venuspub
ورود / ثبت نام

کنکور مدارس کشور را گرفتار کرده است

24/اردیبهشت/1398 اخبار بدون دیدگاه

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور گفت: نظام آموزشی ما گرفتار اختاپوسی به نام کنکور است که باید از بین برود.

حجت الاسلام ذو علم یکشنبه شب در مراسم بزرگداشت مقام معلم که توسط مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین برگزار شد،افزود: زمانی تحول و چرخش بنیادی اتفاق می افتد که تعلیم و تربیت از آموزش صرف به سمت تربیت و پرورش سوق یافته و مانع کنکور از بین برود.

این مسئول گفت: اگر به مرحله ای برسیم که دانش آموزان از همان مقطع ابتدایی با مهارت و فنون مختلف آشنا شده و نسبت به تحصیل در هنرستان علاقمند شوند آن موقع است که بخشی از اهداف سند تحول بنیادین ما تحقق یافته و پیشرفت کشور تضمین می شود.
وی اضافه کرد: امروز در دبستان های ما عنصر کار و تلاش مورد کم توجهی قرار گرفته و دانش آموزان ما در ورود به انتخاب رشته علاقه بیشتری به رشته های شاخه نظری دارند در حالی که نظر بدون عمل معنایی ندارد.
حجت الاسلام ذو علم ادامه داد: جامعه ما امروزه در نتیجه همین کم توجهی دچار سستی و بی حالی شده و آموزش و پرورش در جهت تحقق این هدف در اجرای برنامه درسی ملی بنا دارد پنج عنصر هدف را از آغاز در مدرسه متبلور کند.
به گفته وی پنج عنصر اهداف در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایران تعقل و تفکر و اندیشه ورزی، ایمان مبتنی بر تعقل، علم و معرفت، کار و تلاش و اخلاق هستند که کلاس های درس باید محیط تحقق این اهداف باشند.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: امروز متاسفانه نقطه ثقل برنامه درسی ما بر روی علم، آن هم تست زدن و آماده کردن دانش آموز برای شرکت در کنکور متمرکز شده و تامل ورزیدن و نگاه پژوهشی چندان مورد توجه قرار ندارد.
حجت الاسلام ذو علم خاطرنشان کرد: این در حالی است که در راهکار یابی و جستجوی افق های تربیتی باید پژوهش کردن مورد توجه باشد و همین، آسیب امروز نظام آموزشی است.
این مسئول افزود: کتابی که تالیف می شود و یا آیین نامه ها و بخشنامه ها همگی مقدمه تحقق اهداف نهاد تعلیم و تربیت هستند و این معلمان و مدیران مدرسه هستند که به عنوان راهبران تربیتی و آموزشی نقشی مهم در خصوص این تحول ایفا می کنند.

دانلود مجموعه دی وی دی های  ریاضی سال دوم تجربی

دانلود دی وی دی شیمی پایه یازدهم تجربی

دانلود مجوعه دی وی دی کنکور جمع بندی زیست شناسی

 

برچسب ها: دانلود مجموعه دی وی دی های ریاضی سال دوم تجربی دانلود دی وی دی شیمی پایه یازدهم تجربی دانلود مجوعه دی وی دی کنکور جمع بندی زیست شناسی دانلود دی وی دی شیمی پایه یازدهم تجربی موسسه کنکور ونوس موسسه کنکور ونوس موسسه کنکور ونوس کنکور کنکور تجربی کنکور ریاضی کنکور انسانیدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانهزمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد اعلام شد30 گام تا کنکور بخش پنجم آماده سازی شب کنکور30 گام تا کنکور بخش چهارم تمرین تکنیک های آرام بخش30 گام تا کنکور بخش سوم منابع مهم کنکور30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکورآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش دومآشنایی با دی وی دی های زیست شناسی تجربی ونوس بخش اولآسیب‌های تنوع مدارساهمیت دروس عمومی در کنکور سراسریدانشگاه تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس را اعلام کردطرح جایگزین کنکور در مجلسمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را به خوبی ایفا کندمنابع امتحانی کنکور سراسری سال ۱۳۹۹8 راه موفقیت در آزمون تستیپذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها دائمی شدرشته های پرطرفدار در دانشگاه امیرکبیردرباره ارشد اقتصاد بیشتر بدانیم