venuspub
ورود / ثبت نام

کنکور دو تا سه سال دیگر حذف خواهد شد

25/آذر/1397 اخبار کنکور سراسری بدون دیدگاه

حذف کنکور در سال های آینده: به گفته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات کنکور سراسری دو تا سه سال دیگر حذف خواهد شد. منصور غلامی در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما افزود: حذف کنکور به این سختی ها که می گویند نیست و ما برای این کار تکلیف قانونی داریم و باید آن را اجرا کنیم.وی گفت: با این حال برای رشته های دانشگاهی پرمتقاضی همچنان نیازمند یک ارزیابی عادلانه هستیم و بر این اساس مقرر شده تا آموزش و پرورش ظرف دو تا سه سال آینده امتحانات را به صورت سراسری به گونه ای برخورد کند که این ارزیابی صورت گیرد.

 

حذف کنکور در سال های آینده

غلامی افزود: در سال گذشته، 85 درصد دانشجویان در رشته های مختلف نمره کنکورشان در پذیرفته شدنشان تأثیر خاصی نداشت و بر اساس سابقه تحصیلی پذیرفته شدند و این مقدمه ای برای حذف کنکور است.وی گفت: ساز و کاری تعریف و اعلام خواهد شد که کسانی که نمی خواهند در کنکور شرکت کنند برای تحصیل در برخی رشته ها در شماری از دانشگاه ها درخواست پذیرش دهند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در تلاشیم تا پیش از کنکور امسال تکلیف دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی را برای پذیرش دانشجو مشخص کنیم.هر نهاد، دستگاه یا سازمانی که می خواهد مؤسسه آموزش عالی داشته باشد باید افرادی را که نیاز دارد بپذیرد و آموزش دهد.
وی افزود: در صددیم تا واحدهای کوچک دانشگاهی را در بخش دولتی و غیردولتی به دانشگاه های بزرگ متصل کنیم تا از آنان حمایت بیشتری شود و نظارت کارشناسی بیشتری بر آنها صورت گیرد و تلاش می کنیم تا دانشگاه های کوچک را به سمت تجمیع یا انحلال پیش ببریم.

 

سازماندهی دانشگاه ها و کاربردی  شدن تحقیقات و پژوهشهای دانشگاهی

وی با اشاره به وجود فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی در جامعه افزود: هیچگاه دانشگاه ها سفارش تربیت نیروی انسانی نداشته اند و همواره شاهد تولید انبوه فارغ التحصیلان دانشگاهی بودیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در زمینه تحقیقات و پژوهش از سند توسعه جلوتر هستیم گفت: در این زمینه دانشگاه های کشور رتبه اول در منطقه و رتبه شانزدهم در دنیا را از آن خود کرده اند. برای کاربردی تر شدن تحقیقات و پژوهشهای دانشگاهی باید به جایی برسیم که نتایج این تحقیقات مشتری داشته باشد و دستگاه ها و سازمان های مختلف به دانشگاه ها سفارش پژوهش بدهند.

غلامی گفت: طبق قانون، در حال گسترش دانشگاه ها و رشته های فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی و ایجاد رشته های جدید در آنها و به روز کردن تجهیزاتشان هستیم.
غلامی با اشاره به گسترش دانشگاه پیام نور در سال های گذشته گفت: هم اکنون شاهد کاهش ورودی دانشجو به این دانشگاه هستیم از اینرو در حال ساماندهی واحدهای دانشگاه های پیام نور در سراسر کشور هستیم.


 

برچسب ها: تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی دانشگاه پیام نور حذف کنکور دانشگاه ها و رشته های فنی و حرفه ای و علمی و کاربردیدیدگاه
دیدگاه شما :