venuspub
ورود / ثبت نام

شهریه بیشتر برای دانشجویان خارج از عضو اتحادیه

3/آذر/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سایت «universityworldnews»، آموزش عالی فرانسه طی یک بیانیه جدید اعلام کرده است که دانشجویان بین‌المللی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، باید شهریه بیشتری پرداخت کنند.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، اعلام کرد: از سال آینده تحصیلی دانشجویان خارجی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به این کشور مهاجرت می‌کنند، موظف به پرداخت شهریه بیشتر هستند.

در حال حاضر، شهریه دانشگاه‌های فرانسه برای همه دانشجویان یکسان است.

هم‌اکنون، همه دانشجویان برای دکتری مبلغ 380 یورو پرداخت می‌کنند که از سال آینده این نرخ برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا به مبلغ 3 هزار و 770 یورو تغییر خواهد کرد.

نخست وزیر فرانسه اعلام کرد: دولت در تلاش است تعداد جذب دانشجویان بین‌المللی را تا سال 2027 به 500 هزار نفر افزایش دهد؛ در سال جاری تحصیلی 324 هزار دانشجوی بین‌‌‌المللی در دانشگاه‌های این  کشور مشغول به تحصیل هستند.

داده‌ها حاکی از آن است، 45 درصد دانشجویان خارجی در فرانسه از آفریقا، 19 درصد از اتحادیه اروپا، 16 درصد از آسیا و اقیانوسیه، 9 درصد از آمریکا و 4 درصد از خاورمیانه هستند.

فیلیپ گفته است: منطق پشت افزایش شهریه‌ها این است که سرمایه گذاری بیشتری برای بهبود امکانات و شرایط دانشجویان خارجی انجام شود؛ در عین حال، سیستم دانشگاهی نیز اصلاح خواهد شد.

برچسب ها: شهریه بیشتر برای دانشجویان خارج از عضو اتحادیه بهترین موسسه کنکور موسسه کنکور بسته های آموزشی کنکور بسته کنکور تست زنیدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمیآیا تدوین کتب درسی دانش‌آموزی و دانشجویی در مسیر استکبار ستیزی مفید است؟آیا ایجاد مراکز داخلی معتبر برای پذیرش مقاله در کشور امکان پذیر هست؟آیا آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تربیت مدرس بهمن ماه برگزار می‌شود آیا دولت 30 درصد از شهریه دانشجویان را پرداخت می کند