0 عامل مهم برای قبولی در کنکور که باید جدی بگیرید !! | ونوس | سایت ونوس | موسسه ونوس کنکور | سایت اصلی موسسه کنکور ونوس
venuspub
ورود / ثبت نام

10 عامل مهم برای قبولی در کنکور

5/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

10 عامل مهم برای قبولی در کنکور : اگر می خواهیم موفق شویم دو عامل مهم را باید مد نظر قرار دهیم : اول آنکه در تغییر عادتهایمان مصر باشیم دوم آنکه باور داشته باشیم که برای شناختن لغزشهایمان و در جهت اصلاح آنها نیاز به کمک داریم.

داشتن انگیزه و اشتیاق سوزان برای رسیدن به هدف در کنکور سراسری از مهمترین رکن هاست. باید انقد هدفتون براتون با ارزش باشه که از همه چیز زندگیتون بزنید تا بتونید به هدفتون برسید. باید همیشه پشت سرتون رو نگاه کنید و آدم هایی رو ببینید که چشم انتظار تزلزل و زمین خوردن شما هستند تا از روتون رد بشند با دیدن چنین افرادی باید بی وقفه به سوی هدفتون حرکت کنید. یادتون باشه هر کسی هدفی از خلقتش وجود داشته است و باید در راستای دست یابی به هدفش حرکت کند.
باید تو این یه سال یجوری با ولع درس بخونید که بعد ازظهر آزمون که از کنکور برگشتی یا بعد از دیدن نتایج کنکور وقتی تو آینه نگاه کردی حالت از خودت بهم نخوره و دلت نخواد که آینه رو بشکنی.
هدفت باید مشخص باشه.چی میخای؟
پزشکی تهران؟ دندون بهشتی؟ برق شریف؟ عمران امیرکبیر؟ حقوق تهران یا علامه؟
اصلا باید بدونی برای چی داری میری دانشگاه تهران یانه؟
میری دانشگاه تهران که وقتی استاد اومد سر کلاس خواست رزومشو پایه تخته بنویسه رزومش رو تخته جا نشه بره رو دیوار بنویسه. میری شریف که با چند تا انسان تحصیل کرده صحبت کنی کسایی که کف آرزوهاشون آمال و آرزو های خیلی از هم سن و سالای خود ماست.
فقط باید حرکت کنی، قراره ثمره ۱۲ سال درس خوندن رو بگیری و بشینی رو صندلی یه دانشگاه خوب و معتبر که زندگیتو عوض کنی که یه حرکتی بزنی که حتی اگه قبول نشدی حداقل حداقل شرمنده خودت و وجدانت نشی.

10 عامل مهم برای قبولی در کنکور

نکات طلایی که در هنگام درس خواندن باید به آنها توجه کنیم :

چگونه از اشکالاتمان با خبر شویم

۱ –  قبل از هر چیز تلاش کنیم منصفانه خود را نقد کنیم. هر کدام از ما می توانیم صادقترین داور خود باشیم . اشکالات را یک به یک یادداشت کنیم و در جهت حل آنها به جد بکوشیم . در صورتیکه قادر به اینکار نیستیم از اعضای خانواده معلمان یا مشاوران تحصیلی کمک بگیریم.

۲-  مشورت با افراد متخصص بسیار مفید است زیرا آنها مرتبا با این مسایل سرو کار دارند بنابراین می توانند به شما کمک کنند تا در مسیر درستی قرار بگیرید افت و خیز کارتان را ثبت کنید و در طول روزهای وهفته های آیند نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنید.خرید دی وی دی های کنکور ، استفاده از بهترین اساتید کنکور نیز از تاثیر بسیاری برخوردارند. سایت ونوس در این زمینه تجربه بسیاری دارد ، حتما از مشاوره آنها بهره ببرید.

۳-  در این مرحله باز هم دفتر یادداشت و برنامه ریزی معجزه می کند. شما چاره ای به جز این ندارید که تمامی کارها و رفتارتان در طول ۲۴ساعت شبانه روز یادداشت کنید. با نگاه کردن به یادداشت هفتگی خود اشتباهات خود را در طول هفته مشخص می کنید و در طول هفته بعد تلاش می کنید تعداد اشتباهات را کم کنید با ادامه این کار در طول هفته های آتی اشتباهاتتان به صفر خواهد رسید.

10 عامل مهم برای قبولی در کنکور

۴-  عمل روزانه، هفتگی و ماهانه خود را تحلیل و بررسی و جمع بندی کنید تنها با کنار هم قرار دادن عملکردها اشکالات احتمالی خود را پیدا کنید و در این راه مطمن باشید که از مشورت افراد دلسوز و آگاه بی نصیب نمانید.

۵-  واقع بین باشید. اگر گذشته تحصیلی خوبی نداشته‌اید فقط با یک تغییر اساسی در عادات و برنامه‌ریزی خوتان می توانید انتظار آینده متفاوتی داشته باشید . اگر امکان تغییرات اساسی را در خود نمی بینید بهتر است متناسب با وضیعت و تواناییهای فعلی خود برنامه‌ریزی کنید و قدم به قدم پیش بروید.

۶-  شاید شنیدن و خواندن صحبتهای افراد موفق برای بعضیها مفید باشد. البته نباید خود را با آنها مقایسه کنید ویا رفتارشان را کپی کنید زیرا شما خود منحصر به فردید . اگر چه افراد موفق هم همان کارهای شما را انجام می دهند منتها روش عملکردشان با شما فرق می کند.

۷-  نسبت به خود سختگیر و جدی باشید. متعصب نباشید. با انعطاف در تغییر رفتارتان ثابت کنید که با هوش هستید. تغییر همیشه پسندیده و مطلوب است. کار امروز را به فردا نیفکنید. خود را مجبور کنید تا مطالعه درس خاصی را هر روز و در ساعت معینی انجام دهید. برای یک دوره معین تلاش کنید تا از یک دوره انضباط سربازی پیروی کنید.

۸-  اشکالاتتان را رفع کنید: مسیر پیش رویتان را کاملا پاکسازی کنید تا بتوانید برنامه مطالعات درسی خود را پیش ببرید. اگر برنامه‌ای را شروع کرده‌اید که به تغییر و اصلاح رفتارهایتان می انجامد، در نیمه راه آن را عوض نکنید و یا متوقف نشوید.

اگر برای اصلاح اشکالات خود در حال برنامه ریزی هستید حتما توجه داشته باشید که عادت به سحر خیزی را در دستور کار قرار دهید. برخاستن از خواب صبحگاهی لازمه‌اش داشتن اراده استوار است. در غیر این صورت این برنامه فقط چند روزی اجرا می شود و دیگر ادامه نمی یابد.

10 عامل مهم برای قبولی در کنکور سایت ونوس

۹-  اگر بتوانید با جمعی از دوستانتان برنامه ریزی و تغییر و مطالعه را به همراه یک دیگر پیش ببرید پایبندیتان به برنامه بیشتر میشود در انجام اصلاحات موفقتر خواهید بود و این دوران عملی‌تر و تحمل پذیرتر طی خواهد شد.

۱۰ –  برای خود تنبیه و تشویق در نظر بگیرید. رفتار خود را صادقانه تحلیل کنید و متناسب با تغییرات مثبت به خود پاداش بدهید همچنین برای کوتاهی در کار ومقاومت در تغییر رفتار برای خود محرومیت قایل شوید.

 

برچسب ها: 10 عامل مهم برای قبولی در کنکور قبولی در کنکور با سایت ونوس قبولی در کنکور با دی وی دی ونوس قبولی در کنکور با اساتید ونوس غلبه بر استرس با سایت ونوس ونوسدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

خارجی‌ها دنبال جذب فارغ التحصیلان کشور هستند اعتبار مدرک دانشگاه‌های ایران در دنیاکلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شود