venuspub
ورود / ثبت نام

تلاش نمایندگان برای به تعویق افتادن کنکور ۹۸

21/فروردین/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

 تلاش نمایندگان برای به تعویق افتادن کنکور ۹۸
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: اعضای کمیسیون خواستار به تعویق افتادن کنکور ۹۸ هستند

سید جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور همراهی با داوطلبان و دانشجویان مناطق سیل‌زده کشور در پی به تعویق انداختن زمان برگزاری کنکور ارشد سال 98  تا بعد از  15 خرداد هستند، گفت: اعضای کمیسیون به دلیل پیگیری وضعیت دانش‌آموزان و دانشجویان مناطق سیل‌زده و نیز جوانانی که برای کمک به مردم گرفتار در سیل در این مناطق حضور یافتند، بر این نظر هستند که در حال حاضر شرایط برای برگزاری کنکور فراهم نیست.

وی افزود: با  توجه به اینکه بسیاری از استان‌های کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم و به ویژه جوانان درگیر موضوع سیل در کشور هستند، بهتر است زمان برگزاری کنکور ارشد به تعویق بیفتد.

ابطحی با اشاره به وعده مسئولان وزارت علوم مبنی بر در نظر گرفتن سهمیه برای داوطلبان کنکور که در مناطق سیل زده هستند، اضافه کرد: اگر  چه وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش قول بررسی و پیگیری داده‌اند، ولی نمایندگان نمی‌تواند بیشتر از این منتظر بمانند، چرا که طولانی شدن و انتظار بیشتر، دل‌نگرانی و بلاتکلیفی دانشجویان و جوانان امدادرسان را به دنبال دارد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس تاکید کرد: اعضای  کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون تخصصی در این زمینه بر این نکته تاکید داشتند که باید کنکور ارشد به تعویق بیفتد.

وی با بیان اینکه وزارت علوم بر این نظر است که همانند زلزله‌زدگان برای سیل‌زدگان نیز سهمیه‌ای در نظر گرفته شود، افزود: اعضای کمیسیون معتقد هستند اگرچه اختصاص سهمیه لازم است اما باید زمان کنکور به ویژه کارشناسی ارشد که زمان برگزاری آن نزدیکتر است به تعویق بیفتد. زیرا فارغ از بحث دانشجویانی که در مناطق سیل‌زده حضور داشتند، در بسیاری از دانشگاه‌ها گروه‌های جهادی تشکیل شده و برای امدادرسانی و کمک به مناطق سیل‌زده رفته‌اند که آنها نیز شامل این مساله خواهند شد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس اظهار داشت: بنده به دلیل شرایط حاد داوطلبان کنکور در مناطق سیل زده درباره ضرورت به تعویق افتادن کنکور سراسری و کارشناسی ارشد تذکر کتبی داده‌ام که امیدوارم هر چه سریعتر به آن رسیدگی شود.

به گزارش تسنیم، روز (سه‌شنبه 20 فروردین) طرح 2 فوریتی از سوی نمایندگان برای تعویق کنکور با 125 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد که بر اساس آن نمایندگان خواستار به تعویق افتدان کنکور به بعد از 15 خرداد هستند.

 

برچسب ها: تلاش نمایندگان برای به تعویق افتادن کنکور ۹۸ موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور تست زنی بسته آموزشی کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم