venuspub
ورود / ثبت نام

حذف کنکور از تمامی دانشگاه‌ها تا ۵ سال آینده

22/مهر/1398 اخبار بدون دیدگاه

حذف کنکور از تمامی دانشگاه‌ها تا ۵ سال آینده ، زارع از اجرایی شدن طرح حذف کنکور در ورودی تمام دانشگاه‌های کشور ظرف مدت ۵ سال آینده خبر داد. کریم زارع استاد دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و رئیس آموزش و تحقیقات نمایندگان ادوار مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی در خصوص حذف کنکور گفت: ما هیچ راهی جز حذف هرچه سریع‌تر کنکور نداریم، چون یکی از آسیب‌های بزرگ اجتماعی کنکور است.

او با اشاره به موضوع حذف کنکور افزود: ما برای اینکه بتوانیم جایگاه هر فرد را برای ورود در رشته‌های تکنسین، تکنسین سوپر یورو، تکنسیسن ارشد و ... مشخص کنیم، باید حقوق آن‌ها از طرف مجلس تامین شود.

زارع با اشاره به مانع بودن آزمون سراسری برای ادمه تحصیل گفت: امام(ره) هم نیز فرمودند «کاری کنید که نیازی نباشد عزیزان ما به خارج بروند و ایران را دانشگاه کنید» که این دو به نسبت انجام شده است اما موضوع سوم در خصوص ادامه تحصیل افراد خارجی در ایران محقق نشده است.

او ادامه داد: در سال تحصیلی جدید همچنان تعداد دانشجویان دکتری کم است، اما نه به دلیل کمبود ظرفیت بلکه به دلیل وجود کنکور است که دانشجویان نتوانستند در جای خود در دانشگاه‌ها حاضر شوند.

استاد دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر حذف کنکور انقلاب تصریح کرد: دفتر سنجش و نظارت وزارت علوم باید به دفتر نظارت علمی قوی‌تر از حالا تبدیل شود.

او با اشاره به اینکه حذف کنکور موافقان بسیاری دارد ادامه داد: در حوزه پزشکی به دلیل مشکلات فراوان با حذف کنکور هم مخالفت‌هایی شده است.

زارع با اشاره به مزایا ومعایب این طرح اظهار کرد: معایب این طرح اگر حذف نشود بسیار است، ولی با حذف آنها، مزایای مهمی از جمله بازگشت آرامش به فرد و خانواده را دربردارد.

او با اشاره به مسئله خروج ارز از کشور افزود: به دلیل وجود کنکور عده‌ کثیری در حال خروج از کشور برای ادامه تحصیل هستند و علاوه بر این از بُعد فرهنگی هم دچار ضرر و زیان شده‌ایم.

رئیس آموزش و تحقیقات نمایندگان ادوار مجلس در پایان ابراز کرد: با توجه به شرایطی موجود در حوزه دانشگاهی چاره‌ای جز حذف کنکور نداریم و باید به بسیاری از دانشگاه‌ها اختیاراتی داده شود تا ظرف ۵ سال این اتفاق بزرگ یعنی حذف کنکور در تمامی دانشگاه‌ها اجرایی شود.

برچسب ها: حذف کنکور از تمامی دانشگاه‌ها تا ۵ سال آینده موسسه کنکور ونوس سایت ونوس موسسه ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم