venuspub
ورود / ثبت نام

چهارمین جشن دانش‌آموختگی پردیس بین‌المللی کیش برگزار شد

1/بهمن/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس بین‌المللی کیش، چهارمین جشن دانش‌آموختگی این پردیس، با حضور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه اهل تسنن کیش و جمعی از مسئولان، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان پردیس، دانش‌آموختگان و خانواده‌های آنان برگزار شد.
در این مراسم دکتر سید حسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه تهران، با اشاره به سابقه کمتر از ۱۵ سال پردیس بین‌المللی کیش گفت: «در این مدت نسبتاً کوتاه پردیس کیش به دلیل اتصال به بدنه نیرومند و توانمند دانشگاه تهران توانسته است به طور قابل ملاحظه‌ای در عرصه علم و دانش اثرگذار باشد».
وی چهارمین جشن دانش‌آموختگی باشکوه این پردیس را نشانه‌ای از به ثمر نشستن تلاش همکاران پردیس به ویژه دکتر خلیلی عراقی، رئیس پردیس بین‌المللی کیش، دانست.
معاون آموزشی دانشگاه در ادامه افزود: «براساس برنامه ششم توسعه کشور، پذیرش در پردیس‌های بین‌المللی پس از این براساس شیوه‌نامه و سوابق تحصیلی پیش‌بینی شده است که این وجه تمایز با سایر پردیس‌ها و دانشکده‌ها می‌تواند در توسعه هرچه بیشتر پردیس‌های بین‌المللی مؤثر باشد».
وی سه هدف بزرگ دانشگاه تهران در برنامه سوم را ارتقا جایگاه بین‌المللی دانشگاه، حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین و ایده‌پرداز و دانشگاه مسئولیت‌پذیر با رویکرد مسئولیت‌های اجتماعی برشمرد.
دکتر حسینی با اشاره به حدود ۲۷۰ هزار دانش‌آموخته دانشگاه تهران که در مسئولیت‌ها و مناصب مختلف خصوصی و دولتی مشغول به کار هستند، دانشگاه را در رسیدن به هدف سوم موفق دانست و تلاش بیشتر دانش‌آموختگان را برای دستیابی بهتر به این هدف خواستار شد.
معاون آموزشی دانشگاه با ذکر عمر حدود ۸۵ ساله دانشگاه تهران این نهاد را همچنان پیشروترین دانشگاه کشور و یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا عنوان کرد و افزود: «نیروی انسانی دانشگاه تهران یعنی استادان، دانشجویان، کارکنان و دانش‌آموختگان، مهم‌ترین مزیت آن هستند».
دکتر حسینی ابراز امیدواری کرد که ارتباط دانش‌آموختگان با مجموعه دانشگاه بیش از گذشته فراهم شود.
وی با ذکر این نکته که استفاده از واژه فارغ‌التحصیل اشتباه است، افزود: «آموزش یک پدیده مستمر است و فرایندی نیست که منقطع شود. این مرحله تولدی دیگر برای شما دانش‌آموختگان است که امیدوارم شروع یک مرحله باشکوه و موفق در زندگیتان باشد».
در ابتدای این مراسم، دکتر خلیلی عراقی، رئیس پردیس بین‌المللی کیش، ضمن خوش‌آمدگویی به حضار بر اهمیت دانش و تکنولوژی و تأثیر آن در پیشرفت یک کشور تاکید کرد.
وی گفت: «امروزه وجود منابع طبیعی فراوان و جمعیت زیاد به تنهایی نمی‌تواند محور پیشرفت و توسعه قرار گیرد».
دکتر خلیلی عراقی با اشاره به دو کشور ژاپن و سوئیس افزود: «این دو کشور نمونه‌ای از کشورهای توسعه‌یافته هستند که تنها با اتکا به دانش و تکنولوژی برتر خود، به توسعه دست یافته‌اند».
رئیس پردیس بین‌المللی کیش استفاده بی‌رویه از منابع طبیعی و خام‌فروشی را عامل نابودی ثروت یک کشور دانست و افزود: «تمامی اقتصاددانان بر این موضوع که عامل رشد پایدار و بلند مدت استفاده از علم و تکنولوژی است، اتفاق نظر دارند».
وی جوانان دانش‌آموخته و فرهیخته را ثروت بالقوه ایران برشمرد و گفت: «ایران مهم‌ترین عنصر پیشرفت و توسعه یعنی نیروی جوان با دانش و با انگیزه را دارد، اما ضعف مدیریت باعث عدم استفاده بهینه از این پتانسیل ارزشمند شده است».
دکتر خلیلی عراقی در پایان ضمن تحسین خانواده‌های ایرانی که حامی همیشگی تحصیل فرزندانشان هستند، تنها راه رسیدن به عزتمندی و اقتدار کشور را استفاده از این نعمت خدادادی یعنی جوانان دانش‌آموخته دانست.
سخنران دیگر این مراسم دکتر پورعلی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، بود که سخنان خود را با ذکر این نکته که خود دانش‌آموخته دانشگاه تهران است، آغاز کرد و آن را مایه مباهات خود توصیف کرد.
دکتر پورعلی دقت، بلندنظری، درستکاری، آزادی، مسئولیت‌پذیری اجتماعی، قانون‌مداری، احترام متقابل و رعایت حقوق یکدیگر را از اصول نهفته در فرهنگ دانشگاهی برشمرد.
شیخ یعقوب شمس، امام جمعه اهل تسنن کیش، دیگر سخنران این مراسم بود. وی دانشگاه‌های کیش را مایه مباهات این جزیره عنوان کرد و گفت: «جزیره کیش نگین خلیج فارس است و من می‌گویم دانشگاه‌ها نگین‌های این جزیره هستند».
وی وجود دانشگاه‌ها را در جزیره کیش باعث رونق و توسعه هرچه بیشتر این جزیره دانست و ابراز امیدواری کرد که دانش‌آموختگان در مسئولیت‌هایی که برعهده می‌گیرند موفق بوده و باعث توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر کشور شوند.
در ادامه، سوگندنامه دانش‌آموختگی توسط دکتر کوچک‌زاده، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس بین‌المللی کیش، قرائت شد و دانش‌آموختگان با تکرار آن بر استفاده از دانش خود برای پیشرفت کشور هم قسم شدند.
این مراسم با اهدای لوح دانش‌آموختگی و تندیس یادبود مراسم به دانش‌آموختگان پایان یافت.

برچسب ها: جشن دانش‌آموختگی پردیس بین‌المللی کیشدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست