venuspub
ورود / ثبت نام

کنکور ۹۸| ترفند‌هایی برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم کنکوری‌ها

21/بهمن/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

یک متخصص چشم درباره راهکارهایی در زمینه حفظ سلامت چشم در کنکوری‌ها توضیح داد.

حمید پدرام متخصص چشم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مراقبت از چشم در هنگام مطالعه گفت: با توجه به این نکته که دانش آموزان کنکوری تایم زیادی را با مطالعه سپری می‍‎کنند، چشمانشان خسته می‌شود. با برنامه ریزی درست وزمان بندی دقیق می‌توانند از خستگی بیش از اندازه چشمان خود جلو گیری کنند.
راهکار حفظ سلامت چشم هنگام مطالعه

وی با اشاره به راهکار‌های پیشگیری از خستگی چشم اظهار کرد دانش آموزان با توجه ظرفیت‌های فردی خود، مطالعه را در زمان‌های ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای تقسیم بندی کنند تا آسیبی به چشم‌های وارد نشود و از خستگی چشم جلوگیری کنند.

پدرام تاکید کرد: دانش آموزان کنکوری، اگر این راهکار را به کار ببرند مطالعه به چشمانشان آسیب نخواهد رساند و اگر فرد از عینک استفاده کند، بیشتر از قبل چشمانش ضعیف نخواهد شد.

این متخصص چشم گفت: دانش آموزان به دلیل اینکه زمان زیادی به کتاب نگاه کنند چشمانشان خسته می‌شود و این خستگی کلافگی و بی حوصله را به دنبال دارد و به همین دلیل دانش اموزان تمرکز خود را برای درس خواندن از دست می‌دهند.

وی توضیح داد: نکته مهم دیگر برای حفظ سلامت چشم در هنگام مطالعه نور کافی است، همانطور که نور لازمه مطالعه است، در صورتی که نور از حد کافی فراتر رود چشم را آزار می‌دهد و فرد نمی‌تواند به درستی مطالعه کند و دان اآموزان باید به این موضوع توجه کافی داشته باشند.
عوارض چشمی بی خوابی در شب امتحان

پدرام درباره استرس شب کنکور گفت: بعضی از افراد وابستگی زیادی به خواب دارند و اگر خواب بهم بریزد و کم خوابی داشته باشند دچار مشکلات دید در چشم می‌شوند و برای جلوگیری از اختلال در دید و حواس پرتی و حفظ تمرکز دانش اموزان باید خواب کافی داشته باشد.

وی افزود: شب قبل از کنکور و امتحانات، دانش آموزان باید به موقع بخوابند تا در جلسه امتحان به عارضه‌های بیخوابی مانند درد چشم، سردرد، خواب آلودگی، حواس پرتی و همچنین اختلال تمرکز مقطعی دچار نشوند و نتیجه مناسبی از عملکرد خود به دست بیاورند.

برچسب ها: کنکور ۹۸| ترفند‌هایی برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم کنکوری‌ها موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور بسته آموزشی کنکور تست زنیدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

خارجی‌ها دنبال جذب فارغ التحصیلان کشور هستند اعتبار مدرک دانشگاه‌های ایران در دنیاکلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شود