venuspub
ورود / ثبت نام

پایان تغییرات کتب درسی و ورود به مرحله همسوسازی کتاب‌ها

25/بهمن/1397 اخبار بدون دیدگاه

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه امروز مرحله تغییر کتب درسی به پایان رسیده و در مرحله همسوسازی کتب هستیم گفت: باید شاهد اجرای کامل برنامه درسی ملی باشیم و گام به گام اهداف آن را محقق کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام علی ذوعلم در نشست "هم‌اندیشی رؤسای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی (بعد از انقلاب) که با موضوع "مدرسه تراز تمدن نوین اسلامی، چالش‌ها و راهبردها" برگزار شد، با بیان اینکه چهار دهه فرازو نشیب و پیشرفت را پشت سر گذاشته‌ایم اظهار کرد: این نظام در حال رشد و پویایی است اما فاصله ما تا حد مطلوب زیاد است.

وی افزود: به جامعه اسلامی باید برسیم و این جامعه اسلامی الگویی برای بسط تمدن اسلامی جوامع بشود. رویکرد ما بجز با دستیابی به یک باور عمیق و خودباوری میسر نیست.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه باید توجه کنیم فرزندان ما در مدرسه تربیت می‌شوند و اگر به دنبال تکوین هویت در آنها هستیم در گام نخست باید مدرسه‌ای دارای هویت، چشم انداز و حس مسئولیت پذیری و پاسخگویی داشته باشیم گفت: به نظر می‌رسد هنوز این رهیافت علیرغم تاکید بر برنامه درسی ملی وسندتحول بنیادین محقق نشده است و به " مدرسه زندگی" نرسیده‌ایم.

ذوعلم تاکید کرد: نیاز به مدارسی داریم که دانایی محور بوده و تلاش و فعالیت را در کنار معرفت و علم و پرداختن به فناوری‌ها بر اساس مبانی و خاستگاه ارزشی‌مان در هم تنیده دنبال کنند.

وی با اشاره به آسیب‌های پدیده کنکور عنوان کرد: مدارس به شکل کارگاه تست زنی درآمده‌اند و این روند حتی به سمت دبستان‌ها سوق پیدا کرده است. قانون خوبی که ۱۱ سال پیش تصویب شد مسکوت ماند و هنوز تیم اندیشهورز و دلسوز برای تربیت جامعه که این امر را هدایت کند شکل نگرفته است. باید دست به دست هم دهیم و گام‌های بعدی را ترسیم کنیم و نهاد مدرسه را به عنوان نهادی تأثیرگذار نمایانده و در مسیر تعیین شده در مسیر سند تحول بنیادین گام برداریم.

وی با بیان اینکه امروز مرحله تغییر کتب درسی به پایان رسیده و در مرحله همسوسازی کتب هستیم گفت: باید شاهد اجرای کامل برنامه درسی ملی باشیم و گام به گام اهداف آن را محقق کنیم.

برچسب ها: تغییرات کتب درسی کتب درسی همسوسازی کتب درسی منابع کنکور کارشناسی منابع کمک آموزشی دی وی دی های کمک آموزشی ونوس دی وی دی های کنکوری ونوس اساتید برتر کنکور بهترین موسسات کنکور بهترین دی وی دی های آموشی موسسه آموزشی ونوس دی وی دی های آموزشی موسسه ونوس ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست