگاه

حذف کنکور از تمامی دانشگاه‌ها تا ۵ سال آینده ، زارع از اجرایی شدن طرح حذف کنکور در ورودی تمام دانشگاه‌های کشور ظرف مدت ۵ سال آینده خبر داد. کریم زارع استاد دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و رئیس آموزش و تحقیقات نمایندگان ادوار مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی در خصوص حذف کنکور گفت: ما هیچ راهی جز حذف هرچه سریع‌تر کنکور نداریم، چون یکی از آسیب‌های بزرگ اجتماعی کنکور است.

او با اشاره به موضوع حذف کنکور افزود: ما برای اینکه بتوانیم جایگاه هر فرد را برای ورود در رشته‌های تکنسین، تکنسین سوپر یورو، تکنسیسن ارشد و ... مشخص کنیم، باید حقوق آن‌ها از طرف مجلس تامین شود.

زارع با اشاره به مانع بودن آزمون سراسری برای ادمه تحصیل گفت: امام(ره) هم نیز فرمودند «کاری کنید که نیازی نباشد عزیزان ما به خارج بروند و ایران را دانشگاه کنید» که این دو به نسبت انجام شده است اما موضوع سوم در خصوص ادامه تحصیل افراد خارجی در ایران محقق نشده است.

او ادامه داد: در سال تحصیلی جدید همچنان تعداد دانشجویان دکتری کم است، اما نه به دلیل کمبود ظرفیت بلکه به دلیل وجود کنکور است که دانشجویان نتوانستند در جای خود در دانشگاه‌ها حاضر شوند.

استاد دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر حذف کنکور انقلاب تصریح کرد: دفتر سنجش و نظارت وزارت علوم باید به دفتر نظارت علمی قوی‌تر از حالا تبدیل شود.

او با اشاره به اینکه حذف کنکور موافقان بسیاری دارد ادامه داد: در حوزه پزشکی به دلیل مشکلات فراوان با حذف کنکور هم مخالفت‌هایی شده است.

زارع با اشاره به مزایا ومعایب این طرح اظهار کرد: معایب این طرح اگر حذف نشود بسیار است، ولی با حذف آنها، مزایای مهمی از جمله بازگشت آرامش به فرد و خانواده را دربردارد.

او با اشاره به مسئله خروج ارز از کشور افزود: به دلیل وجود کنکور عده‌ کثیری در حال خروج از کشور برای ادامه تحصیل هستند و علاوه بر این از بُعد فرهنگی هم دچار ضرر و زیان شده‌ایم.

رئیس آموزش و تحقیقات نمایندگان ادوار مجلس در پایان ابراز کرد: با توجه به شرایطی موجود در حوزه دانشگاهی چاره‌ای جز حذف کنکور نداریم و باید به بسیاری از دانشگاه‌ها اختیاراتی داده شود تا ظرف ۵ سال این اتفاق بزرگ یعنی حذف کنکور در تمامی دانشگاه‌ها اجرایی شود.

برچسب ها: حذف کنکور از تمامی دانشگاه‌ها تا ۵ سال آینده موسسه کنکور ونوس سایت ونوس موسسه ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

چگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟