venuspub
ورود / ثبت نام

تلاش نمایندگان برای به تعویق افتادن کنکور ۹۸

21/فروردین/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

 تلاش نمایندگان برای به تعویق افتادن کنکور ۹۸
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: اعضای کمیسیون خواستار به تعویق افتادن کنکور ۹۸ هستند

سید جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور همراهی با داوطلبان و دانشجویان مناطق سیل‌زده کشور در پی به تعویق انداختن زمان برگزاری کنکور ارشد سال 98  تا بعد از  15 خرداد هستند، گفت: اعضای کمیسیون به دلیل پیگیری وضعیت دانش‌آموزان و دانشجویان مناطق سیل‌زده و نیز جوانانی که برای کمک به مردم گرفتار در سیل در این مناطق حضور یافتند، بر این نظر هستند که در حال حاضر شرایط برای برگزاری کنکور فراهم نیست.

وی افزود: با  توجه به اینکه بسیاری از استان‌های کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم و به ویژه جوانان درگیر موضوع سیل در کشور هستند، بهتر است زمان برگزاری کنکور ارشد به تعویق بیفتد.

ابطحی با اشاره به وعده مسئولان وزارت علوم مبنی بر در نظر گرفتن سهمیه برای داوطلبان کنکور که در مناطق سیل زده هستند، اضافه کرد: اگر  چه وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش قول بررسی و پیگیری داده‌اند، ولی نمایندگان نمی‌تواند بیشتر از این منتظر بمانند، چرا که طولانی شدن و انتظار بیشتر، دل‌نگرانی و بلاتکلیفی دانشجویان و جوانان امدادرسان را به دنبال دارد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس تاکید کرد: اعضای  کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون تخصصی در این زمینه بر این نکته تاکید داشتند که باید کنکور ارشد به تعویق بیفتد.

وی با بیان اینکه وزارت علوم بر این نظر است که همانند زلزله‌زدگان برای سیل‌زدگان نیز سهمیه‌ای در نظر گرفته شود، افزود: اعضای کمیسیون معتقد هستند اگرچه اختصاص سهمیه لازم است اما باید زمان کنکور به ویژه کارشناسی ارشد که زمان برگزاری آن نزدیکتر است به تعویق بیفتد. زیرا فارغ از بحث دانشجویانی که در مناطق سیل‌زده حضور داشتند، در بسیاری از دانشگاه‌ها گروه‌های جهادی تشکیل شده و برای امدادرسانی و کمک به مناطق سیل‌زده رفته‌اند که آنها نیز شامل این مساله خواهند شد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس اظهار داشت: بنده به دلیل شرایط حاد داوطلبان کنکور در مناطق سیل زده درباره ضرورت به تعویق افتادن کنکور سراسری و کارشناسی ارشد تذکر کتبی داده‌ام که امیدوارم هر چه سریعتر به آن رسیدگی شود.

به گزارش تسنیم، روز (سه‌شنبه 20 فروردین) طرح 2 فوریتی از سوی نمایندگان برای تعویق کنکور با 125 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد که بر اساس آن نمایندگان خواستار به تعویق افتدان کنکور به بعد از 15 خرداد هستند.

 

برچسب ها: تلاش نمایندگان برای به تعویق افتادن کنکور ۹۸ موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور تست زنی بسته آموزشی کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99اعلام برنامه زمانی و آخرین تغییرات کنکور 99 آیا آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار میکنند.درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره جوان خوارزمی