venuspub
ورود / ثبت نام

کنکوری‌ها چگونه در زمان امتحانات نهایی دروس پایه را مطالعه کنند؟

23/اردیبهشت/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

کنکوری‌ها چگونه در زمان امتحانات نهایی دروس پایه را مطالعه کنند؟یک مشاور تحصیلی گفت: متوسط ساعاتی داوطلب کنکور سراسری باید در روز مطالعه کند ۱۲ ساعت است و در روز‌های باقی مانده تا این آزمون فقط بر تست‌زنی تمرکز کند.کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکوری‌ها چگونه در زمان امتحانات نهایی دروس پایه را مطالعه کنند؟

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

بیشتر بخوانید: روش خواندن زیست شناسی کنکور

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

کنکوری‌ها باید ۱۲ ساعت در روز مطالعه کنند

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: متوسط ساعاتی که انتظار داریم داوطلب کنکوری در روز مطالعه کند ۱۲ ساعت است؛ کنکوری باید روز‌های باقی مانده تا این آزمون را تنها روی سوالات کنکور تمرکز کند، پس می‌تواند ۷ ساعت در روز بخوابد، ۱۲ ساعت مطالعه کند و ۵ ساعت باقی مانده را به کار‌های شخصی خود اختصاص دهد، همچنین ۸ ساعت از ۱۲ ساعت را باید به دروس پایه دوازدهم اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید : راهکارهای افزایش ساعت مطالعه کنکور

این مشاور تحصیلی تشریح کرد: داوطلب باید در این زمان به صورت شبه‌آزمونی امتحان دهد؛ ابتدا در این ۸ ساعت باید کتاب را مطالعه و نکته برداری کند، سپس به سراغ تست زنی برود و آن درس را به صورت فصلی تست بزند و در ۴ ساعت باقی مانده به صورت یک روز در میان کنکور جامع پایه بدهد، یعنی یک روز دروس عمومی و یک روز دروس اختصاصی را مطالعه کند، یا می‌تواند در این ۴ ساعت در ابتدا یک دروس عمومی سپس یک دروس اختصاصی را مطالعه کند اینگونه فرد عادت می‌کند پس از تست دروس عمومی بتواند تست درس اختصاصی را هم به خوبی انجام دهد.

کنکوری‌ها چگونه در زمان امتحانات نهایی دروس پایه را مطالعه کنند؟

کنکوری‌ها باید نقاط ضعف خود را پیدا کنند

وی ادامه داد: با این کار فرد می‌تواند در پایان امتحانات آزمون‌های جامع دهد زیرا برای یادآوری بسیار مفید است و نقاط ضعف را تعیین می‌کند؛ با این کار می‌توان دروس را آزمونی مطالعه کرد، یک هفته پس از امتحانات نهایی باید دروس پایه دوازدهم را مرور کرد تا ملکه ذهن شود و تا پایان کنکور باید هر ۳ روز یک بار  امتحان جامع داشت.

بیشتر بخوانید: توصیه های کلیدی برای روز کنکور

سراج ادامه داد: به خانواده‌ها توصیه می‌شود کنکوری‌ها را به هیچ عنوان تحت فشار نگذارند چراکه آن‌ها در این دوران تحت استرس و فشار عصبی هستند و به هیچ عنوان نباید به آن‌ها تنش عصبی مازادی وارد کرد؛ محیط خانه باید محیطی آرام باشد، همچنین از نظر غذایی باید به کنکوری‌ها رسیدگی کردتا دچار کمبود مواد معدنی نشوند.

وی یادآوری کرد: ذهن کنکوری‌ها تنها بایدا درگیر کنکور باشد، نباید به هیچ عنوان دنبال بهانه‌ای برای درس نخواندن باشند تا  در این ۵۰ روز باقی مانده تا کنکور باید از تک تک لحظه‌ها بهره ببرند.

 

برچسب ها: کنکوری‌ها چگونه در زمان امتحانات نهایی دروس پایه را مطالعه کنند؟ موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور موسسه کنکوری تست زنی بسته آموزشی کنکور دی وی دی کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم