venuspub
ورود / ثبت نام

چطور با تست زنی به یک کنکوری حرفه‌ای تبدیل شویم؟

19/خرداد/1398 مقالات بدون دیدگاه

تبدیل شدن به یک کنکوری حرفه‌ای : حتما شما هم مثل من شب های قبل از امتحان یه سری به سوالات امتحانی سالهای قبل می زنید تا ببینید که چه سوالاتی و چطور مطرح شده ؟ مخصوصا وقتی قرار باشه کنکور رو هم پشت سر بزارید. چیزی که باید حواسمو بهش جمع باشه اینه که باید رفتارمون مثل یک داوطلب حرفه ای کنکور سراسری باشه و بدانیم که در هر مبحث چه تست هایی امکان داره مطرح بشه و با مباحثی که بیشتر مورد توجه دبیران بوده بیشتر آشنا بشیم .

تصور اشتباهی که اکثر ما در زمان مطالعه برای کنکور داریم این است که تست زنی رو از مطالعه جدا می کنیم ، در صورتی که یکی از مهمترین مراحل مطالعه ، تست زنی است.

تبدیل شدن به یک کنکوری حرفه‌ای

مورد دیگه ای که باید بیشتر به اون توجه کرد اینه که معمولا برای پاسخ به سوالات برخی از دروس وقت کمی داریم ، پس باید سرعت عملمون رو بالا ببریم  و با توجه به مفهومی بودن سوالات ، باید سرعت عمل مناسبی برای هر درس داشته باشیم.

شما برای این که یک برنامه ریزی دقیق برای چند روز آخر منتهی به کنور داشته باشید ، حتما به سایت ونوس مراجه کنید و از مشاواران تحصیلی به صورت رایگان مشورت بگیرید . موسسه کنکور ونوس برای شرکت کنندگانی که دی وی دی های کنکور موسسه ونوس را تهیه کرده اند ، خدمات ویژه ، از قبیل مشاوره رایگان و شرکت در کلاس های آنلاین در نظر گرفته است.

انواع مختلف تست زنی

  • تست زنی از نوع آموزشی یا تمرینی
  • تست زنی از نوع آزمونی
  • تست زنی از نوع جمع بندی

تست زنی آموزشی چیست؟

تست زنی آموزشی از مهم ترین کار هایی است که یک کنکوری موفق باید برای کنکور سراسری اون رو انجام بده. هدف از تست زنی آموزشی، یادگیری اصولی و حرفه‌ای مباحث مختلف کنکور سراسری است.

تست زنی آموزشی برای یادگیری هرچه بهتر مفاهیم درسی است. بنابراین هدف شما از تست زنی آموزشی، درگیر شدن با تست های مختلف است، برای اینکه این کار به شما کمک میکنه که درک درستی از هدف طراح اون تست به دست بیارید.

تست های کنکور های گذشته میتونه بهترین منبع شما برای تست زنی آموزشی باشه. بنابراين بايد در این مرحله از يادگيری، از تست‌های كنكور سراسری سال‌های گذشته استفاده کنید و بعد از اینکه تست های کنکورهای سراسری رو به خوبی و به طور کامل بررسی کردید، میتونید سراغ تست های تالیفی استاندارد برید.

حتما کلیک کنید و بخوانید :

تست زنی آزمونی چیست؟

 تست آزمونی، همون مجموعه تست‌هایی است که دانش آموزان در خانه برای خودشون در قالب آزمون برگزار می کنند.
دراین مرحله شما باید وقت بگیرید و درصد پاسخگویی تون رو نیز به دست بیارید. این کار باعث میشه مهارت  خودتون رو در هر مبحث مشخص کنید.

بررسی تست‌های آزمونی قبل از شرکت در آزمون های آزمایشی میتونه نتیجه فوق العاده ای برای شما داشته باشه. این کار باعث میشه که قبل از شرکت در آزمون آزمایشی بتونید فضای این آزمون رو برای خودتون تجسم کنید.

نكته‌های مهم رو حتما در برگه‌ی خلاصه‌نويسی يا دفتر نكته‌برداری به عنوان نكته‌ی آموزشي يادداشت كنید تا در فاصله‌های منظمی به طور مداوم خلاصه ها رو مرور کنید.

تست برای جمع بندی کنکور

در این مرحله شما همراه با دوره‌ی مطالب خلاصه شده شروع به جمع بندی مباحث میکنید. بهترین زمان برای تست‌های جمع بندی ، پایان تابستان ، پایان ترم اول (دی ماه) ، ایام نوروز و خرداد ماه است.

 تست‌هايی رو كه علامت‌دار كردید رو کامل بررسی کنید و حتما زمان بگیرید و درصدگیری کنید. میتونید از كتاب آزمون‌های كمک آموزشی که دارید استفاده کنید.

حتما جواب تست‌های نكته‌دار و يا تست هایی که به اشتباه حل کردید رو بررسی کنید و نكته‌های مهم اون رو  ثبت كنید.

حتما کلیک کنید و بخوانید :

شماهایی که در درس های پایه کنکور مشکل دارید، نگران معدل پایان سال هستید، هنوز شروع به درس خوندن نکردید، درس های پایه ای کنکور رو نخوندید، واسه کنکور استرس داری، سردرگم هستید، برنامه ریزی نکرده اید، راه موفقیت شما، از ونوس می گذره.

 

برچسب ها: تست زنی آزمونی چیست؟ تست زنی آموزشی چیست؟ انواع مختلف تست زنی تبدیل شدن به یک کنکوری حرفه‌ای تست برای جمع بندی کنکور جمع بندی کنکور در کمترین زمان کلاس های آنلاین نکته و تست جمع بندی کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم