venuspub
ورود / ثبت نام

کنکور ۹۸| ترفند‌هایی برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم کنکوری‌ها

21/بهمن/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

یک متخصص چشم درباره راهکارهایی در زمینه حفظ سلامت چشم در کنکوری‌ها توضیح داد.

حمید پدرام متخصص چشم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مراقبت از چشم در هنگام مطالعه گفت: با توجه به این نکته که دانش آموزان کنکوری تایم زیادی را با مطالعه سپری می‍‎کنند، چشمانشان خسته می‌شود. با برنامه ریزی درست وزمان بندی دقیق می‌توانند از خستگی بیش از اندازه چشمان خود جلو گیری کنند.
راهکار حفظ سلامت چشم هنگام مطالعه

وی با اشاره به راهکار‌های پیشگیری از خستگی چشم اظهار کرد دانش آموزان با توجه ظرفیت‌های فردی خود، مطالعه را در زمان‌های ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای تقسیم بندی کنند تا آسیبی به چشم‌های وارد نشود و از خستگی چشم جلوگیری کنند.

پدرام تاکید کرد: دانش آموزان کنکوری، اگر این راهکار را به کار ببرند مطالعه به چشمانشان آسیب نخواهد رساند و اگر فرد از عینک استفاده کند، بیشتر از قبل چشمانش ضعیف نخواهد شد.

این متخصص چشم گفت: دانش آموزان به دلیل اینکه زمان زیادی به کتاب نگاه کنند چشمانشان خسته می‌شود و این خستگی کلافگی و بی حوصله را به دنبال دارد و به همین دلیل دانش اموزان تمرکز خود را برای درس خواندن از دست می‌دهند.

وی توضیح داد: نکته مهم دیگر برای حفظ سلامت چشم در هنگام مطالعه نور کافی است، همانطور که نور لازمه مطالعه است، در صورتی که نور از حد کافی فراتر رود چشم را آزار می‌دهد و فرد نمی‌تواند به درستی مطالعه کند و دان اآموزان باید به این موضوع توجه کافی داشته باشند.
عوارض چشمی بی خوابی در شب امتحان

پدرام درباره استرس شب کنکور گفت: بعضی از افراد وابستگی زیادی به خواب دارند و اگر خواب بهم بریزد و کم خوابی داشته باشند دچار مشکلات دید در چشم می‌شوند و برای جلوگیری از اختلال در دید و حواس پرتی و حفظ تمرکز دانش اموزان باید خواب کافی داشته باشد.

وی افزود: شب قبل از کنکور و امتحانات، دانش آموزان باید به موقع بخوابند تا در جلسه امتحان به عارضه‌های بیخوابی مانند درد چشم، سردرد، خواب آلودگی، حواس پرتی و همچنین اختلال تمرکز مقطعی دچار نشوند و نتیجه مناسبی از عملکرد خود به دست بیاورند.

برچسب ها: کنکور ۹۸| ترفند‌هایی برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم کنکوری‌ها موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور بسته آموزشی کنکور تست زنیدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

راهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمیآیا تدوین کتب درسی دانش‌آموزی و دانشجویی در مسیر استکبار ستیزی مفید است؟آیا ایجاد مراکز داخلی معتبر برای پذیرش مقاله در کشور امکان پذیر هست؟