venuspub
ورود / ثبت نام

جزئیات طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس‌های خصوصی و کنکور از رسانه ملی

16/اسفند/1397 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

نماینده مردم پیران‌شهر در مجلس جزئیات طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس‌های خصوصی را تشریح کرد.

    ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات

جزئیات طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس‌های خصوصی و کنکور از رسانه ملی

رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس‌های خصوصی روز (یکشنبه 12 اسفند) در صحن علنی پارلمان اعلام وصول شد، گفت: این طرح با 16 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده و به زودی در صحن علنی پارلمان بررسی می‌شود.

    بیشتر بخوانید

        تبلیغات موسسات کنکور در رسانه ملی محدود شود

وی افزود: در صورت تصویب طرح مذکور از سوی نمایندگان، هرگونه صدور مجوز تبلیغ یا تبلیغ کلاس‌های خصوصی، کلاس‌های کنکور و همچنین مدارس غیر انتفاعی از رسانه ملی ممنوع است و در صورت تخلف، مقام صدور مجوز و همچنین موسسات مذکور به جرایم سنگینی محکوم می‌شوند.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس با بیان اینکه در کشور‌های پیشرفته چیزی تحت عنوان کلاس‌های غیر انتفاعی و خصوصی وجود ندارد، تصریح کرد: ناکارآمدی حوزه آموزش و پرورش باعث بروز و ظهور چنین پدیده‌هایی در کشور شده است؛ اگر آموزش و پرورش وظایف خود را به درستی و به دقت انجام دهد دانش‌آموزان نیاز پیدا نمی‌کنند که به آموزشگاه‌ها و یا کلاس‌های خصوصی مراجعه کنند.

خضری با بیان اینکه تبلیغ این آموزشگاه‌ها به صورت گسترده از صدا و سیما پخش می‌شود، تصریح کرد: بیش از 85 درصد خانواده‌ها از عهده پرداخت هزینه‌ این کلاس‌ها بر نمی‌آیند.

به گزارش تسنیم،متن طرح ممنوعیت تبلیع کلاس‌های خصوصی به شرح زیر است:

 ماده واحده:

هرگونه صدور مجوز تبلیغ و یا تبلیغ کلاس‌های خصوصی، موسسات و آموزشگاه‌های رسمی و غیررسمی و تشویق به خرید کتاب‌ها جزوات و سایر محصولات آموزشی خارج از برنامه‌های تعیین شده مدارس دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در صدا و سیما و بیلبوردهای تبلیغاتی عمومی در شهرها و جاده‌ها و پیامک‌های مخابراتی ممنوع است.

مقام اداری تولید کننده و یا صادر کننده مجوز تبلیغ و رئیس مافوق  او به انفصال موقت از مشاغل دولتی از 3 تا 10 سال و موسسه آموزشگاه به پرداخت 5 تا 10 برابر مبلغ قرارداد محکوم می‌شوند.

 

برچسب ها: جزئیات طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس‌های خصوصی و کنکور از رسانه ملی موسسه کنکور بسته آموزشی کنکور تست زنی بهترین موسسه کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

چگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شودراهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاستدانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام شدند93درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بدون آزمون جذب می شوندارزیابی دقیق و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامیامکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه فهرست منابع کنکور سراسری 99 (نظام جدید و نظام قدیم)تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ چیست ؟تاثیر معدل در کنکور ۹۹30 دی؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزادارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد در پایگاه طلایه‌داران علم آیا دانشگاه هوشمند نیاز جامعه را رفع می‌کند؟محققان به کارمندان و دانشجویان و دانش آموزن چه هشداری می‌دهند ؟در چه تاریخی ثبت نام کنکور سراسری 99 انجام میشود؟ در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم ؟