venuspub
ورود / ثبت نام

آزمون‌های آزمایشی چه تاثیری در موفقیت کنکوری‌ها دارد؟

24/اردیبهشت/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

آزمون‌های آزمایشی چه تاثیری در موفقیت کنکوری‌ها دارد؟ داوطلبان کنکور پس از پایان امتحانات نهایی نباید خسته و دلزده شوند و با پشتکار بیشتر به درس خواندن ادامه دهند.کنکور سراسری یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

 آزمون‌های شبه کنکور چه تاثیری در موفقیت کنکور دارد؟

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

بیشتر بخوانید : خلاصه نویسی دروس کنکور

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

اسماعیل قربانی مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: سالهاست که تبلیغات کنکور تمرکز خود را بر حضور کنکوری‌ها در آزمون‌های آزمایشی و شبیه‌ساز کنکور معطوف کرده اند؛ آزمون‌هایی که به خانواده‌ها و داوطلبان کنکور این موضوع را القا می‌کند که این آزمون‌ها با کارکردی شبیه کنکور واقعی، دانش‌آموزان را برای روز موعود آماده خواهند کرد.

بیشتر بخوانید : توصیه های کلیدی روز کنکور

وی ادامه داد: در واقع داوطلبان گمان می‌کنند که به سوالاتی پاسخ می‌دهند که شبیه سوالات اصلی است در حالی که باید گفت اصلا این‌گونه نیست و بر اساس اعلام سازمان سنجش، شرکت تعاونی سنجشی که زیر نظر سازمان سنجش کار می‌کند هیچ خبری از سوالات کنکور ندارد و این سوالات به شیوه‌ای جدا از سوالات کنکور کار خود را برای آماده‌سازی دانش‌آموز انجام می‌دهد.

سوالات شبه کنکور وجود ندارد

این مشاور تحصیلی ادامه داد: باید ذهن کنکوری‌ها را از این مطلب پاک کرد که سوالات شبه کنکوری وجود دارد و نباید فریب شرکت‌های تعاونی را بخورند؛ هدف از برپایی آزمون‌های آزمایشی تقویت در کنکور است آزمون‌ها تنها برای این است که بدانیم دانش آموز در کدام درس ضعیف عمل کرده و آن درس را تقویت کرد.

وی اظهار کرد: آزمون‌های شبه کنکور تنها برای این است که دانش آموز نقاط ضعف خود را پیدا کند تا در مرحله نهایی بتواند در آن درس تقویت شود؛ برخی از سوالات شبه کنکور استاندارد نیستند و ممکن است دانش آموز را در آن درس ضعیف‌تر کند، در واقع کنکور آزمونی متعادل بوده و علم و استاندارد خوبی در آن حاکم است.

قربانی با بیان اینکه برخی از کنکوری‌ها دچار دلزدگی می‌شوند، گفت: دانش‌آموزان پس از پایان امتحانات نهایی دچار دلزدگی می‌شوند که امری طبیعی است؛ درس خواندن با هدف کنکور برای دانش‌آموزان امری لذت بخش نیست و به همین دلیل هر چیز دیگری حتی امتحانات مدرسه به‌راحتی می‌تواند جای آن را بگیرد و جایگزین شود.

این مشاور تحصیلی با اشاره به اینکه کنکوری‌ها باید به خود روحیه دهند و به قبولی در کنکور امیدوار باشند، ادامه داد: با شروع امتحانات نهایی کنکوری، وارد فضای جدید مطالعه می‌شود که زمانی که این امتحانات تمام شد بازگشت به شیوه گذشته کمی دشوار و سخت است که ممکن است دچار دلزدگی شوند.

این مشاور تحصیلی با بیان اینکه کنکوری‌ها نباید به دنبال رسیدن به هدف و موفقیت در کوتاه‌ترین زمان باشند، یادآوری کرد: کنکوری‌ها فراموش نکنند که بهترین و مطمئن‌ترین راه پشتکار و اراده است.

 

برچسب ها: آزمون‌های آزمایشی چه تاثیری در موفقیت کنکوری‌ها دارد؟ موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور موسسه کنکور ونوس بسته آموزشی کنکور تست زنیدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

کلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست