venuspub
ورود / ثبت نام

نکاتی ساده اما مهم برای افزایش قدرت یادگیری

4/خرداد/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

نکاتی ساده اما مهم برای افزایش قدرت یادگیری : ایام امتحانات شرایط خاص برای محصلان ایجاد می‌کند، رعایت برخی بایدها و نبایدها از جمله چگونگی مصرف خوراکی به موفقیت در این روزها کمک می‌کند.

نکاتی ساده اما مهم برای افزایش قدرت یادگیری

 به خرداد ماه که می‌رسیم، تب امتحانات پایان ترم در بین دانش آموزان حسابی داغ می‌شود، پدر و مادر‌ها تلاش خود را به کار می‌گیرند تا فرزندانشان در محیطی آرام و به دور از تنش مطالعه کنند، اما با این حال بسیاری از دانش آموزان دچار استرس‌ می‌شوند.

امتحانات پایان ترم با اینکه از هفت سالگی تا ۱۸ سالگی همراه دانش آموز است، اما  همواره آنها را دچار استرس‌ می‌کند، وجود این تنش‌ها طبیعی است؛ جالب است که با گذشت سال‌ها نه تنها این استرس کاهش نمی‌یابد بلکه هر ساله بیشتر می‌شود و دلیل آن هم حساس شدن شرایط  و دشوار شدن درس‌هاست که بسیاری از دانش آموزان را گرفتار می‌کند.

بیشتر بخوانید: چرا جمع بندی دروس کنکور اهمیت دارد؟

 چند توصیه مهم که دانش آموزان باید از آن مطلع باشند

روش درست مطالعه، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، هدفمندی، دوری از استرس و اضطراب، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و  مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که باید در طول دوران مطالعه مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

خوب است بدانید امتحانات پایان ترم را می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی پشت سر گذاشت و با خیال راحت برای سال تحصیلی جدید آماده شد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه امتحانات شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش‌های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چند توصیه مهم که دانش آموزان باید از آن مطلع باشند

حداکثر زمانی که افراد می‌توانند فکر خود را بر موضوعی متمرکز کنند بیش از ۳۰ دقیقه نیست، یعنی باید سعی شود حدود ۳۰ دقیقه بر یک مطلب تمرکز کرد یا مطالعه داشت و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه استراحت کرد سپس مجددا با همین روال شروع به مطالعه کرد.

پیش از مطالعه از مصرف غذا‌های چرب و سنگین خودداری و چند ساعت پس از صرف غذا مطالعه را آغاز کنید، چون پس از صرف غذای سنگین بیشتر جریان خون متوجه دستگاه گوارش می‌شود تا به هضم و جذب غذا کمک کند و لذا خونرسانی به مغز کاهش می‌یابد و از قدرت تفکر و تمرکز کاسته می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش ساعت مطالعه کنکور

 از مصرف دارو هم خودداری کنید، همچنین غذا‌های آردی مثل نان قندی قدرت ادراک و تمرکز را کاهش می‌دهد، نوشابه‌های گازدار هم چنین تاثیری بر عملکرد مغز دارند.

امتحان نهایی ۹۸/ چند توصیه مهم که دانش آموزان باید از آن مطلع باشند

نکته‌برداری روشی بسیار مناسب برای مطالعه نکات مهم است؛ در این روش شما بعد از درک مطالب، بصورت کلیدی نکات مهم را یادداشت می‌کنید؛ در واقع کلمه کلیدی کوتاه‌ترین، راحت‌ترین، بهترین وپرمعنی‌ترین کلمه‌ای است که با دیدن آن، مفهوم جمله تداعی  و به خاطر آورده می‌شود.

 

برچسب ها: نکاتی ساده اما مهم برای افزایش قدرت یادگیری موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور محصولات ونوس بسته های آموزشی کنکور تست زنی کنکور ونوس موسسه کنکوریدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمی