venuspub
ورود / ثبت نام

نحوه خواندن درس دین و زندگی برای کنکور

22/اردیبهشت/1398 مقالات بدون دیدگاه

نحوه خواندن درس دین و زندگی برای کنکور:برای داوطلبان کنکور نحوه خواندن درس دین و زندگی برای کنکور اهمیت زیادی دارد با توجه به اینکه بعضی تاکید بر حفظی بودن درس و بعضی تاکید بر مفهومی بودن آن دارند. ونوس، موسسه آموزشی تخصصی کنکور با کیفیت بالا همراه همیشگی دانش آموزان در پشت سر گذاشتن کنکور می باشد. کنکوری های عزیز می توانند با ثبت نام در کلاس آنلاین ونوس و شرکت در همایش کنکور ونوس موفقیت خود در کنکور را تضمین کنند.

نحوه خواندن درس دین و زندگی برای کنکور:

در همین ابتدای مقاله  اشاره کنیم که بر خلاف تصور بسیاری از دانش آموزان که فکر می کنند دین و زندگی درسی ساده است و فقط با حفظ کردن خط به خط کتاب می توان نتیجه ۱۰۰ درصدی از این درس گرفت ، در سال های اخیر سوالات دین و زندگی رنگ و بویی مفهومی گرفته و هر ساله تعداد این نوع سوالات افزایش داشته است .

برای پیشرفت در دین و زندگی می توانید از محصولات دین و زندگی ونوس که شامل دین و زندگی پایه دهم ، دین و زندگی پایه یازدهم، دین و زندگی پایه دوازدهم استفاده کنید. موسسه ونوس برای همه ی کنکوری های عزیز آرزوی موفقیت دارد.

مشخصات درس دین و زندگی در کنکور:

درس دین و زندگی سومین بخش از دفترچه عمومی سوالات کنکور است و ۲۵ سوال می باشد و تست های ۵۱ تا ۷۵ کنکور سراسری را شامل می شود.  ۶۸ تا ۷۲ درصد از سوالات درس دین و زندگی را از مبحث آیات و روایات مطرح می کنند.در کنکور سراسری حدود ۱۵ تست از آیات و ۱۰ تست از متن درس طرح  میشود.

  • ضریب = ۳ عمومی

  • ماهیت = توصیفی

  • تعداد کل دروس= ۴۲ درس

تیپ سوالات دین و زندگی

۱_ آیات

۲ _ متن ( متن درس _ اشعار _ احادیث _ روایات)

 روش خواندن درس دین و زندگی برای کنکور

  • در مرحله اول که درس را می خوانید ( متن – آیات – نکات ) زیر هر آنچه که به نظر مهم است خط بکشید و درس را طوری بخوانید که اگر از شما در مورد کلیت درس و هدف درس پرسیده شد بدانید چیست .

  • برای بار دوم که درس را می خوانید ، پاراگراف به پاراگراف باشد و پیام آیه ها را درک کنید . سعی کنید تقسیم بندی های موضوعی را برای متن درس انجام دهید .

  • مرحله سوم مختص آیات است ، تمام آیات به همراه ترجمه ، مفهوم ، لغات و پیام آیات را مطالعه کنید .

  • مرحله آخر به مرور کردن اختصاص دارد ، سعی کنید با سرعت بالا یک دور کامل متن و نکات و آیات را مرور کنید.

  • به ارتباط بین تیتر و متن کتاب ، آیات و موضوع درس بسیار توجه کنید.

  • هیچوقت در دور اول این درس را خلاصه نویسی نکنید و از دور سوم به بعد خلاصه برداری کنید.

تست زنی در درس زندگی را فراموش نکنید!

مهمترین نکته در یادگیری درس دین و زندگی ، تست زنی است . تست زنی را بعد از مطالعه هر درس فراموش نکنید و به هیچ وجه آن را به بعد موکول نکنید . ارزیابی میزان یادگیری شما در مورد یک درس با میزان تست های درستی که بعد از مطالعه آن درس زده اید ، مشخص می شود.

موسسه کنکور ونوس:

موسسه کنکور ونوس با درک عمیق نیاز های آموزشی نسل جدید ، از سال ۱۳۹۰ دست به اقدامی نوین زده است .این مؤسسه با بهره گیری از تخصص و تجربه اساتید نام آشنا و برجسته کشور (دکتر شهاب اناریدکتر آرامفرمهندس مهربانمهندس یحیویمهندس دادبام-استاد آزاده-مهندس بنی هاشمی-دکتر سرکشیک زاده-دکتر سبحانی – استاد رادمان مهر -مهندس نصیری-مهندس حسینی- …) توانسته تکنولوژی آموزش شفاهی ، بصری دی وی دی کلیه کتاب های درسی دوره دبیرستان ( از اول تا پیش دانشگاهی ) را با رویکردی تشریحی ، تستی ، نکات کلیدی و جمع بندی طراحی و تولید نماید.
شماهایی که در درس های پایه کنکور مشکل دارید، نگران معدل پایان سال هستید، هنوز شروع به درس خوندنی نکردید، درس های پایه ای کنکور رو نخوندید، واسه کنکور استرس داری، سردرگم هستید، برنامه ریزی نکرده اید، راه موفقیت شما، از ونوس می گذره.

حتما بخوانید: جمع‌بندی دین و زندگی

یکی از ویژگی های محصولات ونوس این است که بروی دی وی دی با کیفیت عرضه می شود و شما در هر زمان می توانید آنرا ببینید و این می تواند شما را در یادگیری، بسیار کمک نماید.

 

برچسب ها: روش خواندن دین و زندگی برای کنکور موسسه آموزشی کنکور ونوس موسسه کنکور دین زندگی پایه دوازدهم کنکور دین و زندگی پایه یازدهم کنکور دین و زندگی پایه دهم استاد سرکشیک زاده جمع بندی دین و زندگی درس دین و زندگی نحوه خواندن درس دین و زندگی برای کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم