venuspub
ورود / ثبت نام

زمین شناسی را در کنکور بخوانیم یا نخوانیم؟

12/آذر/1398 مقالات بدون دیدگاه

زمین شناسی را در کنکور بخوانیم یا نخوانیم؟ زمین شناسی درسی هست که اکثر دانش آموزان تجربی آن را کنار میگذارند زیرا ضریب این درس صفر است ٬ اما توصیه می کنیم هیچ درسی را در کنکور حذف نکنید و برای زمین حداقل زمان را بذارید ولی حذفش نکنید. درس زمین شناسی اهمیت زیادی در جابجایی رتبه کل دارد لذا درصد کمی حتی می تواند سکوی پرتابی باشد! نسبت به بقیه هم ترازان.

چه کسانی باید درس زمین شناسی را بخوانند؟

۱- داوطلبان سطح قوی و در واقع تراز بالا به درصد ۱۰ تا ۳۰ در این درس نیاز دارند چرا که بسیار بر رتبه کل این داوطلبان تاثیر گذار خواهد بود.

۲- داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه رشته داروسازی ، شیمی ، زمین شناسی و یا بقیه رشته های زیر گروه دو را بخوانند باید از هر ۱۰ تست به ۲ تست پاسخ دهند. می توانید برای حذف مباحث سخت زمین و رسیدن به درصد ۶۰ در این درس فقط مباحث پیش دانشگاهی و یا ۴ درس اول سال سوم زمین شناسی را مطالعه کنید

نحوه مطالعه زمین شناسی برای کنکور

►درس زمین شناسی، در مقایسه با برخی دیگر از دروس رشته علوم تجربی، مانند زیست شناسی و شیمی، از اهمیت کمتری برخوردار است؛ پس زمانی مطالعه این درس را در برنامه خود بگنجانید که حتماً وقت کافی را برای مطالعه دروس مهم‌تر درنظر گرفته باشید.

►کتاب درسی را یک بار به صورت روزنامه‌وار بخوانید و قسمت‌هایی را که مهم‌تر است علامت بزنید و از آنها نکته‌برداری کنید.

►مطالب کتاب را به صورت گام به گام خوانده و تا مطلب قبلی را فرا نگرفته‌اید، مطلب جدید را شروع نکنید.

►در بعضی از قسمت ها برای خودتان شکل ترسیم کنید و از روی شکل برای خودتان توضیح دهید

زمین شناسی را در کنکور بخوانیم یا نخوانیم؟ ونوس

►برای یادگیری بهتر و ماندگارتر این درس، سری به اینترنت بزنید و شکل سنگ ها و … را ببینید. انجام این کار باعث می شود تا حافظه تصویری شما هم به کمک یادگیری‌تان آمده و مطالب، بیشتر و راحت‌تر در ذهنتان بماند.

►برای یادگیری بهتر، از اشکال و نقشه ها در این درس کمک بگیرید.

►اگر وقت دارید، برای اینکه همیشه مطالب را به یاد داشته باشید، از مطالب کتاب، روزنامه دیواری یا ماکت مربوط به آن را درست کنید (بخصوص ماکت آتشفشان‌ها را بسازید) یا از ماکت‌هایی که قبلاً دوستان یا همکلاسی‌هایتان درست کرده‌اند، استفاده کنید.

►خلاصه برداری های خود را به صورت هفتگی مرور کنید.

منابع موثر و قوی برای زمین شناسی

علاوه بر خود کتاب زمین شناسی شما می توانید از دی وی دی های کنکور استفاده نمایید .با استفاده از دی وی دی کنکور ونوس شما می توانید ، در کلیه دروس موفق باشید و نتایج قابل قبولی دریافت کنید. یادتان باشد استفاده از هر منبع آموزشی  و مفقیت در آن درس در درجه اول بستگی به خود شما دارد پس عزم خود را جزم کنید تا بتوانید به جایی که می خواهید برسید.

برچسب ها: ونوس سایت ونوس موسسه ونوس دی وی دی زیست کنکور دی وی دی کنکور تجربی نحوه تست زدن زمین شناسی بهترین دی وی دی کنور زمین شناسی را چگونه بخوانیم دی وی دی کنکور زمین شناسی زمین شناسی دی وی دی کنکور تست زمین شناسی زمین شناسی را در کنکور بخوانیم یا نخوانیم؟ موسسه کنکور ونوس دی وی دی ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست