venuspub
ورود / ثبت نام

چگونه با استرس کنکور مقابله کنیم ؟!

3/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

چگونه با استرس کنکور مقابله کنیم ؟! من نمیگم کنکور استرس نداره ، اصلا مگه میشه نداشته باشه یه امتحان ساده داخل کلاسی استرس داره اونوقت کنکور استرس نداشته باشه . من میگم چجوری میشه این استرسو هدفند کرد ، چیکار کنیم این استرس لعنتی جلوی پیشرفت ما رو نگیره و در عوض ما رو به سمت موفقیت هل بده !! تعجب کردید، می پرسید مگه میشه استرس آدمو به موفقیت برسونه ؟!! بله میشه . فرض کنید استرس دارید که یه سوال هندسه تحلیلی رو بلد نیستید ، پس بهتره بلند شید خیلی راحت یه نگاه به اون قسمت بندازید متوجه میشید که چقدر زود همه چی رو به یاد میارید .البته نمی توان استفاده از راهنمایی های مشاوران و اساتید کنکور و همینطور استفاده از دی وی دی های آموزشی را دستکم گرفت.

البته موارد بالا در صورتی موثر واقع میشه که از یه منبع معتبر استفاده بشه . مثلا سایت ونوس یکی از با تجربه ترین موسسات در زمینه کنکور و دی وی دی های آموزشی است که می تونید خیلی راحت و بدون استرس ازشون بهره ببرید.

ما در ادامه راهکارهای مبارزه با استرس کنکور را اموزش می دهیم ، ما را همراهی کنید

مقابله با استرس کنکور . سایت ونوس

خود را با دیگران مقایسه نکنید

بزرگ ترین اشتباهی که اغلب ما مرتکب می شویم این است که هرلحظه با خود بگوییم  چرا فلانی فلان امکانات را دارد ولی من نه؟ این را به یاد داشته باشید که  انسان ها همه با هم فرق دارند. در نتیجه، مقایسه خود با دیگران فقط وقت تلف کردن است. هر کسی کار خود را به روشی متفاوت از دیگران انجام می دهد. در نتیجه به روشی متفاوت هم پیشرفت می کند. پس به جای سرک کشیدن در کار اطرافیان، وقت گرانبهای خود را در راستای پیشرفت هرچه بیشتر خود خرج کنید.

بخندید و شاد باشید

شاید شاد نباشید، اما با خندیدن می توانید شادی را به قلب خود وارد کنید. خنده، ایجادکننده و تقویت کننده حس شادمانی است. همیشه به دنبال دلیلی برای لبخند زدن باشید و هرگز خنده های خود را سرکوب نکنید.

روزهای همه۲۴ ساعت است

هر زمان احساس می کنید وقت کم آورده اید و به ساعات بیشتری در زندگی نیاز دارید، به یاد بیاورید که باقی انسان ها نیز همین اندازه وقت دارند. روز انسان های موفق هم بیشتر از ۲۴ ساعت نیست. بنابراین، دست از شکایت بردارید و بدنبال مدیریت و برنامه ریزی صحیح زمان خود باشید.

رویاپردازی کنید

وقتی به افکار خود اجازه خیال پردازی می دهید، در واقع افکار خود را در راستای پیشرفت و داشتن ایده های منحصربه فرد هدایت می کنید. رویاپردازی موجب تقویت خلاقیت می شود

مقابله با استرس کنکور سایت ونوس

گذشته و اشتباهات خود را فراموش کنید

تمرکز کردن روی اشتباه های گذشته مثل این است که هنگام رانندگی همه حواس خود را به آینه عقب بدهید. در این حالت، تا زمانی می توانید پیش بروید که با مانعی برخورد و تصادف نکنید. گذشته ها را بریزید دور و روی آینده ای روشن و مملو از موفقیت تمرکز داشته باشید

برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی و داشتن استراتژی در کار یکی از روش های کنترل استرس و شاد بودن در محل کار است. گاهی لازم است یک قدم عقب بایستید و دورنمایی از کار خود را ببینید. سعی کنید حواس پرتی را از خود دور کنید، طوفان فکری بگذارید، طرح ریزی و برنامه ریزی کنید.

 

برچسب ها: چگونه با استرس کنکور مقابله کنیم ؟! مبارزه با استرس کنکور سایت ونوس اساتید کنکور مقابله با استرس کنکور دی وی دی ونوس سی دی های ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست