venuspub
ورود / ثبت نام

پیشنهادی برای بیشتر کردن فاصله زمانی امتحانات نهایی و کنکور

22/اسفند/1397 اخبار - اخبار کنکور سراسری بدون دیدگاه

سرپرست معاونت متوسطه آموزش و پرورش خبر از ارائه پیشنهاد آغاز امتحانات نهایی پایه دوازدهم از نیمه اردیبهشت داد و گفت: امسال زمان آغاز امتحان نهایی ۳۱ اردیبهشت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر و در حاشیه برگزاری نشست معاونان آموزش و پرورش، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی پیرامون گلایه‌های دانش‌آموزان پایه دوازدهم برای کنکور اظهار کرد: در مورد آزمون سراسری در حال حاضر سابقه تحصیلی صرفاً منحصر در پایه دوازدهم لحاظ شده است و دیگر در پایه‌های یازدهم و دهم سابقه تحصیلی نه تولید می‌کنیم و نه ملاک است. در نظام قدیم عمده سابقه تحصیلی متمرکز در پایه سوم متوسطه بود و ۴ درس پیش‌دانشگاهی تأثیر ۵ درصدی داشت به عبارت دیگر ۲۵ درصد سوابق تحصیلی در پایه سوم متوسطه و ۵ درصد در پیش دانشگاهی بود.

وی ادامه داد: در نظام قدیم یکسال قبل از شرکت داوطلبان در کنکور سابقه تحصیلی پایه سوم متوسطه به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می‌شد و در نظام جدید این فرصت از ما گرفته شده است. در حال حاضر دانش‌آموزان پایه دوازدهم از اول تا آخر خرداد ماه امتحان نهایی دارند و بلافاصله باید سابقه تحصیلی آنها به سازمان سنجش ارسال شود. این اتفاق خوبی نیست. فاصله کوتاه امتحانات نهایی و کنکور هم استرس آور است.

عمادی گفت: پیشنهاد ما این است که زمان امتحان نهایی را عقب‌تر ببریم و به میانه اردیبهشت‌ماه منتقل شود اما این مهم نیاز به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش دارد اما این پیشنهاد به وزیر آموزش و پرورش ارائه کردیم و ایشان هم طبیعتاً در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار می‌دهند.

سرپرست معاونت متوسطه اظهار کرد: برای امسال امتحان نهایی از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

عمادی در خصوص گلایه دانش‌آموزان درباره درس‌های سنگین پایه دوازدهم گفت: امسال ۳۵ ساعت زمان مصوب پایه دوازدهم است و شورای عالی آموزش می‌شود مصوبه جدیدی ندارد.

برچسب ها: کنکور 98 امتحان نهایی فاصله زمانی امتحانات نهایی و کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمیآیا تدوین کتب درسی دانش‌آموزی و دانشجویی در مسیر استکبار ستیزی مفید است؟آیا ایجاد مراکز داخلی معتبر برای پذیرش مقاله در کشور امکان پذیر هست؟آیا آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تربیت مدرس بهمن ماه برگزار می‌شود آیا دولت 30 درصد از شهریه دانشجویان را پرداخت می کند آیا رسانه‌ها نقش بسزایی در کمک به دانشجویان در انتخاب گرایش تحصیلی دارند ؟چرا توجه به بخش مشاوره برای انتخاب گرایش تحصیلی کم شده استدیگر مقطع دکتری ۶ تا ۹ سال طول نمی‌کشد