venuspub
ورود / ثبت نام

آخرین مطالب

مهمترین تغییرات کنکوری سال۹۹نگاهی به آمار خروج نفرات‌برتر کنکور از کشورچگونه برای ارشد روانشناسی بالینی آماده شویم؟آیا کنکور تا آخر سال عوض می‌شود؟کنکوری های مقطع دکتری بخوانندبا دی دی وی دی های دیفرانسیل ونوس بیشتر آشنا شویم؟نظر روسای دانشگاهها درباره امتیاز فررندان اساتید در کنکوردی وی دی انگیزشی کنکور 99جزئیات نحوه تاثیر نمره زبان در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی 99در آزمون عملی رشته های هنر چه سوالاتی می پرسند و آزمون چگونه برگزار می شود؟آشنایی با منابع درک عمومی هنرمنابع کنکور خلاقیت موسیقیشرایط شرکت دانش‌آموزان هنرستانی در کنکور کاردانی و کارشناسی 99بیش از یک میلیون کنکوری سَر ۱۳ رشته دعوا دارندمعرفی دانشگاه هنر تهرانتاثیرات نظام جدید آموزشی بر کنکور هنرحق انتخاب نظام آموزشی برای کنکور ۹۹آشنایی با ادبیات دهمچگونه به هنر تغییر رشته دهیم؟پاسخ رئیس سازمان سنجش به اعتراض داوطلبان ارشد و نحوه اعمال سهمیه

گرایش ها

گرایش ها :
حسابداري بیانگر سيستمی است که در آن فرآيند ثبت ، طبقه بندی ، تلخیص و گزارشگری مالی انجام می شود . گزارش های مالی حسابداری در قالب صورت های مالی اساسی به ذی نفعان درون سازمانی نظیر مدیران و ذی نفعان برون سازمان نظیر سهامداران ، سرمایه گذاران ، اعتباردهندگان و نظایر آن ارائه می شود . به بیان دیگر حسابداری زبان تجارت است و از طریق آن وضعیت مالی شرکت ها و موسسات به بهترین شکل ارائه می شود . رشته حسابداری یکی از پرطرفدار ترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد است و فارغ التحصیل در این مقطع از پختگی و آمادگی لازم برای حضور در بازار کار برخوردارند .

فرصت های شغلی در رشته حسابداری از گستردگی زیادی برخوردار است و از پایین ترین تا بالاترین سطح را در بر می گیرد . به همین دلیل تعداد فارغ التحصیلان بیکار در این رشته نسبت به سایر رشته ها بسیار کمتر می باشند . دلیل این امر این است که از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترین شرکت ها و کارخانه ها حداقل برای رفع نیازهای قانونی نظیر تهیه اظهارنامه مالیاتی به تخصص حسابداران نیاز دارند . لازم به توضیح است که فارغ التحصیلان رشته حسابداری پس از اتمام تحصیل می توانند در سطوح مختلف و شاخه های مختلف در حوزه امور مالی شروع به فعالیت کنند . حوزه هایی نظیر حسابداری مالی ، حسابداری صنعتی ، حسابداری مدیریت ، حسابداری مالیاتی ، حسابرسی ، حسابداری دولتی ، حسابداری بیمه و حسابداری بانک ها . یکی دیگر از حوزه های فعالیت های رشته حسابداری تحلیلگری مالی در بورس اوراق بهادار می باشد که دامنه فعالیت بسیار گسترده ای را در بر می گیرد .

گرایش های رشته حسابداری عبارتند از :‌

  • حسابداری
  • حسابرس
  • حسابداری مدیریت