venuspub
ورود / ثبت نام

شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی

4/اسفند/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

آزمون لیسانس به پزشکی یا کارشناسی به پزشکی هر ساله توسط معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود. اگرچه ظرفیت پذیرش این رشته بسیار کم می‌باشد، اما راه بسیار مناسبی برای داوطلبانی است که به هردلیلی در کنکور سراسری موفق به پذیرش در رشته پزشکی نشده‌اند. در واقع هدف از این آزمون ارائه فرصت مجدد به داوطلبان مستعد و با استعداد می‌باشد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در ادامه شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی برای متقاضیان این آزمون آورده شده است.

شرایط اختصاصی برای متقاضیان شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلب باید فارغ‌التحصیل رشته‌های کارشناسی مربوط به علوم تجربی و یا ریاضی و فنی باشد.

حداکثر سن داوطلبان برای شرکت در آزمون ۲۵ سال می‌باشد (طبق تاریخ ثبت‌نام آزمون ۹۸ فرد باید کوچک‌تر از ۱ دی سال ۱۳۷۲ باشد)

برای داوطلبانی که طرح نیروی انسانی یا خدمت سربازی را پشت سر گذاشته باشند، تعداد ماه‌های شرکت در طرح یا خدمت سربازی به حداکثر سن آنها افزوده می‌شود.

داوطلبان مرد بایستی کارت معافیت از خدمت یا پایان خدمت را برای شرکت در آزمون ارائه دهند.(داوطلبانی که در حین انجام خدمت وظیفه باشند در صورتی که خدمت آنها تا تاریخ پایان شهریور سال بعد به اتمام برسد می‌توانند به صورت مشروط در آزمون کارشناسی به پزشکی ثبت‌نام نمایند)

معدل کل دیپلم یعنی مجموع سه سال دبیرستان باید بالای ۱۸ باشد (معدل پیش دانشگاهی و یا کتبی نهایی مورد نظر نمی‌باشد)

معدل کل لیسانس باید بالای ۱۶ باشد.

داوطلبانی که دارای شرط معدل حداقل نباشند، می‌توانند از طریق ارائه مدارکی مانند ثبت اختراع مورد تأیید وزارت خانه مربوطه، عنوان پژوهشگر برگزیده و یا گواهی مدال‌های المپیاد و رتبه‌های برتر کنکور سراسری، از شرط حداقلی معدل معاف شوند.

زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی

زمان ثبت‌نام آزمون کارشناسی به پزشکی سال ۹۸، از ۱ دی ماه ۱۳۹۷ تا ۱ بهمن ۱۳۹۷ می‌باشد و تاریخ برگزاری آزمون ۹ اسفند ۱۳۹۷ می‌باشد.

آزمون لیسانس به پزشکی به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود که داوطلبان ابتدا در آزمون کتبی شرکت می‌نمایند و پس از پذیرش در مرحله کتبی در آزمون مصاحبه حضوری شرکت می‌نمایند و سپس لیست نهایی نفرات پذیرفته شده اعلام می‌شود.

 

ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی به پزشکی

ظرفیت این آزمون در چند سال اخیر ۱۰ نفر در سال بوده است. به این صورت که در ابتدا ۲۰ نفر به عنوان پذیرفته‌شدگان مرحله اول به مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند و در نهایت نیز ۱۰ نفر به عنوان پذیرفته‌شدگان نهایی معرفی می‌شوند. در مجموع نیز تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمون پایین بوده و در سال ۹۷ حدود ۲۵۰ شرکت کننده در این آزمون حضور داشتند. داوطلبان به این نکته توجه نمایند که داوطلبان بعد از پذیرش در دوره روزانه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران حضور خواهند داشت و شهریه‌ای پرداخت نخواهند کرد. همچنین دوره‌هایی مانند لیسانس به داروسازی یا لیسانس به دندانپزشکی وجود ندارند و تنها آزمون موجود آزمون لیسانس به پزشکی است.

مواد امتحانی آزمون لیسانس به پزشکی

از آزمون سال ۱۳۹۷ به بعد تغییرات کوچکی در نوع طرح سوالات و منابع آزمون لیسانس به پزشکی اعمال گردید. در مجموع این آزمون به لحاظ محتوایی بسیار شبیه به آزمون علوم پایه پزشکی می‌باشد که داوطلبان باید بر اساس این منابع برای سال ۹۸ آماده شوند. برای هر یک از دروس زیر نیز منابع مشخصی توسط معاونت معرفی شده است که داوطلبان می‌توانند این منابع را از مرکز همراه تحصیلی تهیه نمایند.

نام دروس و منابع امتحانی کارشناسی به پزشکی:

برای اطلاع از کلیه شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی و مصاحبه با نفرات قبول شده در آزمون و همچنین تهیه منابع کمک آموزشی استاندارد به وبسایت مؤسسه علمی آموزشی همراه تحصیلی مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۶۶۴۷۹۵۱۰ تماس بگیرید.

در این مرکز که در جهاد علوم پزشکی تهران قرار دارد خدماتی مانند آزمون‌های آزمایشی استاندارد و شبیه‌ساز آزمون، منابع کمک آموزشی استاندارد و همچنین کلاس‌های حضوری برای آمادگی آزمون ارائه می‌شود و داوطلبان می‌توانند با نفرات قبولی در این آزمون نیز مشاوره داشته باشند.

برچسب ها: آزمون لیسانس به پزشکی کارشناسی به پزشکی لیسانس به پزشکی ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی به پزشکی مواد امتحانی آزمون لیسانس به پزشکی منابع امتحانی کارشناسی به پزشکیدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

خارجی‌ها دنبال جذب فارغ التحصیلان کشور هستند اعتبار مدرک دانشگاه‌های ایران در دنیاکلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شود