venuspub
ورود / ثبت نام

شانس قبولی در کنکور گروه ریاضی و فنی چقدر است؟

6/آذر/1398 اخبار بدون دیدگاه

شانس قبولی در کنکور گروه ریاضی و فنی چقدر است؟ به طور تقریبی سالانه ، ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر در کنکور سراسری گروه علوم ریاضی و فنی ثبت‌نام می کنند که از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۶۶۶ نفر در آزمون حاضر می شوند  که ۵۰ هزار و ۷۹۳ نفر زن و ۹۹ هزار و ۸۷۴ نفر مرد به عبارتی ۳۳,۷۱ درصد زنان و ۶۶.۵ درصد مردان هستند.

همانطور که آمارها گویاست مردان در این گروه آزمایشی جمعیت دوبرابری دارند و بیشتر وجهه مردانه دارد. از ۱۰ نفر اول هم ۹ نفر پسران برتر شده‌اند.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور بدون احتساب دانشگاه آزاد اسلامی ۴۸ هزار و ۷۴۸ ظرفیت در رشته‌ها باآزمون و ۱۶۴ هزار و ۶۸۶ ظرفیت برای رشته‌های بدون‌آزمون در نظر گرفته شده است که در مجموع به ۲۱۳ هزار و ۴۳۴ نفر می‌رسد.

در دانشگاه آزاد اسلامی هم بیش از ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش در گروه علوم ریاضی وجود دارد با این وجود شانس قبولی در رشته‌های گروه علوم ریاضی ۱۴۱ درصد است.

البته در این میان ظرفیت دوره روزانه ۹ هزار و ۲۰۵ نفر است که بخشی از آن به سهمیه‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

این در حالی است که ظرفیت کل در گروه علوم ریاضی و فنی ۲۳۶ هزار و ۲۲۳ نفر بود و در دوره با آزمون ۵۹ هزار و ۷۳۷ نفر و در دوره بدون‌آزمون ۱۷۶ هزار و ۴۸۶ پذیرش می‌شد و شانس قبولی ۱۷۶ درصد بود.

رشته‌های پرطرفدار در گروه علوم ریاضی مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری و مهندسی صنایع است.

به داوطلبان توصیه می‌شود که رشته‌های دیگر در این گروه شامل علوم پایه مورد توجه قرار دهند چراکه آنها هم می‌توانند آینده خوبی را برای کنکوری‌ها رقم بزنند. همچنین برخی رشته‌ها گرایش‌های متنوعی در دوره کارشناسی ارشد دارند که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد ولی می‌تواند شرایط ادامه تحصیل مناسبی را برای داوطلبان به‌ارمغان آورد.

 

برچسب ها: ونوس دی وی دی ونوس شانس قبولی در کنکور گروه ریاضی و فنی چقدر است؟ اخبار کنکور سایت ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست