venuspub
ورود / ثبت نام

پذیرش بدون آزمون رتبه های ۱ تا ۱۵ المپیاد در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امیرکبیر

11/اسفند/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

رئیس اداره استعداد درخشان و المپیادها دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه این دانشگاه: رتبه های ۱ تا ۱۵ المپیاد، بدون آزمون در کارشناسی ارشد این دانشگاه پذیرش می شوند.

 

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر؛ طاهره سیدنا در مراسم گردهمایی دانشجویان ممتاز دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فعالیت اداره استعداد درخشان و المپیادهای این دانشگاه، گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولین دانشگاهی بود که پیشنهاد پذیرش بدون کنکور رتبه های اول دانشگاه خود را به وزارت علوم ارائه داد و وزارت علوم نیز در سال ۸۳ این مجوز را به دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران را داد.
سیدنا افزود: دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مقطع کارشناسی و دکتری بدون کنکور پذیرش دارد و از همه ظرفیت های خود استفاده می کند.
رئیس اداره استعداد درخشان و المپیادهای امیرکبیر با اشاره به تسهیلاتی که به دانشجویان کارشناسی ارائه می‌شود، تصریح کرد: تحصیل همزمان در دو رشته، اخذ ۲۰ واحد اضافه از رشته دیگر از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان مقطع کارشناسی استعداد درخشان ارائه می شود. همچنین اگر این دانشجویان علاقه داشته باشند می توانند طبق ضوابط رشته خود را تغییر دهند.


وی در ادامه به تسهیلات دانشجویان ممتاز اشاره کرد و افزود: پذیرش بدون کنکور، ارائه گواهینامه ۲۰ واحد اضافی، ارائه گواهی ممتازی، حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد، اختصاص اعتبار برای رساله های دکتری و حمایت از دانشجویان برای شرکت در کنفرانس ها از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان ممتاز استعداد درخشان ارائه می‌شود.


سیدنا ادامه داد: استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و انجام امور مربوط به المپیاد به بخش استعداد درخشان و المپیاد دانشگاه مرتبط است و اکنون دانشگاه در ۱۰ رشته تیم المپیاد دارد و در دانشکده های مذکور، یک استاد مشاور المپیاد تعیین شده است و دانشجویان کارشناسی که رتبه المپیاد ۱ تا ۱۵ را کسب کنند بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می شوند و همچنین اولویت پذیرش بدون آزمون در دکتری نیز از دیگر تسهیلاتی است که به این دانشجویان ارائه می‌شود.


رئیس اداره استعداد درخشان و المپیادهای امیرکبیر همچنین افزود: بنیاد امیرکبیر به رتبه های زیر ۲۰۰ بورس می دهد. المپیادی ها نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

برچسب ها: دانشگاه امیر کبیر المپیاد دانشجویی سهمیه نخبگاندیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

خارجی‌ها دنبال جذب فارغ التحصیلان کشور هستند اعتبار مدرک دانشگاه‌های ایران در دنیاکلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شود