venuspub
ورود / ثبت نام

دروس امتحانی کنکور هنر

6/مهر/1398 مقالات بدون دیدگاه

دروس امتحانی کنکور هنر : برای شرکت در کنکور هنر مانند دیگر گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی و زبان می توان با داشتن مدرک پیش دانشگاهی (نظام قدیم و یا جدید) و یا فوق دیپلم(مدرک کاردانی) در این آزمون شرکت کرد. این گروه آزمایشی جزوه رشته های شناور به حساب آمده و داوطلبان گروه های آزمایشی دیگر نیز می توانند در این کنکور شرکت نمایند.

پیش دانشگاهی هنر ارتباط زیادی با کنکور هنر ندارد! از ٧درس تخصصی کنکور هنر، فقط چند تست در ٢عنوان درس تخصصی کنکور هنر طرح می شود. در صورتیکه در گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی بیشتر سؤالات کنکور از مقطع پیش دانشگاهی طرح می شود.
در پیش دانشگاهی هنر 24 واحد درسی شامل:سیر هنر در تاریخ 1و2، کارگاه هنر1و2، آشنایی با میراث هنری و فرهنگی، آشنایی با رشته های مختلف هنری، انسان-فضا-طراحی و... وجود دارد که غالباً در کنکور هنر فقط 5 سؤال معادل 3% از کل سؤالات اختصاصی را پوشش می دهد! از طرف دیگر، دروسی مانند کارگاه هنر 1و2 و انسان-فضا- طراحی شامل انجام کارهای عملی در طی سال تحصیلی است که موجب می شود داوطلب کنکور علاوه بر روزهایی که به مدرسه می رود در زمان های باقیمانده مشغول انجام کارهای عملی باشد.
در ضمن فکر شرکت در کنکور هنر به همراه پیش دانشگاهی ریاضی، تجربی و یا انسانی را از سر بیرون کنید. زیرا مطالعه 7درس تخصصی کنکور هنر کار ساده ای نیست و به دلیل داشتن جزئیات زیاد کار بسیار وقت گیری است. به همین دلیل اگر هدف نهایی شما قبولی در رشته های کنکور هنر است، وقت کافی برای پاس کردن دروس پیش دانشگاهی خود نیز نخواهید داشت. پس از ابتدا تصمیم درست را برای انتخاب رشته مورد علاقه خود به دقت انجام دهید تا از اینجا مانده و از آنجا رانده نشوید.

در كنكور هنر دروس عمومي مانند رشته‌هاي نظری است و دروس اختصاصي شامل 7 درس مي‌باشد.

1- درك عمومي هنر  2- درك عمومي رياضي و فيزيك  3- ترسيم فني  4- خلاقيت تصويري و تجسمي  5- خلاقيت نمايشي  6- خلاقيت موسيقي  7- خواص مواد

دروس امتحانی کنکور هنر سایت ونوس . دی وی دی هنر ونوس

دروس اختصاصي براي رشته‌هاي مختلف ضرايب متفاوتي دارند كه در دو جدول زير ابتدا رشته‌هاي كنكور هنر، زيرگروه‌ها و سپس ضرايب هر درس براي هر زيرگروه را در جدول بعدي آورده‌ايم.

دروس امتحانی کنکور هنر . موسسه کنکور ونوس

* رشته‌های ستاره‌دار آزمون مرحله دوم(آزمون عملی) دارند.

دروس امتحانی کنکور هنر . موسسه مرکزی ونوس

امتحان عملی کنکور هنر:

پذيرفته شدن در برخي از رشته‌هاي گروه هنر مثل طراحي صنعتي، ارتباط تصويري، نمايش، كتابت و نگارگري، آهنگسازي و ... ( رشته‌هایی که در جدول زیرگروه‌ها ستاره دارند) مستلزم پذيرفته شدن در دو مرحله كنكور است که این رشته‌ها به عنوان رشته‌های متمرکز با شرایط خاص معرفی می‌شوند. مرحله‌ي اول، مرحله‌اي است كه تمامي داوطلبان گروه هنر در اين مرحله شركت مي‌كنند و بين همه‌ي آن‌ها مشترك است كه اين مرحله شامل امتحان تستي دروس عمومي (ادبيات و زبان فارسي، دين و زندگي، عربي و زبان انگليسي) كه بين داوطلبان رشته‌هاي رياضي، تجربي، انسانی و هنر مشترك است و امتحان تستي دروس اختصاصي (درك عمومي هنر، درك عمومي رياضي و فيزيك، ترسيم فني، خلاقيت تصويري و تجسمي، خلاقيت نمايشي، خلاقيت موسيقي و خواص مواد) مي‌باشد.

و اما مرحله‌ي دوم كه براي برخي از رشته‌ها برگزار مي‌شود:

دانش‌آموزاني كه مايل به ادامه‌ي تحصيل در رشته‌هاي با شرایط خاص (يا رشته‌هاي داراي امتحان عملي) هستند، بايد ابتدا در مرحله‌ي اول پذيرفته شوند و حد نصاب شركت در امتحان عملي را براي رشته‌ي مورد نظرشان كسب كنند. هم زمان با اعلام نتایج در مردادماه ثبت‌نام برای رشته‌های با شرایط خاص آغاز می‌شود و شما باید ابتدا در این رشته‌ها ثبت‌نام کرده باشید تا بتوانید در آزمون ان شرکت کنید و بعد در انتخاب رشته‌ی خود آن را لحاظ نمایید. در گزينش نهايي هر يك از رشته‌هاي با شرایط خاص علاوه بر نمرات آزمون، نتايج مرحله‌ي دوم نيز ملاك قرار داده مي‌شود و اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي اعلام مي‌شود. داوطلبان پذيرفته شده در مرحله‌ي دوم مي‌توانند هم‌زمان با تمام داوطلبان قبولیشان اعلام می‌شود.

ضرايب امتحان عملي براي رشته‌هاي مختلف:

دروس امتحانی کنکور هنر

نکته اول: رشته‌های مربوط به دانشگاه صدا و سیما با عنوان "تلویزیون و هنرهای دیجیتال" و "کارگردانی تلویزیون" هم مصاحبه جداگانه دارند که بعد از انتخاب رشته، زمان گزینش و مصاحبه آن مشخص می‌شود.

نکته دوم: برای دانشگاه فرهنگیان نیز ابتدا باید در زمان ثبت‌نام علاقه‌مندی خود را برای شرکت در این دانشگاه اعلام نموده ودر آزمون عملی رشته‌ی ارتباط تصویری شرکت نمایید. بعد از دریافت رتبه در صورت مجاز بودن به انتخاب رشته با توجه به شرایط درج شده در دفترچه راهنما، انتخاب رشته‌ی آن را وارد نموده و بعد از اعلام نتایج چند برابر ظرفیت برای مرحله سوم مصاحبه و گزینش و معاینه که بعد از انتخاب رشته اعلام می‌شود شرکت کنید. نکته مهم "در صورتی می‌توانید در مصاحبه رشته‌های مربوط به فرهنگیان شرکت کنید که در آزمون عملی آن هم شرکت کرده باشید."

منابع کنکور هنر:

سوال‌های تخصصی کنکور هنر برای هر دو نظام مشترک است و کنکور هنر 98 فقط در درس درک عمومی هنر 4 سوال متفاوت داشتیم. ولی با این‌حال سازمان سنجش برای دو نظام آموزشی به تفکیک منابع مطالعاتی پیشنهادی خود را اعلام کرده است.

و اما منابعي كه از سوي سازمان سنجش براي اين درس‌ها معرفي شده است، كتاب‌هاي زير است:

از همة شركت كنندگان اين گروه آزمايشي بر اساس اطلاعات و درك عمومي هنر براي شناسايي استعداد و توانايي‌هاي هنري، آزمون‌هاي درك عمومي هنر، درك عمومي رياضي- فيزيك، ترسيم فني، خلاقيت تصويري و تجسمي، خلاقيت نمايشي، خلاقيت موسيقي و خواص مواد امتحان به عمل خواهد آمد .آن دسته از داوطلبان رشته‌های نظری كه عالقه‌مند به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي گروه هنر نيز باشند، بايد عالقه‌مندي خود را به شركت در گروه آزمايشي هنر در هنگام ثبت‌نام اعلام نمایند.

* بخشي از سؤال‌هاي تخصصي گروه آزمايشي هنر در نظام جديد آموزشي 3-3-6 از كتاب‌های:

مباني هنرهاي تجسمي(كد:210639 )، طراحي1(كد:210638 )، طراحي2(كد:211644 )، آشـنايي با بنـاهاي تـاريخي(كد:210628)، خط در گرافيك (كد:212621)، ترسيم فني و نقشه‌كشي(كد:210626) ،كارگاه نقاشي (كد:211648)،عكاسي1(كد:210644)، عکاسی2 (کد: 211618)، طراحي اندام و لباس )كد:8/494)، كارگاه طراحي نقوش سنتي1(كد:77/359)، حجم‌سازي1(كد:212638 )، آشنايي با صنايع دستي ايران1(كد:30/359)، مباني نظري و ساختار موسيقي ايراني(كد:210659)، شناخت سازهای ارکستر سمفونیک1(سازهای زهی ارشه‌ای) (کد:210660)، شناخت سازهای ارکستر سمفونیک2(سازهای بادی و ضربی)(کد:211664)، سازشناسی ایرانی(کد:210658)، شناخت مواد و مصالح (کد: 210627)، کاربرد رایانه در نقشه‌کشی(کد: 212664)، حجم‌شناسی و ماکت‌شناسی(کد: 212627)، پایه و اصول صفحه‌آرایی )کد:212620)، مبانی تصویرسازی(کد: 212619)، اصول و مبانی طراحی صحنه(کد:211624)، اصول و مبانی ماسک و گریم(کد: 212625)، طراحي خواهد شد.

* بخشي از سؤال‌هاي تخصصي گروه آزمايشي هنر در نظام آموزشي ترمي واحدي، سالي واحدي و نظام قديم از كتاب‌هاي:

كارگاه هنر 1(كد 594 )، كارگاه هنر 2(كد 1/594)، سير هنر در تاريخ 1(كد 3/594 )، سير هنر در تاريخ 2(كد 8/594)، انسان، فضا، طراحي(كد7/594)، آشنايي با ميراث هنري و فرهنگي ايران )كد 6/594)، مباني هنرهاي تجسمي (كد 21/358)، طراحي 1(كد 92/359)، طراحي 2(كد 9/489)، آشنايي با بناهاي تاريخي (كد 6/492)، خط در گرافيك (كد 6/491)، ترسيم فني و نقشه‌كشي (كد 78/359)، كارگاه نقاشي (كد 3/496)، عكاسي 1(كدهاي 15/358 و 6/497)، طراحي اندام و لباس(كد 8/494)، كارگاه طراحي نقوش سنتي(كد 77/359)، حجم سازي 1(كد 3/450)، آشنايي با صنايع دستي ايران 1(كد 30/359) و مباني نظري و ساختار موسيقي ايراني(كد 331) طراحي خواهد شد.

 

برچسب ها: دی وی دی خلاقيت تصويري و تجسمي دی وی دی ترسيم فني دی وی دی درك عمومي رياضي و فيزيك دی وی دی درك عمومي هنر دروس امتحانی کنکور هنر دی وی دی خلاقيت نمايشي دی وی دی خلاقيت موسيقي دی وی دی خواص مواددیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمی