venuspub
ورود / ثبت نام

زیست شناسی پایه یازدهم

30/مرداد/1398 مقالات بدون دیدگاه

زیست شناسی پایه یازدهم (( زیست 2 )) به طور کلی فصل اول تا چهارم کتاب زیست یازدهم مربوط به اندام و حواس میشود و به چگونگی کاردکد آنها می پردازد. از فصل پنج به بعد راجع به تنظیم شیمیایی و تقسیم سلول ها و اندام تولید مثل انسان و گیاهان و چگونگی رشد پرداخته شده است

سرفصل های کتاب زیست شناسی پایه یازدهم

 1. اندام حرکتی
 2. تنظیم دستگاه عصبی
 3. اندام حسی
 4. ایمنی
 5. تنظیم شیمیایی
 6. کروموزوم ها و تقسیم سلولی
 7. تولید مثل
 8. تولید مثل نهاندانگان
 9. پاسخ گیاهان به محرک ها

فصل اول زیست 2 اندام حرکتی:

این فصل از کتاب زیست یازدهم در مورد استخوان و نحوه کار آن را به صورتی کامل توضیح داده است. به گونه ای که اغلب بیماری های استخوانی در آن توضیح داده شده است. علاوه بر آن این فصل درباره ی اندام های کمکی استخوان یعنی ماهیچه های صاف و اسکلتی نیز بحث شده است.

فصل دوم زیست یازدهم تنظیم دستگاه عصبی:

در این فصل از کتاب زیست شناسی یازدهم در مورد اموری که انسان را در حرکت یاری می رساند بحث شده است. یعنی در مورد سلول های عصبی و دستگاه عصبی که دائما فعال هستند و به صورت کامل و جامع تری در مورد دستگاه عصبی و نحوه کارکرد آن به ویژه اختلال های آن نیز صحبت شده است.

فصل سوم زیست یازدهم اندام حسی:

این فصل زیست یازدهم مربوط به اندامی میباشد که ما حرکات آنان را حس میکنیم و نسبت به آن واکنش میدهیم. در این فصل در مورد تمام حواس توضیح داده شده که چگونه فعالیت میکنند و چه عواملی موجب ضرر و تخریب آنها میشود و در آخر در مورد بیماری های در بر گیرنده آنها بحث میشود. این فصل علاوه بر توضیحات مفصلی راجع به اندام حسی انسان به اندام حسی دیگر موجودات نیز پرداخته است.

فصل چهارم زیست 2 ایمنی:

این بخش در مورد ایمنی بدن انسان و سیستم پدافندی بدن توضیح داده شده که دارای سه بخش اساسی و اصلی است. این فصل خیلی مفصل در مورد نحوه کار این دستگاه صحبت کرده است.

فصل پنجم زیست یازدهم تنظیم شیمیایی:

در فصل پنجم کتاب زیست کلاس یازدهم به توضیح اعمال شیمیایی و هورمونی می پردازد که چگونه و برای چه این هورمون یا ماده شیمیایی در بدن جابه جا میشود و چه تاثیری بر بدن و فعالیت های آن می گذارد.

فصل ششم زیست یازدهم کروموزوم ها و تقسیم سلولی:

این فصل به طور مستقیم با دی ان ای ارتباط دارد و در مورد آن و عوامل تاثیر گزار بر آن و حتی بیماری های ناشی از دی ان ای و تقسیم نادرست سلولی توضیح داده است. این فصل علاوه بر توضیح کامل در مورد دی ان ای، به راه حل های خوبی برای مقابله با عوامل بیماری زا و احتمال تولد انسان های عقب مانده و حتی سرطان های بد خیم و خوش خیم مطرح کرده است.

فصل هفتم زیست 2 تولید مثل:

این فصل کتاب زیست شناسی پایه یازدهم به طور کامل بحث تولید مثل و اندام های مربوط به آن را توضیح داده به گونه ای که از زمان قبل از لقاح تا بعد از زایمان و به دنیا آمدن یک فرزند را توضیح داده و انواع لقاح را نیز در اغلب جانوران مطرح کرده است .

فصل هشتم زیست یازدهم تولید مثل نهاندانگان:

این فصل مکمل فصل قبل می باشد و تولید مثل گیاهان را با روش های مخصوص آن گیاهان توضیح داده است. اغلب گیاهان به روش گرده افشانی تولید مثل می کنند که البته بعضی حشرات و حیوانات نیز در این گرده افشانی دخیل هستند.

فصل نهم زیست یازدهم پاسخ گیاهان به محرک ها:

این فصل ، فصل آخر کتاب زیست شناسی پایه یازدهم می باشد گیاهان نسبت به عوامل اطراف خود واکنش هایی نشان می دهند مثلا به سمت نور خم میشوند. گیاهان با برخی تاثیراتی که از اطراف دریافت می کنند یا رشد می کنند یا با آن شرایط خود را مطابقت می دهند.

جمع بندی و مقایسه کتاب زیست یازدهم تجربی

این کتاب نسبت به سال گذشته ۱ فصل اضافه تر دارد و مبحث هایی چون دی ان ای و تولید مثل و ایمنی به صورت کامل و جامع تری در خصوص گیاهان و انسان در آن مورد بحث قرار گرفته است.

مشخصات دی وی دی های زیست موسسه کنکور ونوس

 • آموزش کامل مطالب کتاب درسی با بیانی ساده و روان
 • بیان نکات مفهومی و ترکیبی هر فصل
 • بررسی پرسش چهارگزینه‌ای سنجشی مطابق با سبک جدید کنکور سراسری
 • بررسی کامل گزینه‌ها وآموزش مهارت‌های حل سؤال
 • همراه با تست‌های ترکیبی در پایان هر فصل
 • ویژه‌ی کنکور 99 به بعد

چگونه زیست کنکور را صد در صد صد بزنیم؟

زیست از دروس مهم در رشته تجربی است . با مروری بر سوالات آزمون های سراسری سال های گذشته خواهید دیدی که نمونه سوالات مطرح شده از زیست دهم بسیار زیاد هستند. بنابراین در مطالعه در این درس اصلا سهل انگاری نکنید

اگر در خواندن زیست و نحوه تست زدن آن مشکل دارید حتما دی وی دی های زیست را از سایت اصلی ونوس دانلود کنید.

تجربه نشان داده است کسانی که از دی وی دی های زیست دهم ونوس به عنوان تست و یادگیری استفاده کرده اند نتایج بهتری را در کنکور کسب نموده اند.

اساتید که در زمینه تهیه این دی وی دی ها موسسه کنکور ونوس را همراهی نموده اند جزء اساتید برتر کشور محسوب می شوند ، شما می تواند رزومه استاد آرام فر و استاد نیکجو را در قسمت اساتید ونوس مطالعه نمایید.

برچسب ها: زیست شناسی سال یازدهم دی وی دی زیست اساتید ونوس دی وی دی زیست استاد آرام فر زیست استاد آرام فر دی وی دی زیست اساتید زیست دی وی دی زیست تجربی ونوس خرید دی وی دی زیست 2 خرید بسته اموزشی زیست دو خرید دی وی دی زیست یازدهم دی وی دی زیست 2 دی وی دی زیست شناسی خرید دی وی دی زیست ونوس دی وی دی زیست ونوس سایت ونوس زیست شناسی سال دوم دی وی دی های زیست دهم ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم