venuspub
ورود / ثبت نام

نکاتی ساده اما مهم برای افزایش قدرت یادگیری

4/خرداد/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

نکاتی ساده اما مهم برای افزایش قدرت یادگیری : ایام امتحانات شرایط خاص برای محصلان ایجاد می‌کند، رعایت برخی بایدها و نبایدها از جمله چگونگی مصرف خوراکی به موفقیت در این روزها کمک می‌کند.

نکاتی ساده اما مهم برای افزایش قدرت یادگیری

 به خرداد ماه که می‌رسیم، تب امتحانات پایان ترم در بین دانش آموزان حسابی داغ می‌شود، پدر و مادر‌ها تلاش خود را به کار می‌گیرند تا فرزندانشان در محیطی آرام و به دور از تنش مطالعه کنند، اما با این حال بسیاری از دانش آموزان دچار استرس‌ می‌شوند.

امتحانات پایان ترم با اینکه از هفت سالگی تا ۱۸ سالگی همراه دانش آموز است، اما  همواره آنها را دچار استرس‌ می‌کند، وجود این تنش‌ها طبیعی است؛ جالب است که با گذشت سال‌ها نه تنها این استرس کاهش نمی‌یابد بلکه هر ساله بیشتر می‌شود و دلیل آن هم حساس شدن شرایط  و دشوار شدن درس‌هاست که بسیاری از دانش آموزان را گرفتار می‌کند.

بیشتر بخوانید: چرا جمع بندی دروس کنکور اهمیت دارد؟

 چند توصیه مهم که دانش آموزان باید از آن مطلع باشند

روش درست مطالعه، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، هدفمندی، دوری از استرس و اضطراب، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و  مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که باید در طول دوران مطالعه مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

خوب است بدانید امتحانات پایان ترم را می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی پشت سر گذاشت و با خیال راحت برای سال تحصیلی جدید آماده شد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه امتحانات شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش‌های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چند توصیه مهم که دانش آموزان باید از آن مطلع باشند

حداکثر زمانی که افراد می‌توانند فکر خود را بر موضوعی متمرکز کنند بیش از ۳۰ دقیقه نیست، یعنی باید سعی شود حدود ۳۰ دقیقه بر یک مطلب تمرکز کرد یا مطالعه داشت و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه استراحت کرد سپس مجددا با همین روال شروع به مطالعه کرد.

پیش از مطالعه از مصرف غذا‌های چرب و سنگین خودداری و چند ساعت پس از صرف غذا مطالعه را آغاز کنید، چون پس از صرف غذای سنگین بیشتر جریان خون متوجه دستگاه گوارش می‌شود تا به هضم و جذب غذا کمک کند و لذا خونرسانی به مغز کاهش می‌یابد و از قدرت تفکر و تمرکز کاسته می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش ساعت مطالعه کنکور

 از مصرف دارو هم خودداری کنید، همچنین غذا‌های آردی مثل نان قندی قدرت ادراک و تمرکز را کاهش می‌دهد، نوشابه‌های گازدار هم چنین تاثیری بر عملکرد مغز دارند.

امتحان نهایی ۹۸/ چند توصیه مهم که دانش آموزان باید از آن مطلع باشند

نکته‌برداری روشی بسیار مناسب برای مطالعه نکات مهم است؛ در این روش شما بعد از درک مطالب، بصورت کلیدی نکات مهم را یادداشت می‌کنید؛ در واقع کلمه کلیدی کوتاه‌ترین، راحت‌ترین، بهترین وپرمعنی‌ترین کلمه‌ای است که با دیدن آن، مفهوم جمله تداعی  و به خاطر آورده می‌شود.

 

برچسب ها: نکاتی ساده اما مهم برای افزایش قدرت یادگیری موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور محصولات ونوس بسته های آموزشی کنکور تست زنی کنکور ونوس موسسه کنکوریدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم