venuspub
ورود / ثبت نام

مهم‌ترین مأموریت آموزش متوسطه کاهش انحراف مدارس از مسائل آموزشی به سمت کنکور است

28/فروردین/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

وزیرآموزش‌وپرورش گفت: تغییرات ساختاری وزارت آموزش‌وپرورش بهترین فرصت برای کاهش تداخل و هم‌پوشانی‌های وظایف و صرف انرژی منابع انسانی است.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در آیین تکریم و معارفه معاون آموزش متوسطه ضمن قدردانی از زحمات عبدالرسول عمادی، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از خدمتم در معاونت آموزش متوسطه بوده است و خدمت در آموزش‌وپرورش باعث می‌شود بعد از سی سال فعالیت افتخار ‌کنیم که انرژی خود را در این وزارتخانه و در زمینه تعلیم و تربیت دانش آموزان  به‌کاربرده‌ایم.

وی با اشاره به اقدامات معاون سابق آموزش متوسطه، افزود: مهندس زرافشان تلاش‌های بسیار ارزشمندی داشتندکه موجب پایه‌گذاری‌های بسیار اصولی و علمی در معاونت آموزش متوسطه شده است و باید از همه تلاش‌های وی قدردانی شود.

وزیرآموزش‌وپرورش با بیان اینکه آموزش متوسطه دو نقش اساسی دارد، گفت: در نقش اول دانش آموزان را برای ورود به آموزش عالی فراهم می‌کند لذا مانند پلی است که دانش آموزان از مدرسه به دانشگاه می‌روند. همچنین در دومین نقش آموزش متوسطه می توان به آماده شدن دانش آموزان برای ورود به بازار کار اشاره کرد؛ بنابراین از طریق این مقطع است که زمینه‌های لازم برای اشتغال در دانش آموزان ایجاد می شود.

عضو کابینه تدبیر و امید، در ادامه تصریح کرد: متأسفانه سهم عمده‌ای از مأموریت آموزش متوسطه به نقش اول می‌رسد در حالی ‌که آموزش متوسطه در نظام آموزشی  بسیار مهم است و آنچه در ابتدایی ساخته ‌و پرداخته می‌شود؛ در متوسطه به ثمر نشسته و نتیجه می‌دهد.

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه معاونت آموزش متوسطه، نقش مدیریت آموزشی را دارد و کنترل کیفیت آموزش و راهبری آموزش را بر عهده می‌گیرد، اظهار کرد: در حال حاضر مهم‌ترین مأموریت در آموزش متوسطه کاهش انحراف مدارس از مسائل آموزشی و تربیتی به سمت کنکور است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به تغییرات ساختاری وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: این بهترین فرصت است تا تداخل و هم‌پوشانی‌های وظایف کاهش پیدا کند زیرا علاوه بر صرف انرژی منابع انسانی، باعث تعارضات نیز می‌شود.

 در ادامه این مراسم عبدالرسول عمادی که تا پیش از این، سرپرست این معاونت بود، اظهار کرد: معاونت آموزش متوسطه پیشانی وزارتخانه است و توجه ویژه‌ای را می‌طلبد چرا که اگر در آموزش ابتدایی پایه های ساختن بنا گذاشته می شود، در آموزش متوسطه باید نتایج را کسب کرد لذا نیازمند توجه جدی به گروه‌های آموزشی و برنامه تعالی در معاونت آموزش متوسطه و همچنین اعتبارات لازم است.

وی افزود: از زمانی که طرح "ایران مهارت" در دوره متوسطه اول کلید خورد با پشتکار و زحمات همکاران گام‌های بلندی  برداشته‌شده و نیاز است که وزارت کار هم در این طرح مستمراً حضورداشته باشد.

سرپرست سابق معاونت آموزش متوسطه با بیان اینکه بخش عمده دانش آموزان در متوسطه دوم هستند، گفت: در حال حاضر ماهیت کنکور به رشته‌های تجربی بستگی پیداکرده است و با بررسی‌های بیشتر می‌توانیم در رشته‌های دیگر کنکور را کاملاً حذف کنیم.

 در پایان علیرضا کمرئی معاون جدید متوسطه با اشاره به اینکه کار خود را از آموزش متوسطه آغاز کرده است، اظهار کرد: نظام آموزشی در دنیا از پاسخ‌گویی به نیازهای جوامع بازمانده است چراکه تحولات و تغییرات به‌سرعت اتفاق افتاده است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، وی افزود: به امید خدا کارآمدی نظام آموزشی و توسعه حرفه‌ای مدیران و معلمان را پیگیری کرده و روی منابع و چشم‌اندازها تمرکز بیشتری می‌کنیم.

معاون آموزش متوسطه با بیان اینکه تا فراهم شدن زمینه‌های کامل و جامع‌تر برنامه تعالی مدیریت را ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: باید اثربخشی نظام آموزشی به سمت کیفیت را پیگیری کنیم تا حلقه‌های کنترل کیفیت در سازمان شکل بگیرد و توانایی‌های منابع انسانی آشکار شود.

برچسب ها: رویکرد آموزشی مدارس کنکور سوابق تحصیلی کنکور 98دیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم