venuspub
ورود / ثبت نام

اعلام اسامی ۳۳ رشته بدون کنکور برای دانش‌آموزان هنرستانی

13/اسفند/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

اسامی ۳۳ رشته بدون کنکور برای دانش‌آموزان هنرستانی اعلام شد.
اعلام اسامی ۳۳ رشته بدون کنکور برای دانش‌آموزان هنرستانی

به گزارش افکارنیوز، سید محسن حسینی مقدم در حاشیه کارگاه کشوری آموزشی کیفیت‌بخشی به فرایند یاددهی ـ یادگیری در نظام جدید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: 42 رشته فنی و حرفه‌ای در دانشگاه‌های کشور پذیرفته می‌شوند که تعداد 33 رشته تحصیلی بدون آزمون و 9 رشته تحصیلی با آزمون سراسری پذیرفته می‌شوند.

وی گفت: در سال جاری نخستین فارغ‌التحصیلان رشته‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای در نظام جدید برای کنکور سراسری آماده می‌شوند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه فارغ‌التحصیلان کنکور سراسری در صورت تمایل می‌توانند در آزمون سراسری شرکت کنند، خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان برای ایجاد سابقه تحصیلی باید در امتحانات نهایی شاخه نظری شرکت کنند.

حسینی مقدم افزود: مسیر اصلی برای ادامه تحصیل هنرستانی‌ها شرکت در دوره کاردانی است و سپس می‌توانند در صورت تمایل در مقاطع بالاتر تحصیلی شرکت کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید مبتنی بر شایستگی باشد، گفت: همه تلاش بر این است که کیفیت‌بخشی به آموزش‌ها در هنرستان‌ها ارتقا یابد و در این فرایند به‌تدریج امتحانات در هنرستان‌ها حذف شود.

 

برچسب ها: اعلام اسامی ۳۳ رشته بدون کنکور برای دانش‌آموزان هنرستانی موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور بسته های آموزشی کنکور تست زنیدیدگاه
دیدگاه شما :