0 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکور . سایت اصلی ونوس | ونوس | سایت ونوس | موسسه ونوس کنکور | سایت اصلی موسسه کنکور ونوس
venuspub
ورود / ثبت نام

30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکور

19/آبان/1398 مقالات بدون دیدگاه

30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکور : چگونه برای کنکور آماده شویم؟ امتحانات ورودی یک گام لازم در سیستم های آموزش در سراسر جهان است. مدارس همه سطوح از امتحانات ورودی استفاده می کنند تا مشخص کنند آیا دانش آموزان برای پذیرش در دوره ، مدرسه ، کالج یا دانشگاه واجد شرایط هستند یا خیر. غالباً فشار زیادی بر دانش آموزان وارد می شود تا در امتحانات ورودی خوب عمل کنند. اما این موضوع در کنکور کمی متفاوت تر و می توان گفت حساس تر است ، پس برنامه ریزی منسجم تری را می طلبد . مراحلی وجود دارد که می تواند برای اطمینان از آماده سازی مناسب جهت استفاده از آنها استفاده کند. با ما همراه باشید

بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکور

 گام اول

ایجاد یک برنامه مطالعاتی

به محض ثبت نام در کنکور ، تاریخ امتحان را در تقویم خود علامت گذاری کنید. تقویم یا دستور کار خود را علامت گذاری کنید تا بتوانید مشخص کنید که چقدر زمان برای آماده سازی خود نیاز دارید.

گام دوم

تصميم بگيريد كه چقدر زمان را باید به مطالعه و آماده كردن اختصاص دهید. مقدار زمانی که می خواهید صرف کنید بسیار فردی است. به برنامه خود منتهی به کنکور فکر کنید: آیا تعطیلات برگزار خواهد شد؟ آیا خانواده شما سفرهای برنامه ریزی شده ای دارند؟ برنامه مدرسه شما چگونه خواهد بود؟ مقدار زمان مطالعه را انتخاب کنید که بتواند مطابق برنامه شما باشد. به طور کلی ، اگر شما یک برنامه شلوغ دارید ، بهتر است به خودتان فرصت بیشتری بدهید تا برای هر روز برای مطالعه دروس وقتی داشته باشید.

30 گام تا کنکور بخش دوم مکان مناسب برای مطالعه کنکور

30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکور . پکیج ونوس

گام سوم

تقویم یا برنامه ای از ماهها یا هفته های منتهی به کنکور تهیه کنید. در این تقویم تمام روزهایی را که می خواهید مطالعه کنید ، و همچنین تمام روزهایی که قصد دارید استراحت کنید ، مشخص خواهید کرد.

هر روز را که قبلاً برنامه ریزی شده مانند کار ، یک رویداد ورزشی ، یک سفر یا یک رویداد اجتماعی را مشخص کرده اید ، علامت گذاری کنید تا هنگام برنامه ریزی جلسه مطالعاتی خود برای آن روز بتوانید آن را حساب کنید.

گام چهارم

هر روز توجه داشته باشید که می خواهید به خودتان استراحت بدهید. شاید شما تصمیم بگیرید که می خواهید یک روز مرخصی از مطالعه در هفته ، حداقل تا هفته های منتهی به امتحان را به خود اختصاص دهید. به طور مثال آن روزها را با نوشتن "روز مرخصی" یا "روز استراحت" علامت گذاری کنید.

گام پنجم

در نظر بگیرید که هر روز چقدر می خواهید مطالعه کنید. کنکور مهم است و شما می خواهید زمان خوبی را برای تحصیل اختصاص دهید. با این حال ، شما باید سایر تعهدات و وقایع را نیز در زندگی خود ادامه دهید. تصمیم بگیرید که چقدر می توانید هر روز واقعاً مطالعه کنید.

شاید بتوانید هر روز یا بیشتر روزها 6 الی 8 ساعت مطالعه اختصاص دهید. از طرف دیگر ، شاید برنامه شما به دلیل یک کار پاره وقت یا یک برنامه ورزشی کمی تغییر کند و فقط می توانید برخی از روزها کمتر از این زمان مطالعه کنید توجه داشته باشید باید جبران کم کاری خود را در روزهای بعد انجام دهید.

30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکور . پکیج کنکور ونوس

توجه داشته باشید که در هر روز منتهی به کنکور در تقویم خود ، چقدر زمان را صرف مطالعه می کنید.

گام ششم

برنامه ریزی کنید که چگونه می خواهید بررسی کنید. آزمون های سراسری معمولاً تمام دانشهایی را که در کل تحصیلات خود کسب کرده اید تا آن مقطع ارزیابی می کنند ، مگر اینکه آنها برای یک دوره خاص باشند ، که در آن آنها تمام دانش شما را در مورد آن موضوع ارزیابی می کنند. انتخاب مهمترین چیز برای بررسی ، کار سختی است.

این ممکن است بیشترین فایده را داشته باشد که روی موضوعاتی که بیشتر با آنها مبارزه می کنید تمرکز کنید. بررسی همه چیزهایی که تاکنون آموخته اید خسته کننده و احتمالاً غیرممکن خواهد بود. درعوض ، به نقاط قوت خود اطمینان داشته باشید و روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید تا برای امتحان بررسی و بهبود یابید.

تمام موضوعات یا مباحث موجود در امتحان را در نظر بگیرید و آنها را به ترتیب منطقی سازماندهی کنید. این می تواند به صورت دقیق ، متوالی یا با روش دیگری باشد.

سعی کنید از دوستانی که قبلاً در آزمون کنکور شرکت کرده اند ، بخواهید که اطلاعاتی در مورد موضوعاتی که در آزمون آنها آمده است را دریافت کنید. احتمالاً شما در موقعیت یکسانی نخواهید بود ، اما بینش آنها می تواند به شما در تمرکز مباحث و رفع ایرادات شما کمک کند.

گام هفتم

هر روز برای کدام موضوع تمرکز می کنید، آن را حتما علامت گذاری کنید. تقویم خود را طی کنید و هر روز با آنچه قصد دارید مطالعه کنید ، علامت گذاری کنید

برچسب ها: 30 گام تا کنکور بخش اول نحوه برنامه ریزی برای کنکوردیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

خارجی‌ها دنبال جذب فارغ التحصیلان کشور هستند اعتبار مدرک دانشگاه‌های ایران در دنیاکلاس‌های نظری دانشگاه شریف مجازی شد/ سامانه‌های آموزش الکترونیکی به کمک دانشگاه آمد پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری راه حلی برای حفظ نخبگان است؟ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور تا ۱۵ اسفند استسازمان امور دانشجویان در استان‌ها تشکیل می شودپذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مستقل از کنکور استدوره‌های علمی کاربردی برای مهارتی شدن دانشجویان آزاد استدستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد ابلاغ شدآغاز ثبت‌نام داوطلبان کارشناسی ارشد از امروزآنچه باید درباره ثبت نام در دوره های پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها بدانیدفهرست 40 رشته جدید دانشگاه تربیت مدرس اعلام شدجدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی احصاء شدآغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از دوشنبهمشاور‌های شغلی به دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه باشدچگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمونهاي سراسري سال 1399زمان ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد آیا الزامات تقاضامحور شدن رساله‌های تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود؟استفاده از اساتید فاقد کد تدریس در مراکز علمی کاربردی ممنوع استآزمون سامفای دانشگاهی امروز برگزار می شود