venuspub
ورود / ثبت نام

پذیرش بدون آزمون رتبه های ۱ تا ۱۵ المپیاد در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امیرکبیر

11/اسفند/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

رئیس اداره استعداد درخشان و المپیادها دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه این دانشگاه: رتبه های ۱ تا ۱۵ المپیاد، بدون آزمون در کارشناسی ارشد این دانشگاه پذیرش می شوند.

 

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر؛ طاهره سیدنا در مراسم گردهمایی دانشجویان ممتاز دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فعالیت اداره استعداد درخشان و المپیادهای این دانشگاه، گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولین دانشگاهی بود که پیشنهاد پذیرش بدون کنکور رتبه های اول دانشگاه خود را به وزارت علوم ارائه داد و وزارت علوم نیز در سال ۸۳ این مجوز را به دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران را داد.
سیدنا افزود: دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مقطع کارشناسی و دکتری بدون کنکور پذیرش دارد و از همه ظرفیت های خود استفاده می کند.
رئیس اداره استعداد درخشان و المپیادهای امیرکبیر با اشاره به تسهیلاتی که به دانشجویان کارشناسی ارائه می‌شود، تصریح کرد: تحصیل همزمان در دو رشته، اخذ ۲۰ واحد اضافه از رشته دیگر از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان مقطع کارشناسی استعداد درخشان ارائه می شود. همچنین اگر این دانشجویان علاقه داشته باشند می توانند طبق ضوابط رشته خود را تغییر دهند.


وی در ادامه به تسهیلات دانشجویان ممتاز اشاره کرد و افزود: پذیرش بدون کنکور، ارائه گواهینامه ۲۰ واحد اضافی، ارائه گواهی ممتازی، حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد، اختصاص اعتبار برای رساله های دکتری و حمایت از دانشجویان برای شرکت در کنفرانس ها از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان ممتاز استعداد درخشان ارائه می‌شود.


سیدنا ادامه داد: استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و انجام امور مربوط به المپیاد به بخش استعداد درخشان و المپیاد دانشگاه مرتبط است و اکنون دانشگاه در ۱۰ رشته تیم المپیاد دارد و در دانشکده های مذکور، یک استاد مشاور المپیاد تعیین شده است و دانشجویان کارشناسی که رتبه المپیاد ۱ تا ۱۵ را کسب کنند بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می شوند و همچنین اولویت پذیرش بدون آزمون در دکتری نیز از دیگر تسهیلاتی است که به این دانشجویان ارائه می‌شود.


رئیس اداره استعداد درخشان و المپیادهای امیرکبیر همچنین افزود: بنیاد امیرکبیر به رتبه های زیر ۲۰۰ بورس می دهد. المپیادی ها نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

برچسب ها: دانشگاه امیر کبیر المپیاد دانشجویی سهمیه نخبگاندیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمیآیا تدوین کتب درسی دانش‌آموزی و دانشجویی در مسیر استکبار ستیزی مفید است؟آیا ایجاد مراکز داخلی معتبر برای پذیرش مقاله در کشور امکان پذیر هست؟آیا آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تربیت مدرس بهمن ماه برگزار می‌شود آیا دولت 30 درصد از شهریه دانشجویان را پرداخت می کند