venuspub
ورود / ثبت نام

در فصل امتحانات نهایی چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

25/اردیبهشت/1398 اخبار کنکور سراسری - اخبار بدون دیدگاه

در فصل امتحانات نهایی چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟ یک مشاور تحصیلی گفت: در خرداد ماه مطلق نباید دروس پایه دوازدهم را خواند و از دروس پایه عمومی غافل شد.کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکور شبیه‌سازی چه تاثیری در قبولی کنکور دارد؟

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

بیشتر بخوانید:

آزمون‌های آزمایشی چه تاثیری در موفقیت کنکوری‌ها دارد؟

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

تاثیر۳۰ درصدی پایه دوازدهم در قبولی کنکور

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: با توجه به اینکه امتحانات نهایی تقریباً از ابتدای خرداد تا ۲۲ الی ۲۵ همین ماه ادامه دارد باید برنامه‌ریزی دقیقی برای کنکور داشت؛  ۳۰ درصد از قبولی در کنکور بستگی به پایه دوازدهم دارد و این پایه تأثیر مثبتی برای قبولی در دانشگاه سراسری خواهد داشت.

این مشاور تحصیلی بیان کرد: در چند سال گذشته پایه دوازدهم ۵۰ تا ۶۰ درصد از سوالات کنکور را شامل می‌شد که اکنون این مقدار بیشتر شده است؛ این یک ماه باقی مانده تا کنکور بسیار اهمیت دارد و کنکوری‌ها باید در این یک ماه تمام پایه دوازدهم را کامل خوانده باشند.
باید هر سه روز یک بار کنکور شبیه‌سازی پایه داد

وی ادامه داد: به دلیل اینکه بلافاصله سه هفته پس از پایان امتحانات نهایی، کنکور آغاز می‌شود به کنکوری‌ها توصیه می‌کنم در این مدت از دروس پایه غافل نشوند، در این یک ماه باقی مانده داوطلبان باید حداقل ضعف‌هایشان را شناسایی کنند، می‌توانند هر سه روز یک بار کنکور شبیه‌سازی پایه بدهند که صرفاً شامل دروس اختصاصی است.

بیشتر بخوانید: 

نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور

وی اظهار کرد: امتحانات نهایی تأثیر مثبتی در کنکور دارد و فرد مجبور می‌شود تمام دروس را مجدد مرور کند؛ در پایه دوازدهم کنکوری‌ها به دلیل داشتن امتحانات نهایی مجبور هستند دروس عمومی خود را تقویت کنند و این یک امتیاز مثبت برای کنکور‌ تلقی می‌شود، اما نباید این را فراموش کرد در این ماه مطلق نباید دروس پایه دوازدهم را خواند و از دروس پایه عمومی غافل شد.

 

برچسب ها: در فصل امتحانات نهایی چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟ کنکور کنکور سراسری موسسه کنکور بهترین موسسه کنکور دی وی دی آموزشی کنکور محصولات ونوس کنکور ونوس قیمت محصولات ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم