venuspub
ورود / ثبت نام

درس خواندن به شیوه دانش آموزان موفق

10/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

اگر خصوصیات و خلقیات دانش‌آموزان موفق در کنکور سراسری را به دقت بررسی کنید در میابید که دانش‌آموزان رتبه برتر به شکل چشم‌گیری دارای خصوصیات مشترک هستند. این خصوصیات اغلب خود را در عادات این دانش‌آموزان نشان می‌دهد. از میان این ویژگی‌ها به 8 مورد اشاره خواهیم کرد.

1. این دانش‌آموزان خود عامل اصلی هستند و بسیار در شیوه انتخاب راه اثر گذارند

2. از ابتدای راه برای خود استراتژی مشخصی تعیین کردند

3. اولویت در انجام کار برای آنها پرداختن کامل به مسائل اولیه است

۴-این دانش‌آموزان تفکر برد برد دارند

5. این دانش‌آموزان معتقدند که ابتدا باید خودمان بفهمیم و سپس به دیگران بیاموزیم

6 .هم اندیشی و هم‌افزایی از خصوصیات دیگر آنهاست

7. به طور مداوم تجدید قوا می‌کنند

8. از همه مهمتر انتخاب یک مشاور و موسسه خوب برای درس خواندن و تست زدن . که ما به شما سایت ونوس را معرفی میکنیم . موسسه کنکور ونوس با تعداد قبولی بالا در رشته های برتر یکی از موفق ترین موسسات کنکور محسوب می شود.

خواندن مطالبی که کار شما را در قبولی کنکور ساده می کند :

دی وی دی جمع بندی زیست شناسی

دی وی دی هندسه تحلیلی

دی وی دی عربی اختصاصی

دی وی دی جمع بندی دروس فیزیک رشته ریاضی

درس خواندن به شیوه دانش آموزان موفق

ویژگی اول: همانطور که گفته شد دانش‌آموزان موفق اثر‌گذار هستند و به شدت احساس مسولیت دارند. تمامی رفتارهایشان در نتیجه‌ی تصمیم‌گیری و انتخاب آگاهانه است. هوشمندانه درس می‌خوانند. وقت و انرژی خود را بیهوده هدر نمیدهند. اگر هدفشان را تعریف کردند هیچ عاملی نمی‌تواند آنها را از هدف دور کند. اولین اقدامشان تمرکز آگاهانه بر روی درس خواندن است.

ویژگی دوم: دانش‌آموزان موفق تصویر روشنی از آینده دارند. استراتژی که برای خود ترسیم کردند حول یک محور مشخص در تغییر است. محدوده دانشگاه و رشته انتخابیشان مشخص است بنابراین می‌دانند که به چه سمتی حرکت می‌کنند.

ویژگی سوم: دانش‌آموزان موفق مسائل را اولیت بندی می‌کنند یعنی مشخص می‌کنند که چه مسائلی در درجه اول اهمیت و بقیه در درجات دوم و سوم اهمیت قرار دارند. این اولویت بندی سبب می‌شود که با صرف کمترین انرژی بیش‌ترین بهره وری را در بازه زمانی معین داشته باشند.

ویژگی چهارم: آنها آگاهانه درس می‌خوانند و آگاهانه برنامه‌ریزی می‌کنند. تفکر برد برد باعث می‌شود تا بازده مطالعه چندین برابر شود. آنها نقش آموزش محوری این آزمون‎‌ها را می‌دانند. همین تفکر به شما کمک می‌کند که در هیچ کدام از آزمون‌های آزمایشی غیبیت نکنند. آنها به هیچ وجه از این آزمایش‌ها طفره نمی‌روند. آنها می‌دانند که شرکت در این آزمون‌ها قدم به قدم آنها را به هدفشان نزدیک‌تر می‌کند.

درس خواندن به شیوه دانش آموزان موفق

ویژگی پنجم: دانش آموز برتر غرور ندارد. یادگیری استراتژی اوست. تلاش می‌کند تا بتواند موضوعات را ببیند و بیندیشد. درک بالایی دارد. توصیه معلم و مشاوران را جدی می‌گیرد. در کلاس تمرکز بالایی دارد. مغز خود را طوری تربیت کردند که سر کلاس و همزمان با تدریس دبیر مسئله حل کنند. تمرکز بالایی  برای یادگیری دارند و همواره برای درس خواندن آماده هستند.

ویژگی ششم: دانش‌آموزان موفق اهمیت هم‌اندیشی و مشورت را می‌دانند. می‌دانند که مشورت با افراد مختلف و استفاده از نظرات افراد با دیدگاهای مختلف می‌تواند. این ویژگی افراد موفق است. افرادی که از نظرات و انتقادات استقبال می‌کنند افراد موفق‌تری هستند.

ویژگی هفتم: افراد موفق همان‌هایی هستند که به گذشته می‌نگرند و با دستاوردهایشان آرام می‌گیرند و از اشتباهات خود درس میگیرند. هر زمان که نیاز باشند استراحت میکنند و تجدید قوی می‌کنند و برای آینده برنامه می‌ریزند. نگاه منطقی به گذشته و نگاه امیدوار به آینده نیرو افراد را متمرکز می‌کند.

 

برچسب ها: خرید دی وی دی ونوس سایت ونوس قیمت دی وی دی ونوس شیوه درس خواندن برای قبولی پزشکی شیوه درس خواندن برای کنکور الگوی درس خواندن رتبه های برتر کنکور درس خواندن به شیوه دانش آموزان موفقدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست