venuspub
ورود / ثبت نام

کدام درس نقش مهمی در کنکور دارد ؟

25/خرداد/1398 مقالات بدون دیدگاه

اگر شما نیز برایتان مهم است که کدام درس به شما کمک می کند تا معدل و درصد خود را در کنکور بالا ببرید ، این مطلب را با دقت بخوانید و سعی کنید برنامه ریزی دقیق تری برای کنکور داشته باشید . سایت ونوس امکان مشاوره در تمام دروس و رشته ها را برای شما داوطلبان کنکور فراهم آورده است .

اهمیت دروس عمومی

بیشتر دانش آموزان به دلیل وقت بیشتری که به دروس اختصاصی می دهند دروس عمومی را کمتر مطالعه می کنند یا به صورت جدی زمان برای آنها در نظر نمی گیرند در حالیکه اگر آنها از اهمیت و تعداد تست های هر قسمت به درستی مطلع باشندهر روز در برنامه خود این دروس را به صورت جدی مطالعه می کنند.به عنوان مثال " درس ادبیات قرابت معنایی حدود 9 تست یعنی 40%، عربی ترجمه و تعریب 14 تست حدود60%، دین و زندگی آیات و روایات 15 تست یعنی 60%، انگلیسی ریدینگ 15 تست حدودا" 68% در سالهای اخیر آزمون سراسری را شامل شده اند. پس از داوطلبان عزیز می خواهم که هر روز در برنامه خود 30 تا 40 تست قرابت معنایی ، خواندن معنی کلمات عربی و انگلیسی را بگنجانند.

مدیریت زمان

هرچه به کنکور سراسری نزدیک تر می شویم مدیریت زمان اهمیت بیشتری پیدا می کندو هنر یک کنکوری بهینه استفاده از زمان باقیمانده می باشد (مدیریت بهتر نتیجه مطلوب تر) پس ازاین رو الویت بندی مباحث نقش بسزایی در زمانبندی باقیمانده تا کنکور دارد.

الویت بندی دروس مهم

در اینجا شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه الویت بندی کنید؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که مطالب را به ترتیب زیر دسته بندی کنید مطالب نیمه کاره و ناتمام، مطالب اساسی تر، مطالب ساده فهم تر که احتیاج به زمان کمتری دارند و همچنین اختصاص دادن زمان به قسمت هایی که در سالهای گذشته تست بیشتری در کنکورداشته اند درایام باقیمانده تا کنکور از اهمیت بالایی برخوردار است.

روی کدام دروس بیشتر متمرکز شویم ؟

بسیاری از داوطلبان بر اساس ضرایب هر درس به آن اهمیت داده و برای آن وقت صرف می کنند در حالیکه کنکور یک مسابقه است و رقابت زمانی به موفقیت ختم می شود که هر درس فراتر از ضریب خود جایگاه خاصی در نمره کنکور شما داشته باشد. برای روشن شدن این موضوع به نقش دروس در رشته های مختلف می پردازم:


نقش دروس عمومی برای گروه تجربی و ریاضی

معمولا" دانش آموزان این دو گروه آزمایشی وقت بیشتری را به دین و زندگی و ادبیات اختصاص می دهند به همین دلیل میانگین این دو درس بسیار بالا می باشد پس کسب درصد پایین تر از 70 یا 75 رتبه مطلوب را از شما دریغ می کند در حالیکه اکثر داوطلبان در درس عربی ضعیف ترند به خاطر همین کسب درصد بیشتر در این درس می تواند نقش بسیار مهمی در رتبه شما داشته باشد.
 
ارزش دروس در گروه ریاضی فیزیک

دانش آموزان این گروه اهمیت بیشتری به دروس ریاضی و فیزیک می دهند و وقت کمتری را به شیمی اختصاص می دهند در حالیکه در سالهای اخیر برای کسب رتبه خیلی خوب داشتن درصد بالا در درس شیمی می تواند کارساز باشد. توجه زیاد به درس حساب دیفرانسیل و کم توجهی به هندسه و گسسته، خواندن افراطی درس شیمی و یا کنار گذاشتن آن همه از اشتباهات رایج داوطلبان ریاضی است. در کنکور ریاضی بر خلاف سایر گروه ها هیچ درس اختصاصی را نمی توان در حاشیه قرار داد.

ارزش دروس در گروه علوم تجربی

داوطلبان تجربی درس های زیست و شیمی را نسبت به سایر دروس اختصاصی بیشتر و بهتر می خوانند و نمره هایشان در آنها بالاتر است به عبارتی رقابت آنها در این دو درس متمرکز است پس بدون کسب نمره بالا در این دروس رتبه خوبی بدست نمی آید، از طرفی کنار گذاشتن ریاضی و فیزیک و توجه مطلق به زیست و شیمی از اشتباهات داوطلبان رشته تجربی است.

اهمیت درس زمین شناسی

نمره درس زمین شناسی در رتبه کل داوطلبان رشته تجربی موثر است اما رتبه کل در قبولی داوطلب نقشی ندارد پس بجز رشته داروسازی و زمین شناسی برای پذیرش سایر رشته ها موثر نیست اما در همه رشته ها بجز زمین شناسی اهمیت قابل جبرانی دارد. معمولا" رتبه های ممتاز اگر چه نمره بالایی در این درس بدست نمی آورند ولی با کسب نمره های در دروس دیگر بخصوص زیست جبران می کنند.

ارزش دروس در گروه علوم انسانی

دروس اختصاصی از جمله روان شناسی، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و اقتصاد نقش کلیدی در رقابت داوطلبان گروه انسانی دارند به طوری که نمره پایین تر از 75-80 درصد فرد را از کسب رتبه عالی محروم می کند.

معمولا" داوطلبان این گروه آزمایشی به دروس عمومی توجه کافی ندارند در حالیکه نمره بالا در درس ادبیات و به ویژه معارف در بهتر شدن رتبه داوطلب بسیار موثر است.

داوطلبان رشته انسانی در درس زبان، آمار و ریاضی ضعیف ترند و نمره آنها در این دروس بسیار پایین است پس کسب درصد بالا در این دروس نقش خیلی زیادی دارد. اما از طرفی داوطلبان رشته انسانی با یک استراژدی مناسب می توانند نتیجه مطلوب را بگیرند زیرا تنوع در این رشته بسیار زیاد است مثلا" داوطلب علاقمند به رشته حقوق باید به گونه ای متفاوت با داوطلبی که علاقه مند به رشته روانشناسی است برنامه ریزی کند. همچنین از برخی دروس مانند اقتصاد سوال کمتری می آید پس یک پاسخ نادرست نمره را به 80% می کشاند به اهمیت دروس در گروه آزمایشی هنر و زبان در مباحث بعدی می پردازم.

برچسب ها: کدام درس نقش مهمی در کنکور دارد ؟ دی وی دی ونوس سی دی ونوس خرید پکیج ونوس خرید پکیج کنکور ونوس خرید دی وی دی آموزشی ونوس خرید محصولات کنکور ونوس سایت اصلی موسسه ونوس ونوس کنکور دروس انسانی ونوس دروس عمومی ونوس دروس تجربی ونوس دروش ریاضی ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست