venuspub
ورود / ثبت نام

روشهای مطالعه مؤثر بخش چهارم

3/آذر/1398 مقالات بدون دیدگاه

روشهای مطالعه مؤثر بخش چهارم :  وقتی برای مطالعه می نشینید ، چگونه می توانید انبوهی از اطلاعات و کتابها را به ذهن خود منتقل کنید؟ شما باید عادات مطالعه خوبی ایجاد کنید. در ابتدا ، تلاش بسیار آگاهانه ای برای تغییر روش های مطالعه شما صورت می گیرد ، اما بعد از مدتی به ماهیت دوم تبدیل می شود و مطالعه راحت تر انجام می شود.

نحوه مطالعه موثر برای امتحان و کنکور

1. استراحت کنید اگر به طور همزمان چند ساعت درس می خوانید ، هر نیم ساعت 5 دقیقه استراحت کنید. این به مفاصل شما کمک می کند تا بعد از مدت طولانی نشستن در اطراف آنها ، اطراف آنها را بچرخانید. همچنین به آرامش ذهن شما کمک می کند ، که می تواند به شما کمک کند تا به طور موثرتری مواد را به خاطر بسپارید. این مورد همچنین به شما در جلوگیری از دست دادن تمرکز کمک می کند.

از نظر جسمی کاری انجام دهید تا خون شما به جریان بیفتد و هوشیارتر شود. چند پرش انجام دهید ، در اطراف خانه خود بدوید یا به هر کاری که می توانید انجام دهید بپردازید.

موضع گیری در مطالعه خود را امتحان کنید. این ممکن است به معنای پیاده روی در کنار میز باشد زیرا هنگام خواندن یادداشت های خود ، اطلاعات را به خودتان می دهید یا در مقابل دیوار می ایستید.

2. برای تغییر مکان خود از یک کلمه کلیدی استفاده کنید. یک کلمه کلیدی مرتبط با آنچه را مطالعه می کنید پیدا کنید و هر وقت تمرکز خود را از دست دادید ، احساس پریشانی می کنید و یا ذهن شما به چیز دیگری سرگردان است ، شروع به گفتن این کلمه کلیدی به طور مکرر در ذهن خود کنید تا اینکه دوباره به این موضوع مراجعه کنید. کلمه کلیدی در این تکنیک یک کلمه واحد و ثابت نیست بلکه مطابق مطالعه یا کار شما در حال تغییر است. هیچ قانونی برای انتخاب کلمه کلیدی وجود ندارد و هر کس که کلمه را احساس کند باعث می شود تمرکز خود را بازگرداند ، می تواند به عنوان یک کلمه کلیدی مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان مثال ، هنگامی که شما در حال خواندن مقاله ای در مورد گیتار هستید ، می توانید از گیتار کلمات کلیدی استفاده کنید. در حین خواندن ، هر وقت احساس پریشانی کردید یا قادر به درک و تمرکز نیستید ، شروع به گفتن کلمات کلیدی گیتار ، گیتار ، گیتار ، گیتار ، گیتار کنید تا زمانی که ذهن شما به مقاله بازگردد و سپس بتوانید خواندن خود را ادامه دهید.

3. کات مهم را در کلاس یادداشت کنید. وقتی در کلاس هستید ، اطمینان حاصل کنید که بهترین یادداشت هایی را که می توانید بگیرید. این به معنای رفتن به منظم نیست و یا نوشتن همه چیز با جملات کامل است. شما می خواهید همه اطلاعات مهم را بدست آورید. بعضی اوقات ، ممکن است اصطلاحی را که معلم می گوید بنویسید ، سپس به خانه بروید و تعریف آن را از کتاب درسی خود کپی کنید. سعی کنید تا آنجا که می توانید بنویسید.

روشهای مطالعه مؤثر بخش چهارم . ونوس

یادداشت برداری خوب در کلاس ، شما را وادار می کند تا هوشیار باشید و به همه آنچه در کلاس می گذرد توجه کنید. همچنین به شما در جلوگیری از خوابیدن کمک می کند.

از اختصارات استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا بتوانید به سرعت کلمات را بدون هیچ گونه املائی یادآوری کنید. سعی کنید از سیستم اختصاری خود استفاده کنید ، یا از رایج هایی مانند b / t for between ، bc for، wo for بدون و cd برای استفاده استفاده کنید.

سؤالاتی را در کلاس بپرسید که در مغز شما ظاهر می شوند ، یا به بحث کلاس کمک می کنند. راه دیگر برای زیر سؤال بردن یا برقراری ارتباط در حاشیه یادداشت های شماست. می توانید وقتی به خانه رسیدید ، این سؤال را جستجو کنید ، یا می توانید هنگام مطالعه آن روز ، این ارتباط را جمع کنید.

4. یادداشت های خود را در خانه بازنویسی کنید. هنگامی که یادداشت می کنید ، روی ثبت اطلاعات از روی درک یا مرتب بودن تمرکز کنید. یادداشت های خود را در اسرع وقت مجدداً بازنویسی کنید ، در حالی که این مواد در ذهن شما تازه است تا بتوانید هرگونه شکاف را به طور کامل از حافظه پر کنید. روند بازنویسی یادداشت های شما رویکردی فعال تر برای مطالعه است و باعث می شود ذهن شما به طور فعال با اطلاعات درگیر شود. اگر به راحتی می خوانید می توانید به راحتی از منطقه خارج شوید. نوشتن آنها باعث می شود تا درباره اطلاعات فکر کنید.

این بدان معنا نیست که نباید سعی کنید یادداشت های خود را بفهمید و یا سازماندهی کنید. فقط وقت خود را برای انجام کاری در کلاس تلف نکنید که می توانید در خانه بفهمید یا مرتب شوید. یادداشت های درون کلاس خود را "پیش نویس " در نظر بگیرید.

شاید نگهداری دو نوت بوک آسان تر باشد - یکی برای یادداشت های "پیش نویس " و دیگری برای یادداشت های بازنویسی شده.

بعضی از افراد یادداشت های خود را تایپ می کنند ، اما برخی دیگر دریافتند که دستنویس توانایی آنها را در یادآوری یادداشت ها افزایش می دهد.

هرچه رقابتی تر انجام دهید ، بهتر است. در مورد نقاشی هم همینطور است. به عنوان مثال اگر در حال مطالعه آناتومی هستید ، سیستم مورد نظر را از حافظه دوباره بکشید.

5. چیزها را جالب کنید. استدلال های منطقی به شما انگیزه مطالعه نمی دهد. فکر کردن ، "اگر سخت درس بخوانم ، وارد دانشگاه خوبی می شوم و شغل خوبی خواهم گرفت" ، مورد علاقه شما نخواهد بود. در آنچه مطالعه می کنید چیز جالبی پیدا کنید. سعی کنید زیبایی هر موضوعی را پیدا کنید و از همه مهمتر ، سعی کنید آن را با وقایع زندگی خود و چیزهایی که مورد علاقه شما است پیوند دهید.

این پیوند ممکن است آگاهانه باشد مانند انجام واکنشهای شیمیایی ، آزمایشهای فیزیکی یا محاسبات ریاضی دستی برای اثبات یک فرمول یا ناخودآگاه مثل رفتن به پارک ، نگاه کردن به برگها و فکر کردن "هوم ، اجازه دهید قسمت ها را مرور کنم. از برگ که هفته گذشته در کلاس زیست یاد گرفتیم. "

روشهای مطالعه مؤثر بخش چهارم . قیمت محصولات ونوس

از خلاقیت خود برای ایجاد مطالب استفاده کنید. سعی کنید داستان های خود را با اطلاعاتی که مطالعه می کنید همراه شوید. به عنوان مثال ، سعی کنید یک داستان را با تمام موضوعات شروع کنید از S ، همه اشیاء با O شروع کنید ، و هیچ فعل حاوی V. سعی نکنید یک داستان مرتبط با کلمات واژگان ، چهره های تاریخی یا کلمات کلیدی دیگر ایجاد کنید.

6. ابتدا مطالب سخت را مطالعه کنید. در ابتدای جلسه مطالعه با سخت ترین موضوعات یا مفاهیم شروع کنید. به این ترتیب زمان کافی برای مطالعه آنها دارید و با انرژی تر و هوشیار تر هستید. موارد آسانتر را برای بعد ذخیره کنید

ابتدا مهمترین حقایق را بیاموزید. فقط مطالب را از ابتدا تا انتها مطالعه نکنید. از یادآوری هر واقعیت جدید برای رسیدن به آن متوقف شوید. اطلاعات جدید بسیار آسان تر به دست می آید هنگامی که می توانید آن را با مطالبی که قبلاً می شناسید مرتبط کنید. وقت زیادی را صرف مطالعه چیزهایی نکنید که در آزمون شرکت کنند. تمام انرژی خود را روی اطلاعات مهم متمرکز کنید.

7. واژگان مهم را مطالعه کنید. به دنبال لیست واژگان یا کلمات به صورت پررنگ در فصل بروید. دریابید که کتاب درسی شما دارای بخش واژگان ، واژه نامه ها یا لیستی از اصطلاحات است یا مطمئن شوید که این موارد را کاملاً درک کرده اید. لازم نیست آنها را به خاطر بسپارید ، اما هر زمان که یک مفهوم مهم در یک زمینه خاص وجود داشته باشد ، معمولاً اصطلاح خاصی برای مراجعه به آن وجود دارد. این شرایط را بیاموزید ، و بتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید ، و مسیری طولانی را به سمت تسلط بر خود موضوع طی خواهید کرد.

8. یک گروه مطالعه درست کنید. 3-4 دوست یا همکلاسی را با هم جمع کنید و همه را به کارت های فلش خود بیاورید و با یکدیگر مسابقه دهید. اگر کسی در مورد یک مفهوم نامشخص است ، نوبت خود را برای یکدیگر توضیح دهید. با این وجود بهتر است جلسه مطالعه خود را به بازی مانند Trivial Pursuit تبدیل کنید.

مفاهیم را بین اعضا تقسیم کنید و به هر عضو بخواهید که مفهوم را به بقیه گروه آموزش دهد یا توضیح دهد.

روشهای مطالعه مؤثر بخش چهارم .محصولات ونوس

سخنرانی ها را بین گروه تقسیم کنید و به هر گروه خلاصه ای از مفاهیم کلیدی بپردازید. آنها می توانند آن را به گروه ارائه دهند یا خلاصه طرح کلی یا 1 صفحه ای را برای بقیه گروه ایجاد کنند.

یک گروه مطالعه هفتگی ایجاد کنید. هر هفته را صرف یک موضوع جدید کنید. به این ترتیب شما در طول ترم تحصیل می کنید به جای اینکه در پایان باشد.

اطمینان حاصل کنید که آنها افرادی هستند که در واقع علاقه مند به مطالعه هستند.

برچسب ها: نحوه درس خواندن کجا درس بخوانیم نحوه درس خواندن کنکور روش مطالعه ونوس روشهای مطالعه مؤثر بخش چهارم دی وی دی ونوس قیمت دی وی دی ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

خارجی‌ها دنبال جذب فارغ التحصیلان کشور هستند اعتبار مدرک دانشگاه‌های ایران در دنیاکلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شود