venuspub
ورود / ثبت نام

خلاصه نویسی دروس کنکور

24/اردیبهشت/1398 مقالات بدون دیدگاه

خلاصه نویسی دروس کنکور:خلاصه نویسی دروس کنکور را بارها پیش آمده که از زبان کنکوری ها شنیده باشید و این  اهمیت خلاصه نویسی را می رساند .ونوس، موسسه آموزشی تخصصی کنکور با کیفیت بالا همراه همیشگی دانش آموزان در پشت سر گذاشتن کنکور می باشد. کنکوری های عزیز می توانند با ثبت نام در کلاس آنلاین ونوس و شرکت در همایش کنکور ونوس موفقیت خود در کنکور را تضمین کنند.

خلاصه نویسی دروس کنکور:

خلاصه نویسی دروس کنکور را بارها پیش آمده که از زبان کنکوری ها شنیده باشید و این  اهمیت خلاصه نویسی را می رساند  در این مطلب ابتدا به مزایای خلاصه نویسی می پردازیم و سپس نحوه خلاصه نویسی را به شما آموزش می دهیم .

مزایای خلاصه نویسی دروس کنکور

  • ایجاد انگیزه و افزایش دقت در خواننده برای مطالعه

اگر هنگام مطالعه زیر برخی کلمات کلیدی را خط بکشید، حالت فعال‌تر دارید و سبب می‌شود که توجه‌تان به مطالب بیش‌تر شود و احتمال آنکه مطالب را بهتر پردازش کنید، افزایش می یابد.

  • اطمینان از یادگیری مطالب درسی

یکی از مهم ترین مزایای خلاصه نویسی این است که شما را از یادگیری یک مبحث درسی  مطمئن میکند و نگرانی بی مورد شما را ازبین می برد .

  • صرفه‌جویی در زمان

بهره‌گیری از یادداشت‌های خلاصه مربوط به دروس کنکور تان در مدت زمان کوتاه ، باعث صرفه جویی در زمان شما می شود.

برای پیشرفت در کنکور می توانید از پکیج های ونوس که شامل پکیج پایه دهم ریاضی ، پکیج پایه یازدهم ریاضی ، پکیج پایه دهم تجربی ، پکیج پایه یازدهم تجربی ، پکیج پایه دهم انسانی ، پکیج پایه یازدهم انسانی استفاده کنید. موسسه ونوس برای همه ی کنکوری های عزیز آرزوی موفقیت دارد.

تاثیر خلاصه نویسی در رتبه کنکور

با توجه به مزایایی که در بالا اشاره شد ، با انجام خلاصه نویسی صحیح ، در ماه آخر کنکور دیگر مشکل وقت برای مرور تمام دروس را نخواهید داشت و به یک جمع بندی درست می رسید. همین عامل می تواند تاثیر زیادی در رتبه کنکور  شما داشته باشد.

آموزش خلاصه نویسی دروس کنکور

  • با متن کتاب پیش نروید و قبل از خلاصه نویسی یک دور کامل درس را بخوانید.

اگه بخواهید همزمان با متن پیش برید و خلاصه نویسی کنید در واقع شما یک کپی از کتاب را به صورت دست نویس تهیه می کنید. خلاصه نویسی باید بعد از خواندن دقیق و عمیق مطلب باشد تا بفهمیم کدام قسمت ها مهم و کدام غیر مهم و قابل حذف می باشد.

  • وقتی برای بار اول کتابی را مطالعه می کنید می توانید کلمات مهم را با ماژیک highlight کنید.

به هنگام خلاصه نویسی مطالبی را یادداشت کنید که مهم بوده (highlight  کرده اید) و امکان فراموشی آن‌ها زیاد باشد، هم‌چنین در نوشتن خلاصه، آن‌چه را فهمیده‌اید بیاورید نه عیناً عبارت کتاب را.

  • علاوه بر کلمات بیخود متن ، کلمات ربط دهنده هم می توانند با استفاده از علائم حذف شوند.

مثلا به جای در نتیجه از فلش استفاده می کنیم .

  •  استفاده از نمودار و جدول کمک بزرگی برای شماست.

 یکی از هدف های خلاصه نویسی درک بهتر و حفظ بهتر متن است ، پس اگر متن های تو در تو را به شکل نموداری نشان دهیم یا در جدول قرار دهیم ، یاد گرفتن مطالب برایمان خیلی راحت تر می شود.

موسسه کنکور ونوس:

موسسه کنکور ونوس با درک عمیق نیاز های آموزشی نسل جدید ، از سال ۱۳۹۰ دست به اقدامی نوین زده است .این مؤسسه با بهره گیری از تخصص و تجربه اساتید نام آشنا و برجسته کشور (دکتر شهاب اناریدکتر آرامفرمهندس مهربانمهندس یحیویمهندس دادبام-استاد آزاده-مهندس بنی هاشمی-دکتر سرکشیک زاده-دکتر سبحانی – استاد رادمان مهر -مهندس نصیری-مهندس حسینی- …) توانسته تکنولوژی آموزش شفاهی ، بصری دی وی دی کلیه کتاب های درسی دوره دبیرستان ( از اول تا پیش دانشگاهی ) را با رویکردی تشریحی ، تستی ، نکات کلیدی و جمع بندی طراحی و تولید نماید.
شماهایی که در درس های پایه کنکور مشکل دارید، نگران معدل پایان سال هستید، هنوز شروع به درس خوندنی نکردید، درس های پایه ای کنکور رو نخوندید، واسه کنکور استرس داری، سردرگم هستید، برنامه ریزی نکرده اید، راه موفقیت شما، از ونوس می گذره.

حتما بخوانید: جمع بندی شیمی تجربی ، جمع بندی فيزيك

یکی از ویژگی های محصولات ونوس این است که بروی دی وی دی با کیفیت عرضه می شود و شما در هر زمان می توانید آنرا ببینید و این می تواند شما را در یادگیری، بسیار کمک نماید.

برچسب ها: دکتر آرامفر چگونه خلاصه نویسی کنیم؟ محصولات ونوس موسسه کنکور ونوس جمع بندی شیمی تجربی جمع بندی فيزيك موسسه آموزشی تخصصی کنکور پکیج پایه دهم انسانی پکیج پایه یازدهم انسانی پکیج پایه دهم تجربی پکیج پایه یازدهم تجربی پکیج پایه یازدهم ریاضی پکیج پایه دهم ریاضی خلاصه نویسی خلاصه نویسی دروس کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست